Podstawy systemu sterowania IQAN
Wykorzystujemy sprzęt:
Cel kursu:
Po ukończeniu szkolenia uczestnik:- Posiada bardzo dobrą znajomość cech warstwy sprzętowej systemu IQAN Parker Hannifin
- Posiada umiejętność podstawowej obsługi środowiska IQAN
katalog
Tryb szkolenia
Stopień kursu
Czas trwania
Wymagania wstępne
Miejsce szkolenia
Zobacz salę szkoleniową
Terminy szkolenia
Agenda
dzień 2 godz. 9.00 - 16.00
Cena szkolenia
Możliwość uczestnictwa online
Cena obejmuje
- Wielogodzinny kurs praktyczny prowadzony w oparciu o przemysłowe elementy i układy hydrauliczne
- Certyfikat ukończenia kursu w 2 językach – polskim i angielskim
- Skrypt szkoleniowy
- Materiały piśmiennicze np. notatnik, długopis (dot. szkoleń stacjonarnych)
- Kompleksową pomoc indywidualnie przydzielonych opiekunów kursu
- Karty Kursantów upoważniające do zniżek w wybranych gliwickich lokalach partnerskich (dot. szkoleń stacjonarnych)
Catering
Przeczytaj szczegóły
Kontakt
Szkolenia zamknięte
Certyfikat
Przeczytaj więcej
Zakwaterowanie
Zapraszamy do kontaktu
32 4111 000
info@emt-systems.pl
w celu skonsultowania trafności wyboru szkolenia
Program kursu
| |
|
Wyposażenie laboratorium
Sale i laboratoria szkoleniowe, klimatyzowane, duże i przestronne. Stanowiska dla kursantów zostały specjalistycznie wyposażone. Każdy z uczestników ma dostęp do stacji komputerowych z oprogramowaniem symulacyjnym, najnowszych katalogów produktowych, przekrojów komponentów hydrauliki, bogato wyposażonych laboratoriów wykorzystywanych do wykonywania ćwiczeń praktycznych.
Nasze sale i laboratoria szkoleniowe zapewniają możliwość pracy na przemysłowych komponentach i układach hydrauliki siłowej najpopularniejszych producentów – PARKER Hannifin, BOSCH Rexroth, Manuli Fluiconnecto, HYDAC oraz PONAR WADOWICE.
Podczas praktycznych zajęć wykorzystujemy różnorodne stanowiska szkoleniowe. W zależności od stopnia kursu do dyspozycji naszych kursantów oddajemy następujące wyposażenie:
FILM PREZENTUJĄCY FRAGMENTY ZAJĘĆ W LABORATORIUM HYDRAULIKI SIŁOWEJ
STANOWISKA HYDRAULIKI KONWENCJONALNEJ PRZEMYSŁOWEJ
Stanowiska posiadają unikalną i jedyną w kraju konstrukcję umożliwiającą ćwiczenia na różnym stopniu zaawansowania:
- montaż i sprawdzanie działania dowolnie zestawionych układów hydraulicznych sterowanych konwencjonalnie oraz elektrycznie
- przeprowadzanie badań eksploatacyjnych typowych elementów hydrauliki siłowej (pompy, zawory ciśnieniowe, zawory dławiące, regulatory przepływu)
- prosty, wygodny i szybki montaż zaprojektowanych układów hydraulicznych
- sprawdzanie działania i obserwacja pracy układu zasilania, zaworów ciśnieniowych, zaworów sterujących kierunkiem i natężeniem przepływu oraz elementów wykonawczych
- nabywanie umiejętności w zakresie projektowania i montażu elektrohydraulicznych układów przekaźnikowego sterowania elektrycznego oraz proporcjonalnego.
STANOWISKA ELEKTROHYDRAULIKI I HYDRAULIKI PROPORCJONALNEJ
Stanowiska posiadają unikalną i jedyną w kraju konstrukcję umożliwiające ćwiczenia na różnym stopniu zaawansowania:
- montaż i sprawdzanie działania dowolnie zestawionych układów hydraulicznych sterowanych proporcjonalnie w układzie otwartym i zamkniętym
- nabywanie umiejętności w zakresie projektowania i montażu elektrohydraulicznych układów przekaźnikowego sterowania elektrycznego oraz proporcjonalnego
- parametryzacja układów proporcjonalnych
STANOWISKO WIZUALIZACJI i REGULACJI PRACY UKŁADU HYDRAULICZNEGO
Stanowisko do ćwiczeń praktycznych prezentuje klasyczne działanie układu hydraulicznego. Dzięki zastosowaniu elementów zbudowanych z tworzywa PMMA, doskonale widoczne są wszystkie kanały, przepływy oraz wnętrza każdego komponentu znajdującego się w instalacji podczas jej pracy.
Stanowisko sterowane jest z układu automatyki z wizualizacją na panelu operatorskich. Układ wykorzystywany jest do dogłębnego poznania działania instalacji hydraulicznej, pokazania słabych i mocnych stron, pokazania najbardziej awaryjnych miejsc oraz sposobów ich szybkiego rozwiązywania. Elementy składowe układu:
- blok zaworowy
- siłownik
- akumulator hydrauliczny
- zbiornik na ciecz roboczą
- szafa sterownicza z panelem operatorskim.
ZAAWANSOWANE STANOWISKO NAPĘDÓW HYDRAULIKI MOBILNEJ
Stanowisko napędów hydrauliki mobilnej oraz mobilnych układów sterowania w technice proporcjonalnej - system sterowania Iqan - Parker Hannifin.
STANOWISKO NAPĘDÓW MOBILNYCH Z SYSTEMEM LOAD SENSING
Stanowisko napędów mobilnych, wyposażone w układ napędowy z pompą o zmiennej wydajności oraz system sterowania Load Sensing (LS).
UNIKALNE POMOCE DYDAKTYCZNE
Podczas szkoleń wykorzystujemy również unikatowe elementy i komponenty dydaktyczne:
- przygotowane na nasze zamówienie przekroje wszystkich komponentów układu hydraulicznego
- dokonujemy warsztatowego demontażu komponentów w celu pokazanie klasycznych skutków awarii
NARZĘDZIA SPECJALISTYCZNE
Kursanci poznają i wykonują szereg ćwiczeń z wykorzystaniem profesjonalnych przemysłowych narzędzi i aparatury pomiarowej. Do dyspozycji oddajemy:
- Rejestrator diagnostyczny Service Master Plus (prod.Parker Hannifin) do pomiaru m.in. przepływu, temperatury, ciśnienia cieczy roboczej
- Przenośne rejestratory diagnostyczne HMG 3010 i HMG 4000 (prod. HYDAC) do pomiaru m.in. przepływu, temperatury, ciśnienia cieczy roboczej wraz z 5,7-calowym kolorowym panelem dotykowym, który umożliwia przejrzyste przedstawienie wartości pomiarowych w różnych kombinacjach
- Przenośny sprzęt do monitorowania stanu olejów hydraulicznych i układów paliwowych - Parker icount oil SamPler (ioS)
- Parker Kittiwake – umożliwia monitorowanie stanu maszyn. Zestaw wykorzystywany w trakcie szkolenia do badania fizykochemicznych parametrów cieczy hydraulicznych (lepkości kinematycznej, zawartości wody, liczby kwasowej, liczby zasadowej), zgodnie z normami opisanymi w dokumentacji technicznej oraz naniesionymi na powierzchni czołowej konsoli urządzenia. Na podstawie analizy otrzymanych wyników, określa się przydatność oleju do dalszej eksploatacji.
- MHC - urządzenie do sprawdzania łożysk MHC; monitoruje sygnały emisji akustycznej o wysokiej częstotliwości generowane w sposób naturalny przy pogorszeniu działania maszyn wirujących.
- Podgrzewany lepkościomierz - to narzędzie do monitorowania stanu oleju umożliwiające podejmowanie świadomych decyzji operacyjnych i dotyczących utrzymania ruchu istotnych instalacji i urządzeń. Wykorzystanie w celu: uzyskania wczesnego ostrzeżenia o występowaniu wielu powszechnych problemów, otrzymania precyzyjnych wyników przy dwóch odczytach w temp. 40 i 50 st. C (lepkości kinematycznej) oraz badania różnych gatunków oleju.
- Kamera termowizyjna FLIR wykorzystywana do wykrywania problemów hydraulicznych z wykorzystaniem obrazowania w podczerwieni.
- wiele innych
STANOWISKO FILTRACJI OLEJU i NAPEŁNIANIA UKŁADÓW HYDRAULICZNYCH
Stanowisko szkoleniowe pozwala na zaprezentowanie następujących elementów:- Prawidłowe utrzymanie czystości środków smarnych.
- Uzupełnianie systemu nowym olejem bez wprowadzania zanieczyszczeń.
- Bezpieczne uwalnianie oleju z systemu.
- Modyfikowanie urządzenia dla precyzyjnej gospodarki smarno-olejowej.
- Uzupełnianie systemu w celu zachowania ciągłości działania.
- Poprawne pobranie próbek oleju w celu jego zbadania.
ELEKTRONICZNY KATALOG ELEMENTÓW
Nasze laboratoria szkoleniowe wyposażone są również w elektroniczny katalog komponentów hydrauliki siłowej znajdujących się w dyspozycji kursantów. Każdy komponent oznakowany jest kodem kreskowym. Zbliżenie kodu do elektronicznego czytnika pozwala natychmiast wyświetlić kartę katalogową przedmiotowego elementu. Pozwala on na szybką identyfikację komponentu jak również uzyskanie szczegółowych informacji – charakterystyka, parametry techniczne i wiele innych.
Oprogramowanie
W trakcie kursu każdy uczestnik ma do dyspozycji indywidualne stacje robocze wraz z oprogramowaniem Fluidsim-h do nauki budowy, symulacji, analiza parametrów układów sterowania hydraulicznego i elektrohydraulicznego. Dzięki temu programowi możliwa jest analiza oraz przepływ medium przez wybrane elementy układu hydraulicznego, wyznaczanie spadków ciśnień na zaworach znajdujących się w układzie, wyznaczanie prędkości i wyznaczanie parametrów roboczych elementów wykonawczych.
Poznaj naszą firmę
Potwierdzenia współpracy
Nasze doświadczenie i jakość przeprowadzonych szkoleń popieramy wybranymi referencjami otrzymanymi od naszych klientów, po przeprowadzonych szkoleniach z zakresu HYDRAULIKI SIŁOWEJ.
Nasi eksperci
Prowadzący szkolenia posiadają szeroką wiedzę techniczną zarówno praktyczną, jak i teoretyczną oraz wieloletnią praktykę z udokumentowanym stażem pracy zawodowej oraz zrealizowanymi wdrożeniami przemysłowymi. Dodatkowo prowadzą działalność doradczą i są ekspertami z zakresu napędów i sterowań o zasięgu krajowym. W trakcie szkoleń prezentują rzeczywiste sytuacje, z którymi spotkali się w swojej pracy zawodowej.
Nasi trenerzy są otwarci na sugestie zgłaszane przez kursantów. Wielokrotnie w trakcie szkoleń rozwijane są zagadnienia odbiegające od standardowego programu, które obejmują specyficzne aspekty pracy kursantów.
Zrealizowane kursy prowadzą także do nawiązania współpracy pomiędzy firmą EMT Systems Sp. z o.o. oraz przedstawicielami zakładów przemysłowych, w zakresie: projektów, modernizacji, a także uruchomień hydraulicznych układów maszyn i linii technologicznych.
Materiały szkoleniowe
- Skrypt szkoleniowy: Podstawy systemu sterowania IQAN autorstwa Centrum Szkoleń Inżynierskich EMT-ystems dotyczący przedmiotowego szkolenia.
Gwarantujemy
- Idealne warunki szkolenia w profesjonalnie wyposażonym Laboratorium Napędów i Sterowań Hydraulicznych,
- Dużą liczbę praktycznych ćwiczeń ułatwiających nabycie konkretnych umiejętności,
- Wykorzystywanie różnorodnych pomocy dydaktycznych, które pomagają ugruntować nabytą wiedzę,
- Profesjonalni wykładowcy z wieloletnim doświadczeniem praktycznym i teoretycznym.
ODZIEŻ OCHRONNA
Uczestnikom naszych szkoleń zapewniamy odzież ochronną podczas ćwiczeń praktycznych. Do dyspozycji kursantów oddajemy:
- Fartuchy ochronne
- Okulary
- Rękawice jednorazowe
SZKOLENIA ZAMKNIĘTE WYJAZDOWE
Oprócz szkoleń w trybie otwartym organizowanych w naszej siedzibie, prowadzimy również wiele kursów z hydrauliki siłowej w zakładach pracy naszych Klientów. Szkolenia tego typu charakteryzują się:
- planem szkoleniowym przygotowanym w oparciu o indywidualną problematykę i dedykowane Klientowi materiały,
- dogłębną analizą schematów hydraulicznych dostarczonych przez zamawiającego,
- ćwiczeniami praktycznymi na przemysłowych komponentach,
- pracą na maszynach i układach znajdujących w halach produkcyjnych zamawiającego.
Dysponujemy flotą samochodową oraz mobilnymi zestawami do podstawowych ćwiczeń i samodzielnego montażu układów. Ich przemyślana konstrukcja i specjalnie zaprojektowana funkcjonalność pozwala na realizację pełnowartościowego szkolenia poza Laboratorium Hydrauliki Siłowej EMT-Systems.
Korzyści dla uczestnika
- zbudować oraz opisać zasadę działania układów wyposażonych w sterowanie elektryczne,
- wykorzystać elementy sterowane proporcjonalnie (elektromagnesy, rozdzielacze, zawory),
- sterować serwozaworami oraz wykorzystywać sprzężenie zwrotne w serwo zaworach wielostopniowych.
Catering
Podczas każdego dnia szkoleniowego uczestnicy otrzymują:
- Nielimitowany dostęp do barku kawowego Cechownia Cafe, serwującego herbatę oraz wysokiej jakości świeżo zmieloną kawę. Barek wyposażony jest w:
- NECTO Karisma – profesjonalny ekspres włoskiej produkcji.
- THERMOPLAN BW 4 – profesjonalny ekspres szwajcarskiej produkcji.
- Dwudaniowy obiad – połączenie tradycyjnych, domowych smaków z posiłkami serwowanymi w restauracjach.
Do godz. 16:00 w kawiarence na I piętrze można zakupić również świeże kanapki, ciasta, słodkie i słone przekąski oraz zimne napoje. Po szkoleniu - od godz. 16:00 - zapraszamy do wypróbowania pysznych dań Restauracji Cechownia, przygotowanych przez najlepszych kucharzy w Gliwicach.