szkolenia_emt_systems_2023

Z dumą ogłaszamy, że miniony rok był dla naszej firmy rekordowy pod wieloma względami. Osiągnięcia, jakie udało nam się zrealizować, świadczą o nieustannym wysiłku i determinacji całego zespołu EMT-Systems w dążeniu do doskonałości i sukcesów w dynamicznie rozwijającej się branży technologicznej. Wyniki potwierdzają pozycję lidera rozwoju i innowacji na rynku szkoleniowym w Polsce.

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy osiągnęliśmy rekordową liczbę zrealizowanych szkoleń, a liczba uczestników przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania. Jesteśmy dumni, że udało nam się dostarczyć najwyższej jakości, innowacyjne szkolenia techniczne, spełniając potrzeby klientów z różnych branż.

Nasza bogato wyposażona baza szkoleniowa, profesjonalizm trenerów oraz niezawodna obsługa kursantów czynią szkolenia w EMT-Systems wartościowymi, wyjątkowymi i skutecznymi w rozwijaniu potencjału uczestników.

W pierwszym półroczu 2023 roku przeprowadziliśmy 629 szkoleń dla 5713 osób. Z kolei od lipca do grudnia w naszych 658 szkoleniach uczestniczyły 5952 osoby.

To złożyło się na rekordowy wynik i najlepszy rok w działalności EMT-Systems – 1287 profesjonalnych szkoleń i 11667 przeszkolonych osób!

Tylko w podstawowych szkoleniach z Siemens TIA Portal przeszkoliliśmy ponad 500 osób! Ze szkoleń działu Automatyka i Mechatronika skorzystało blisko 1000 osób, a z kursów Hydrauliki Siłowej i Mobilnej prawie 1100!

Jeśli chodzi o szkolenia dla operatorów i programistów CNC w 2023 roku z naszej bogatej bazy szkoleniowej skorzystało prawie 550 uczestników.  W 4 laboratoriach EMT-Systems ze stanowiskami rzeczywistych 18 robotów przemysłowych ABB, KUKA, FANUC oraz YASKAWA przeszkoliliśmy blisko 700 osób!

Rok 2023 zakończyliśmy z największą w historii liczbą oferowanych szkoleń. Aktualnie w naszym nowoczesnym centrum realizujemy 235 szkoleń z różnych działów przemysłu. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniem zmieniającego się rynku w ciągu ostatnich 12 miesięcy uruchomiliśmy 37 nowych kursów! Oferta szkoleniowa EMT-Systems mocno rozbudowała się o szkolenia wspierające między innymi energetykę, zarządzanie jakością czy zarządzanie zakładem produkcyjnym.

Na szczególną uwagę zasługuje również EMT TOUR. To największy w Polsce cykl bezpłatnych warsztatów technicznych dla profesjonalistów organizowany przez EMT-Systems już od ponad 10 lat. W 2023 roku zorganizowaliśmy 11 wydarzeń, w których wzięło udział prawie 800 uczestników!

emt_systems_szkolenia_techniczne_2023

Z niezwykłą dbałością i konsekwencją wzbogacamy nasza bazę szkoleniową. W 2023 roku razem z firmą SKF uruchomiliśmy w naszej siedzibie najnowocześniejsze w Polsce, specjalistyczne laboratorium szkoleniowe z zakresu technologii łożysk.

Wspólnie z naszym wieloletnim partnerem firmą Siemens wyposażyliśmy nasze laboratoria w najnowsze sterowniki i panele WINCC Unified Comfort dzięki, którym są gotowe na realizację nowych szkoleń z zakresu systemów sterowania i wizualizacji. Firma Siemens uznała EMT-Systems za jednego z najważniejszych partnerów edukacyjnych w tej części Europy.

Nieustannie rozbudowujemy nasz zespół trenerów, którzy są ekspertami w swoich dziedzinach, dzięki czemu uczestnicy prowadzonych przez nas kursów otrzymują najbardziej aktualną i praktyczną wiedzę. Nasze innowacyjne podejście do nauczania oraz nowoczesna baza szkoleniowa zdobyły uznanie wśród kursantów, co zaowocowało powtarzającymi się rezerwacjami i referencjami.

Otrzymaliśmy też kolejne wyróżnienia – Medale Europejskie – za szkolenia ze Strefy Kompetencji TIA Portal. W 2023 roku EMT-Systems zostało również Liderem Rozwoju i Innowacji w ramach pierwszej edycji rankingu Złota Setka Województwa Śląskiego.

Ważnym elementem naszej działalności w 2023 roku była realizacja Studiów Podyplomowych  Automatyzacja, Robotyzacja i Cyfryzacja Procesów Produkcyjnych – ARiCPP prowadzonych wspólnie Wydziałem Mechanicznym Technologicznym Politechniki Śląskiej.

Z powodzeniem w czerwcu zakończyliśmy pierwszą edycję, a aktualnie odbywają się zajęcia w drugiej edycji. Podczas studiów uczestnicy nabywają kompetencje potwierdzone kwalifikacjami w zakresie różnych elementów automatyzacji produkcji. Są to zagadnienia obejmujące sterowniki PLC, napędy, roboty przemysłowe, systemy SCADA, transformację cyfrową Przemysłu 4.0, cyberbezpieczeństwo, napędy elektryczne, pneumatyczne i hydrauliczne.

W ramach przygotowania przedstawicieli przedsiębiorstw do skutecznego planowania procesu transformacji cyfrowej EMT-Systems był także partnerem technologicznym „Szkoły Lidera”, bezpłatnego programu szkoleniowego dla kadry menadżerskiej wysokiego i średniego szczebla w branżach produkcyjnych lub usługowych wspierających produkcję. Program realizuje Polska Platforma Przyszłości

Ważną częścią misji i działalności EMT-Systems jest odpowiedzialne zaangażowanie i współpraca z najbliższym otoczeniem. W minionym roku m.in. rozpoczęliśmy wspólne działania z sekcją koszykówki KŚ AZS Politechniki Śląskiej, wspieraliśmy młodych programistów – w ramach Hackatonów oraz doktorantów śląskich uczelni – w ramach konkursu naukowego Three Minute Thesis® (3MT®). Wolontariusze EMT-Systems brali udział również w ogólnopolskich i lokalnych akcjach charytatywnych m. in. Poland Bussines Run, Półmaraton Gliwicki czy akcje „1 km dalej od cukrzycy” i „Gliwice Wspierają Seniorów”, cały czas aktywnie uczestniczą także w organizacji wydarzeń kulturalnych odbywających się w Cechowni – siedzibie naszego centrum.

Kolejny rekordowy rok w działalności EMT-Systems nie byłby możliwy bez zaangażowania i profesjonalizmu naszego utalentowanego Zespołu i zaufania naszych Partnerów, których wsparcie jest dla nas niezastąpione.

Dziękujemy za zaufanie!