Zapraszamy do obejrzenia drugiej części webinaru z zakresu programowania obrabiarek: Programowanie frezarki CNC z Sinumerikiem – nakładka Shopmill.

Poznacie w niej pracę w 3 osiach:

  • poprawne opisanie punktu roboczego,
  • planowanie powierzchni elementu obrabianego,
  • frezowanie kieszeni oraz czopów prostych jak i z wykorzystaniem konturów,
  • cykl wiertarski i gwintowania,
  • grawerowanie.
Prowadzący: mgr inż. Wojciech Grygierek, certyfikowany wykładowca Siemens SINUMERIK

Zainteresowanych tematyką szkoleń z zakresu CNC zapraszamy do zapoznania się z pełną listą szkoleń EMT-Systems z obsługi i programowania frezarek i tokarek CNC. W ostatnim czasie powołaliśmy także pierwsze szkolenie ON-LINE z zakresu CNC.

Uczestnikom szkoleń ON-LINE udostępniamy niezbędne oprogramowanie do prowadzenia indywidualnych ćwiczeń – symulatory SINUMERIK – SinuTrain oraz FANUC NC-Guide. Kursanci instalują oprogramowanie na własnych komputerach. Rozwiązanie pozwala wykonywać ćwiczenia w czasie rzeczywistym. W razie problemów kursant ma możliwość udostępnienia prowadzącemu swojego pulpitu.

W wybranych przypadkach uczestnik szkolenia otrzymuje dostęp do naszej infrastruktury (komputera) poprzez zdalny pulpit. Uczestnik nie musi instalować specjalistycznego oprogramowania. Ma możliwość udostępnienia prowadzącemu swojego pulpitu lub prowadzący może podejść bezpośrednio do fizycznego komputera, na którym pracuje uczestnik. Istnieje również możliwość wypożyczenia komputera z oprogramowaniem, jeśli uczestnik może odebrać go z siedziby EMT-Systems.

Na szkoleniu on-line gwarantujemy wizyjny dostęp do obrabiarek CNC. Uczestnicy będą mogli z kilku kamer zobaczyć proces wdrożenia ich programu na maszynę CNC oraz pełną obróbkę, aż po otrzymanie gotowego detalu. Każdy uczestnik kursu otrzyma przesyłką kurierską wykonany przez siebie detal.


Zobacz aktualną listę wszystkich webinarów i wydarzeń on-line, organizowanych przez EMT-Systems.