27.01.2023
Trwa nabór na 3. edycję studiów MBA w Politechnice Śląskiej: Przemysł 4.0 – transformacja cyfrowa przedsiębiorstw.
Trwa nabór na 3. edycję studiów MBA w Politechnice Śląskiej – specjalność Przemysł 4.0 – transformacja cyfrowa przedsiębiorstw.
Po raz kolejny EMT-Systems znalazło się w gronie partnerów współorganizujących ten niezwykle prestiżowy kierunek. Gościliśmy już uczestników dwóch poprzednich edycji studiów – większość technologicznych zajęć odbywała się w naszym centrum.

Inicjatywa Politechniki Śląskiej – Międzynarodowego Centrum Badań Interdyscyplinarnych ma na celu rozwijanie silnych liderów zarządzania i technologii przyszłości oraz sprostanie wyzwaniom transformacji cyfrowej przedsiębiorstw. Agenda studiów została przygotowana w oparciu o standardy światowej akredytacji AMBA (Association of Masters of Business Administration), co umożliwia uzyskanie dyplomu o uznanej, międzynarodowej randze.
Zapraszamy do zapisów na studia!
Więcej informacji:
Międzynarodowe Centrum Badań Interdyscyplinarnych
ul. Konarskiego 18B / 44-100 Gliwice / sekretariat pok. 202
tel. (+48) 324 003 095 / (+48) 885 951 905
Dowiedz się więcej:
25.01.2023
Zmiany i nowości w szkoleniach z tworzyw sztucznych i kompozytów polimerowych.
W minionym roku w oparciu o Państwa sugestie zmodyfikowaliśmy kilka programów kursów z zakresu inżynierii materiałowej. Są to szkolenia:
- TS1: Tworzywa sztuczne i ich własności.
- TS2: Projektowanie detali z tworzyw sztucznych.
- TS3: Wtryskiwanie tworzyw termoplastycznych – obsługa i technologia.
- KP1: Materiały kompozytowe chemo- i termoutwardzalne – wprowadzenie do tematyki chemii polimerów, właściwości kompozytów i metod ich wytwarzania.
Wdrożyliśmy również nowe szkolenie z zakresu kompozytów polimerowych:
Pierwszy kurs zaplanowaliśmy w terminie 24 – 26 maja w naszym centrum w Gliwicach.
Zapisy na stronie szkolenia KP3. Zapraszamy!
USŁUGI INŻYNIERSKIE
Nasza kadra to eksperci z wieloletnim doświadczeniem, dlatego udostępniamy również możliwość skorzystania z ich wiedzy w zakresie badań materiałów kompozytowych i tworzyw polimerowych:
- Wyznaczanie temperatury ugięcia pod obciążeniem (HDT) dla żywic i kompozytów zgodnie z normą ISO 75
- Wyznaczenie temperatury zeszklenia oraz innych przemian termicznych za pomocą skaningowego kalorymetru różnicowego (DSC)
- Doradztwo technologiczne w oparciu o uzyskane wyniki w ramach powyższych usług
- Doradztwo w zakresie doboru materiałów do wytwarzania kompozytów (rodzaje wzmocnienia oraz osnowy polimerowej), technik wytwarzania (techniki ręczne, injekcyjne), konstrukcja kompozytu (ułożenie wzmocnienia, grubość kompozytu)
- Badanie wytrzymałości na zginanie, ściskanie, rozciąganie, udarność
Dzięki stosowaniu nowoczesnych technologii oraz doświadczeniu, możemy zagwarantować najwyższą jakość usług.
Zapraszamy do kontaktu:
📞 32 4111 000
📧 info@emt-systems.pl
19.01.2023
Nowe stanowiska szkoleniowe oparte o komponenty SEW-EURODRIVE.
Z początkiem roku dostarczono nam komponenty do budowy stanowisk szkoleniowych do kursów z technik napędowych NAP1: Podstawy techniki napędowej.
Ponowna współpraca z firmą SEW-EURODRIVE pozwoliła wzbogacić nasze laboratoria o motoreduktory walcowe serii R07 oraz przetwornice MOVITRAC B. Powstaną kolejne znane już konstrukcje, pozwalające wykonywać szereg ćwiczeń praktycznych.

SEW-EURODRIVE jest światowym producentem i dostawcą techniki napędowej oraz automatyzacji produkcji. Dla każdej aplikacji proponuje indywidualne rozwiązania oparte na motoreduktorach, przekładniach, silnikach, falownikach, komponentach techniki decentralnej oraz techniki serwo.
Dziękujemy za zaufanie i współpracę. Szczególne podziękowania kierujmy w stronę Pana Daniela Dudy, który opiekuje się współpracą z naszym centrum. Przed nami kolejne pomysły na wspólne stanowiska.
Unboxingu dokonała Agata Buchcik z naszego Działu Obsługi Kluczowego Klienta.
17.01.2023
W ramach projektu Zawód przyszłości przeszkolimy ponad 100 osób.
Ruszył pierwszy kurs organizowany w ramach projektu Zawód przyszłości, który stanowi wsparcie dla szkół kształcenia zawodowego. Grupa uczniów z Zespołu Szkół Politechnicznych w Głogowie pod okiem naszego trenera szlifuje swoje umiejętności z zakresu programowania sterowników logicznych SIEMENS SIMATIC S7-300/400. W czasie zajęć na stanowiskach szkoleniowych EMT wykonywane są liczne zadania i ćwiczenia, budujące fundament praktycznych umiejętności w zawodzie automatyka.
Projekt Zawód przyszłości jest odpowiedzią na przeprowadzoną analizę problemową szkół w zakresie deficytów w obszarze nauczania zawodowego. Zaplanowane działania stanowią uzupełnienie dotychczasowej oferty szkoły. Przyczynią się one do wyposażenia uczniów w kompetencje, które stanowią odpowiedź na zgłoszone zapotrzebowanie pracodawców, co przełoży się na ich uatrakcyjnienie jako przyszłych pracowników, zwiększając ich szansę na rynku pracy.
– EMT-Systems to topowa firma szkoląca mechatroników, automatyków, inżynierów utrzymania ruchu. To dobrze, że nawiązaliśmy tę współpracę. Mamy jeszcze pięć grup mechatroników do przeszkolenia, ale są też informatycy. Mechatronicy przeszkolą się w ilości 60 osób. Taką samą grupę obejmie informatyków. – To dodatkowa piguła wiedzy dla uczniów i przygotowanie do egzaminu zawodowego. – powiedział w rozmowie z miedziana.pl Artur Libner, nauczyciel przedmiotów zawodowych, elektrycznych w Zespole Szkół Politechnicznych.
16.01.2023
Ruszamy z serią tutoriali z zakresu automatyki i systemów sterowania.
Razem z naszymi trenerami – najlepszymi ekspertami z poszczególnych dziedzin, automatykami, projektantami i wdrożeniowcami – przygotowaliśmy dla Was serię tutoriali z zakresu automatyki i systemów sterowania.
W krótkiej, zwięzłej formie prowadzący dzielą się swoim doświadczeniem i pomagają rozwiązać najczęściej występujące problemy. W pierwszym odcinku trener Andrzej Kasprzycki robi krótkie wprowadzenie do technik napędowych.
Wybór falownika SINAMICS niejednokrotnie okazuje się dość problematyczny, ponieważ najczęściej do wyboru mamy trzy różne produkty – SINAMICS V90, SINAMICS G120, a także SINAMICS S120. Który będzie najlepszy, najtańszy, a być może – po prostu – optymalny? Mamy nadzieję, że tutorial pozwoli rozwiać przynajmniej część Państwa wątpliwości.
Nowe tematy będą pojawiać się cyklicznie na naszym blogu, serdecznie zapraszamy do oglądania!
12.01.2023
Kolejny etap działalności Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0.
Wraz z nowym rokiem Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0 opuściło mury Cechowni i EMT-Systems. Tym samym zaplanowany kolejny etap działalności Centrum został zakończony.
Projekt firmy APA jest nowatorski w skali nie tylko kraju, ale również wielu państw europejskich. Celem budowy stanowiska było przybliżenie procesów produkcji w standardach Przemysłu 4.0. Duży przekrój prezentowanych na stacji rozwiązań stanowi dobrą bazę edukacyjną i gwarantuje solidną dawkę wiedzy.
Podczas półtorarocznego stacjonowania CTTP4.0 w EMT-Systems projekt został zaprezentowany ok. 18 tys. kursantów wywodzących się z największych zakładów produkcyjnych. Firma APA oraz dostarczane przez nią technologie zaistniały w świadomości tysięcy pracowników służb utrzymania ruchu, inżynierów procesów, konstruktorów. Mamy nadzieję, że w przyszłości zobaczymy wiele wdrożeń wykonanych przez APA Group również w zakładach naszych kursantów.
Kolejnym etapem działalności CTTP4.0 i nowym miejscem instalacji jest budynek Centrum Nowych Technologii Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Stanowisko będzie wykorzystywane przez studentów oraz środowisko naukowe. Obecność CTTP4.0 stworzy doskonałe warunki do nauki u źródła wiedzy inżynierskiej. W oparciu o stanowisko powstanie zapewne wiele prac inżynierskich, magisterskich czy doktorskich.
Dziękujmy APA Group za etap działalności w EMT-Systems i życzymy dalszego rozwoju projektu.
11.01.2023
Zdobądź bezzwrotną dotację na szkolenie – ruszają nowe nabory KFS!
Wraz z początkiem roku w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego udostępniona zostanie kolejna pula pieniędzy na szkolenia dla polskich przedsiębiorców i pracowników. Dzięki środkom KFS można uzyskać dofinansowanie na szkolenia EMT-Systems wynoszące 80% kosztów kształcenia ustawicznego, a w przypadku mikroprzedsiębiorstw dofinansowanie wynosi aż 100%.
Dofinansowanie z KFS odbywa się na zasadzie pomocy „de minimis” – jest to bezzwrotna dotacja dla przedsiębiorców, udzielana przez Powiatowy Urząd Pracy. Dokumentacja aplikacyjna będzie dostępna na stronie Urzędu Pracy odpowiedniego ze względu na miejsce prowadzenia przez pracodawcę działalności gospodarczej.
Sprawdź, czy Urząd Pracy w Twoim powiecie opublikował już informację o terminie naboru wniosków: WYBÓR URZĘDU.
Szczegółową informację na temat dotacji znajdziesz w naszej ulotce KTO MOŻE SKORZYSTAĆ?

SKONSULTUJ SIĘ Z NAMI
Zachęcamy do kontaktu z naszymi pracownikami. Nie tylko pomogą w dokonaniu wyboru właściwego dla Twoich pracowników szkolenia, ale również sprawnie i skutecznie przeprowadzą przez całą procedurę wnioskowania o dofinansowanie.
POMOC W SKŁADANIU WNIOSKÓW:
Agnieszka Franc
📞 501 322 109
📧 agnieszka.franc@emt-systems.pl
Katarzyna Miłoszewska
📞 506 589 491
📧 katarzyna.miloszewska@emt-systems.pl
POMOC W DOBORZE SZKOLEŃ:
Dział Obsługi Klienta
📞 32 4111 000
📧 info@emt-systems.pl