Kompozyty chemo- i termoutwardzalne w praktyce przemysłowej

Najważniejszą cechą wyróżniającą materiały kompozytowe (mam na myśli kompozyty na osnowie polimerowej z żywic chemo- i termoutwardzalnych) jest połączenie dwóch bardzo istotnych cech tego typu materiałów, doskonałych właściwości mechanicznych przy zachowaniu niewielkiej wagi. Ponadto bardzo szerokie możliwości w dostosowaniu właściwości funkcjonalnych wyrobów kompozytowych sprawiają, że projektanci coraz częściej sięgają właśnie po kompozyty.

Cyfryzacja zakładu przemysłowego – czyli tak naprawdę co?

Hasła dotyczące coraz to inteligentniejszych rozwiązań czy procesów produkcyjnych, które gromadzą swoje dane procesowe w chmurze to nieodłączny element dzisiejszych nowinek technologicznych. Możliwość integracji z każdym systemem to coś akurat na miarę naszych potrzeb zakładowych. Konfiguracja? Kilka kliknięć i wszystko gotowe. W całym morzu spekulacji najważniejsze pytanie brzmi – czy jest to coś, czego faktycznie potrzebujemy?

Szkolenie EMT-Systems z druku 3D: Druk 3D w technologii FDM – szkolenie podstawowe

Domy z druku 3D

Technologia 3D została opracowana już pod koniec XX wieku, ale ze względu na wysoki koszt realizacji, dostęp do niej mieli tylko nieliczni. Wraz z upływem czasu metoda druku przestrzennego stawała się jednak coraz tańsza, a to z kolei otworzyło zupełnie nowe możliwości przed sektorem przemysłowym oraz gospodarczym.

NX CAD szkolenia podstawowe EMT-Sytems

Tajniki pracy z NX CAD – szkolenia podstawowe

Udział w kursach z NXa może wziąć każdy. Uczę ludzi, którzy deklarują rozwijanie się w tym kierunku i pójście drogą PLM-ową. Także takich, którzy już pracują w przemyśle jako designerzy CAD, konstruktorzy, projektanci, osoby projektujące powierzchni swobodne, czyli kształty, zajmujące się min. wzornictwem przemysłowym, którzy chcieliby rozwijać się pod kątem mechaniki i projektowania z wykorzystaniem komputera.

Stanowisko szkoleniowe EMT-Systems, systemy sterowania i wizualizacji

Popularne problemy w pracy z PLC

Szkolenia z programowania sterowników logicznych przyciągają różne osoby. Często widzimy na nich pracowników działów utrzymania ruchu w dużych firmach – to oni mają największe doświadczenie z przemysłem, a w swojej pracy natrafiają na skomplikowane problemy techniczne. Inną grupą kursantów są absolwenci szkół wyższych, często technicznych i studenci.