Centrum Szkoleń Inżynierskich EMT-Systems stale dąży do dostarczania najwyższej jakości programów szkoleniowych, które umożliwiają rozwój zawodowy i poszerzanie umiejętności pracowników przemysłu. W trosce o zapewnienie najwyższej jakości edukacji i doskonalenia zawodowego wyposażamy nasze laboratoria w nowoczesne urządzenia i technologie, które umożliwią lepsze przyswajanie wiedzy i zdobywanie praktycznych umiejętności. Dzięki temu, proponując nowe szkolenia możemy stale rozwijać naszą ofertę.

Ostanie tygodnie przyniosły kilka istotnych wydarzeń w działalności EMT-Systems.

Dzięki współpracy z firmą  ASTOR – znanym integratorem i dostawcą technologii wzbogaciliśmy wyposażenie naszych stanowisk szkoleniowych o przetwornice częstotliwości marki Astraada. Dzięki temu zwiększy się komfort edukacji na kursach z zakresu: AM1: Elektrotechnika i aparatura szaf sterowniczych oraz AM2: Wprowadzenie do automatyki przemysłowej i sterowania Jesteśmy przekonani, że nowe wyposażenie laboratorium znacząco wzmocni jakość szkoleń i umożliwi uczestnikom lepsze zrozumienie i zastosowanie wiedzy w praktyce.

Kontynuując nasze zaangażowanie w rozwój i innowacje, aby sprostać rosnącym wymaganiom rynku i dostarczać naszym kursantom najnowsze narzędzia do nauki otworzyliśmy najnowocześniejsze w Polsce, specjalistyczne laboratorium szkoleniowe z zakresu technologii łożysk. To efekt naszej współpracy z SKF, wiodącym na świecie, producentem łożysk i systemów smarowania.

W laboratorium realizowane są szkolenia PKM1: Podstawy konstrukcji maszyn dla mechaników oraz PKM: Budowa i eksploatacja łożysk. W planach jest również utworzenie kolejnego laboratorium, w którym znajdą się stanowiska do testów w zakresie budowy i eksploatacji systemów smarowania.

Nowe szkolenia w ofercie

EMT-Systems kontynuuje swoje zaangażowanie w rozwój pracowników zakładów i zapewnienie im kompetencji niezbędnych do osiągnięcia sukcesu w dzisiejszym dynamicznym środowisku przemysłowym. Z naszych doświadczeń wiemy, że inwestowanie w nowe umiejętności przekłada się na wzrost wydajności i innowacyjności przedsiębiorstw Przemysłu 4.0. Mając to na uwadze stale pracujemy nad dostosowaniem naszej oferty do zmian na rynku.

Elektromobilność to najszybciej rozwijająca się gałąź branży automotive. Zdaniem ekspertów do 2030 roku sprzedaż samochodów całkowicie elektrycznych w Polsce wzrośnie ponad dziesięciokrotnie!

Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku uruchomiliśmy zapisy na nowe szkolenie EL1: Silniki elektryczne w napędach samochodów. Zajęcia zostały zaplanowane na IV kwartał 2023. W programie kursu znalazło się między innymi omówienie zjawisk elektromagnetycznych wykorzystywanych w budowie maszyn elektrycznych, a także zjawisk cieplnych i mechanicznych wpływających na poprawną pracę silnika elektrycznego oraz jego żywotność. Nasi eksperci przedstawią również szczegóły budowy i optymalizacji konstrukcji silników elektrycznych i układów zasilania.

EMT-Systems od lat kompleksowo wspiera przedsiębiorstwa. Dzięki zdobytemu doświadczeniu jesteśmy w stanie pomóc w osiąganiu jak najlepszych wyników poprzez rozwój pracowników.

Niezwykle istotnym elementem we współczesnym środowisku produkcyjnym jest jakość. To pojęcie, które ma istotny wpływ na sukces firmy i zadowolenie klientów. W dzisiejszych czasach, kiedy konkurencja jest coraz większa, jakość produkcji i efektywność stają się jednym z głównych czynników różnicujących przedsiębiorstwa na rynku.

Oferta szkoleniowa EMT-Systems mocno wzbogaciła się o następujące kursy wspierające zarządzanie jakością: ZJ1: Zarządzanie jakością na potrzeby doskonalenia i rozwoju produkcji, ZJ2: Problem Solving – czyli jak rozwiązywać problemy organizacji wg metody 8D oraz raportu A3, ZJ3: Narzędzia w zarządzaniu jakością – Core Tools w praktyce, ZJ4: Statystyczne sterowanie procesem SPC z analizą systemów pomiarowych MSA, ZJ5: APQP/PPAP – Zaawansowane planowanie jakości wyrobów wraz z zatwierdzeniem PPAP, ZJ6: Audytor wewnętrzny systemów zarządzania – gra symulacyjna oraz AP3: Opracowanie wyników pomiarów

W dobie Przemysłu 4.0 dynamicznie zmieniają się szablony kompetencyjne pracowników. Dotyczy to nie tylko wysokiej kadry menadżerskiej, ale także inżynierów, brygadzistów i liderów zmian. Tak zwane umiejętności miękkie – współpraca interpersonalna, przywództwo, wpływ na motywację pracowników, współpraca w międzynarodowych grupach czy umiejętności sprzedażowe coraz częściej stają się niezbędnym elementem w pracy pracowników przemysłu.

Podążając za potrzebami rynku, Centrum Szkoleń Inżynierskich EMT-Systems, powołało dział szkoleniowy – „Zarządzanie zakładem produkcyjnym” obejmujący Kompetencje lidera w firmie produkcyjnej oraz Zarządzanie projektami przemysłowymi. W ostatnich dniach wzbogaciliśmy ofertę tego działu o następujące szkolenia: ZP4: Strategiczne zarządzanie projektami – rola zarządu w realizacji projektów oraz ZP5: Ekonomiczna efektywność projektów

Wraz z rozwojem przemysłu przyszłości zmieniają się również tradycyjne technologie. Należy do nich odlewnictwo przemysłowe. Uwzględniając postęp technologiczny przygotowaliśmy specjalne programy dwóch nowych kursów z tego zakresu: OD1: Podstawowe technologie odlewnicze oraz OD-Z: Odlewnictwo – szkolenie według indywidualnych potrzeb zamawiającego

Warto zwrócić uwagę również na pozostałe nowości w ofercie szkoleniowej EMT-Systems. Do listy aktualnych szkoleń dołączył kurs KP3: Praktyczne metody wytwarzania i ocena materiałów kompozytowych chemoutwardzalnych oraz wielopoziomowy kurs dla programistów PR1-1/2/3: Programowanie w C/C++ – poziom 1/2/3

Oprócz aspektu merytorycznego, bardzo ważny jest dla nas komfort uczestników naszych szkoleń. Do dyspozycji kursantów oddajemy klimatyczną przestrzeń kawiarnianą i restauracyjną, będącą miejscem poczęstunku oraz relaksu w przerwach podczas szkolenia.

Podczas każdego dnia szkoleniowego uczestnicy otrzymują nielimitowany dostęp do barku kawowego Cechownia Cafe, serwującego herbatę oraz wysokiej jakości świeżo zmieloną kawę a także dwudaniowy obiad będący połączeniem tradycyjnych, domowych smaków z posiłkami serwowanymi w restauracjach. W okresie letnim, w każdą środę, proponujemy spotkanie integracyjne przy grillu a przez cały kurs zachęcamy do korzystania z nowoczesnego fotela masującego.

Zapraszamy do EMT-Systems! U nasz szkoli się cała Polska!