Ciągłe doskonalenie i rozbudowa stanowisk szkoleniowych wymagają współpracy z producentami. Zawsze rzetelnie informujemy o naszych kooperacjach. W ostatnich tygodniach do naszej siedziby trafiły kolejne dostawy sprzętu, który systematycznie wzbogaca bazę szkoleniową EMT-Systems. Wśród nich znalazły się urządzenia firm Siemens, Balluff, Turck, Sonel i Murrelektronik.

Pogłębiamy współpracę z Balluff Polska

Balluff to doskonale znany światowy dostawca komponentów automatyki przemysłowej – ponad 100 lat tradycji, 25 lat obecności w Polsce. Od początku istnienia firmy kursanci EMT-Systems korzystają z komponentów Balluffa na różnych szkoleniach – czujniki i sieci przemysłowe, diagnostyka maszyn, automatyka.

Dzięki kooperacji powstają nowe stanowiska, które będą wykorzystywane m.in. podczas szkoleń ze standardu komunikacyjnego IO-Link oraz czujników przemysłowych. Firma Balluff dostarczyła nam najnowocześniejsze rozwiązania w postaci masterów sieciowych i urządzeń IO-Link Wireless, modułów sieciowych Profinet, koncentratorów sygnałów z interfejsem IO-Link, lamp sygnalizacyjnych SmartLight, zasilaczy Heartbeat® z interfejsem IO-Link, głowic RFID HF do odczytu/zapisu (13,56 MHz) z wbudowanym procesorem, wielofunkcyjnych czujników Condition Monitoring. Na bieżąco będziemy informować o postępie w budowie nowych stanowisk.

Kolejne sterowniki Siemens SIMATIC S7-1500 wzbogacają laboratoria szkoleniowe EMT-Systems

Naszym kursantom udostępniliśmy 12 nowych stanowisk do ćwiczeń praktycznych, co przełoży się na większą dostępność miejsc i terminów szkoleń.

Aktualnie w 25 laboratoriach z automatyką przemysłową prowadzimy 45 kursów z zakresu Siemens Industrial Automation. Do dyspozycji naszych kursantów oddajemy w nich: 65 szt. sterowników SIMATIC S7-1500 w nowoczesnych zestawach szkoleniowych, 50 szt. zestawów szkoleniowych opartych o SIMATIC S7-1200, 60 zestawów z opartych serię S7-300, 55 przetwornic częstotliwości Siemensa różnych serii – Sinamics G120, S120, V90, sterowniki SINAMICS oraz 70 paneli operatorskich Siemensa różnych serii: Unifide, Comfort, Basic, OP177B.

Ponadto w laboratoriach wykorzystujemy aparaturę elektrotechniczną oraz specjalistyczne oprogramowanie firmy Siemens.

Urządzenia TURCK/BANNER dla wsparcia szkoleń z bezpieczeństwa w automatyce i predykcji w utrzymaniu ruchu.

Po raz kolejny TURCK dostarczył nam pakiet elementów automatyki przemysłowej do układów Safety oraz gotowy system predykcyjnej kontroli stanu łożysk i wałów maszyn obrotowych.

Dostawa obejmowała: sterowniki programowalne Safety, e-stopy, urządzenia komunikujące się po RFID, terminatory, interfejsy ISD/styk, panel HMI/PLC TX800, wieloprotokołowe moduły I/O dla Ethernet, czujniki wibracji i temperatury QM30VT2, sensory bezprzewodowe Q45 900 MHz ze zintegrowanym czujnikiem temperatury i wilgotności.

Urządzenia wzbogacą budowane stanowiska szkoleniowe do kursów:

SONEL dostawcą urządzeń pomiarowych do EMT-Systems.

Jednen z największych polskich producentów przyrządów pomiarowych, firma SONEL od ponad 25 lat zajmuje się produkcją profesjonalnych urządzeń do kontroli bezpieczeństwa, stanu technicznego, parametrów oraz jakości sieci zasilających.

Współpraca z EMT-Systems jest również dowodem na dbałość o procesy edukacyjne. Nasze laboratoria doposażyliśmy w pełni zawodowe przyrządy pomiarowe: miernik parametrów instalacji elektrycznej – MPI-507 oraz MPI-540-PV, mierniki rezystancji uziemienia – MRU-120, analizatory jakości zasilania – PQM-707, tablice demonstracyjne – DB-1, lokalizatory kabli – LKZ-720, multimetry przemysłowe – CMM-60, mierniki cęgowe – CMP-403

Wzmacniamy tym samym potencjał laboratoryjny szkoleń:

Nowa partia komponentów od Murrelektronik.

Nasz niezawodny partner Murrelektronik dostarczył nam setki metrów konfekcjonowanych przewodów do łączenia modułów w stanowiskach szkoleniowych.

To już kolejna dostawa komponentów. Dzięki partnerstwu szybko i sprawnie połączyliśmy dziesiątki sterowników PLC z modułami sieciowymi przy pomocy przewodów sygnałowych M12 8, 5 i 3-pinowych, M12-RJ45 i M12-M12.

Oprócz przewodów dostarczono nam również moduły komunikacyjne do zaawansowanych stanowisk wykonawczych w automatyce.

Zapraszamy na szkolenia do EMT-Systems! Zobacz nasz potencjał!