Aktualności Rok 2022
28.12.2022
Przygotowujemy do zawodów inżynierskich – rok udanej współpracy z ZSO nr 4 w Gliwicach.
Dziękujemy ZSO nr 4 im. Piastów Śląskich w Gliwicach za rok udanej współpracy!
Uczniowie ostatnich klas VII Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyli w spotkaniach z naszymi trenerami i poznawali podstawy pracy ze sterownikami i robotami przemysłowymi. W ramach zajęć z robotyki uczniowie poznali zasadę działania robotów przemysłowych i reguły BHP, programowali swoje pierwsze pozycje robotów, zapoznali się z aplikacją NAZCA od APA i mieli okazję zaobserwować, w jaki sposób roboty ze sobą współpracują.
Na kolejnych spotkaniach poznali również zakres obowiązków w zawodzie programisty PLC / automatyka, dowiedzieli się, jakie są różnice pomiędzy programowaniem w świecie IT a programowaniem w branży przemysłowej oraz odbyli zajęcia praktyczne na specjalnych, unikatowych stanowiskach dydaktycznych – napisali prostą aplikację kontrolującą pracę jednostki napędowej.
Podczas warsztatów w laboratoriach EMT przybliżyliśmy uczniom zagadnienia inżynierskie i produkcyjne, wierzymy, że wielu z nich wybierze się na studia na Politechnice Śląskiej, a podczas swojej kariery zawodowej skorzysta z usług naszego centrum szkoleniowego. Póki co, w grudniu najlepsi uczniowie wzięli udział w pełnym szkoleniu podstawowym z zakresu druku 3D w technologii FDM, gdzie nauczyli się m.in. obsługi drukarki 3D czy projektowania wydruków w programie PrusaSlicer. Kurs był nagrodą nie tylko za wyniki w nauce, ale również działalność szkolną.
Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Joannie Grzybowskiej oraz Pani Magdalenie Mikołajczyk-Jodko, która czuwa nad naszą współpracą.
22.12.2022
Wesołych Świąt! Koniecznie zobaczcie nasz nowy świąteczny filmik.
Z całego serca życzymy Państwu, aby nadchodzące Święta Bożego Narodzenia były czasem odpoczynku, refleksji i rodzinnego ciepła. Spędźcie je otoczeni ludźmi z tak pozytywną energią, jak ta na końcu naszego filmiku. Przesyłamy moc świątecznej radości!
Niech chwile z bliskimi napełnią Was motywacją do podejmowania wyzwań, a nowy rok obfituje w sukcesy i owocne przedsięwzięcia.
Wesołych Świąt
życzy zespół EMT-Systems.
13.12.2022
Diament Specjalny i Medal Solidarności Społecznej – PRZYJACIEL UKRAINY dla EMT-Systems!
Diament Specjalny oraz Śląski Medal Solidarności Społecznej – PRZYJACIEL UKRAINY, nagrody wręczone Grzegorzowi Wszołkowi podczas świątecznego spotkania Loży Katowickiej Business Centre Club Katowice, są dla nas szczególnie ważne.
Diament to potwierdzenie tego, że nawet w trudnym okresie, jakim była pandemia, nie można się poddawać. Efektem ciężkiej pracy i wytrwałości jest teraz rekordowa liczba uczestników naszych kursów, tylko w listopadzie przeszkoliliśmy blisko 1200 osób.
Medal Solidarności Społecznej to z kolei symboliczne podziękowanie dla wszystkich, którzy pomagali osobom uciekającym przed wojną w Ukrainie, podziękowanie dla pracowników EMT, którzy jeździli na granicę, opiekowali się rodzinami, szukali mieszkań, pomagali w znalezieniu pracy.
Nagrody rozdano w obecności gościa honorowego spotkania – Konsula Generalnego Ukrainy w Krakowie – Wiaczesława Wojnarowśkyj. Ponadto w spotkaniu wzięli udział również m.in. Prezydenci Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik i Katowic Marcin Krupa, a także przedstawiciele środowisk naukowo-medycznych oraz ośrodków kultury.
Podczas gali odbyło się również wręczenie przez członkowie Katowickiej Loży BCC czeków dla potrzebujących na łączną kwotę 105 tysięcy złotych.
Pełną listę laureatów znajdziecie Państwo na stronie BCC.
Fot. Europerspektywy
01.12.2022
Finał konkursu Three Minute Thesis®. Jaki temat zaprezentował zwycięzca ufundowanej przez nas nagrody inżynierskiej?
Już po raz 5. odbyła się śląska edycja Three Minute Thesis® – konkursu z zakresu komunikacji naukowej i popularyzacji nauki. O trzy główne nagrody pieniężne oraz ufundowaną przez EMT-Systems nagrodę inżynierską walczyło 10 młodych naukowców wyłonionych w eliminacjach. Byli to przedstawiciele Politechniki Śląskiej, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Śląskiego oraz Instytutu Inżynierii Chemicznej PAN.
Kto w 3 minuty najlepiej zaprezentował swój doktorat?
- I miejsce oraz nagroda publiczności powędrowały do Katarzyny Sindery (Instytut Inżynierii Chemicznej PAN) – za wystąpienie pt. „Człowiek w smogu, smog w człowieku – problem XXI wieku?”
- II miejsce zajął Kacper Kuta (Politechnika Śląska) – za wystąpienie pt. „Dedal czy Ikar? O żywotności satelit”
- III miejsce zdobył Eryk Goldmann (Politechnika Śląska) – za wystąpienie pt. „Beton czuje!”
- Nagrodę inżynierską, czyli voucher na dowolne szkolenie EMT-Systems, otrzymał Krzysztof Grzyb (Politechnika Śląska), który przedstawił temat obciążenia wiatrem – „Czy konstrukcje budowlane potrafią mówić?”.
Jurorką EMT-Systems była Agata Buchcik, doradca merytoryczny szkoleń technicznych w Dziale Obsługi Klienta.
Organizatorzy wydarzenia:
Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej oraz Uczelniana Rada Samorządu Doktorantów Politechniki Śląskiej.Patronat honorowy: Rada Upowszechniania Nauki PAN oraz Prezydent Miasta Gliwice.
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!
Fot. Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej
09.11.2022
Ruszyły zapisy na SIEMENS Totally Integrated Power – ostatnie w tym roku warsztaty EMT TOUR!
EMT-Systems wraz z firmą Siemens zapraszają na ostatnie w tym roku bezpłatne warsztaty techniczne EMT TOUR: SIEMENS Totally Integrated Power – SIVACON SENTRON SIRIUS SION SIPROTEC / SIQUENCH.
Termin: 18 listopada, godz. 9:00 – 16:00
Cel i zakres warsztatu:
- Niezawodność pracy i bezpieczeństwo użytkowania nowoczesnych rozdzielnic SN
- Rozdzielnica kasetowa Sivacon S8 – przegląd systemu Sivacon S8 w praktyce – eksponat: bezpieczeństwo personelu, zalety użytkowe
- Wyłącznik SION w praktyce – eksponat: bezpieczeństwo personelu, zalety użytkowe
- Rozdzielnica przemysłowa SIVACON S4
- Wyłączniki kompaktowe 3VA – omówienie systemu
- Softstarty – właściwy dobór do aplikacji – wytyczne projektowe
Gwarantujemy:
- 7 merytorycznych prelekcji
- Możliwość zadawania pytań i indywidualnych rozmów z ekspertami
- Materiały w formie PDF udostępnione po zakończeniu seminarium
- Imienne zaświadczenie udziału w warsztacie PDF
- Udział w losowaniu atrakcyjnych nagród, m.in. vouchera na bezpłatne szkolenie w EMT-Systems oraz gadżetów
EMT TOUR to:
- Cykliczne i bezpłatne warsztaty, poświęcone aktualnym problemom, praktycznym i innowacyjnym rozwiązaniom.
- Wybitni eksperci i prelegenci – wdrożeniowcy, projektanci, automatycy, mechanicy, przedstawiciele producentów.
- Tematyka odpowiadająca potrzebom przemysłu produkcyjnego oraz służbom utrzymania ruchu.
- Integracja i łączenie środowiska zakładów produkcyjnych, przemysłowych z gronem czołowych dostawców komponentów mechatronicznych.
- Zaangażowanie merytoryczne i sprzętowe czołowych producentów sprzętu.
- Mini targi organizowane przy sali warsztatowej.
- Catering oraz pakiety gadżetów.
- Losowanie nagród m.in. vouchera na szkolenie w EMT-Systems
Kontakt
Jeśli masz pytania, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego:
- 32 4111 000
- info@emt-systems.pl
03.11.2022
Wizyta CEO Siemens Polska. W których szkoleniach pojawiają się rozwiązania Siemens?
W zeszłym tygodniu po raz pierwszy mieliśmy okazję gościć w naszym centrum Pana Macieja T. Zielińskiego, Prezesa Zarządu Siemens Polska. Dziękujemy za bardzo pozytywną ocenę naszej działalności.
Siemens jest produktem, który dominuje w naszych propozycjach szkoleniowych – sterowniki PLC, systemy SCADA, HMI, sieci przemysłowe, oprogramowanie inżynierskie NX, SINUMERIK w maszynach CNC. Dzięki naszej wieloletniej współpracy możemy oferować szkolenia z zakresu programowania, diagnostyki i komunikacji sterowników logicznych Siemens SIMATIC S7 – 300/400/1200/1500 w środowisku STEP 7 i TIA Portal. Rozwiązania Siemens pojawiają się również w szkoleniach z podstaw automatyki przemysłowej, szkoleniach ze sterowników bezpiecznych Safety Integrated oraz kursów CNC. Część z tych szkoleń prowadzona jest przez Siemens Polska.
Warto przypomnieć, że we wrześniu podczas konferencji SIDIRO, jako jedyna firma otrzymaliśmy wyróżnienie w kategorii „Edukacja w zakresie produktów i rozwiązań Siemensa”.
02.11.2022
17 listopada rusza nowy nabór w projekcie OPEN – pożyczki 0% na kształcenie.
17 listopada o godz. 11:00 rusza nowy nabór w projekcie OPEN, czyli Ogólnopolskim Programie Edukacji Naukowej. Jest to narzędzie, które zwiększa dostępność specjalistycznych kursów i studiów podyplomowych wśród osób pragnących podnieść swoje kompetencje zawodowe.
OPEN to fundusz pożyczkowy, w ramach którego na preferencyjnych warunkach udzielana jest pomoc finansowa na kształcenie osób dorosłych. Uzyskane środki można przeznaczyć m.in. na szkolenia z oferty EMT-Systems.
Jednorazowa kwota pożyczki może wynieść nawet 100 000 zł, a każdy z uczestników projektu może skorzystać z niej kilkukrotnie. Pożyczki są zwrotne w okresie maksymalnie 60 miesięcy od ich zaciągnięcia. Co najważniejsze 15% wartości pożyczki umarzane jest po zakończeniu kształcenia a dodatkowo, po spełnieniu określonych warunków, poziom umorzenia może wzrosnąć nawet do 25%.
Planujesz złożyć wniosek? Chcesz dowiedzieć się, kiedy zaczyna się spłata pożyczki lub jakie warunki trzeba spełnić, aby uzyskać umorzenie pożyczki? Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziesz na stronie projektu OPEN.
Na pytania o dofinansowanie naszych szkoleń odpowiedzą:
- Katarzyna Miłoszewska, Specjalista ds. Funduszy Unijnych
katarzyna.miloszewska@emt-systems.pl
tel. 506 589 491 - Agnieszka Franc, Specjalista ds. Projektów Dofinansowanych w EMT-Systems
agnieszka.franc@emt-systems.pl
tel. 501 322 109
28.10.2022
Nowe stanowiska szkoleniowe Camozzi Automation w laboratoriach pneumatyki i elektropneumatyki.
Firma Camozzi Automation dostarczyła nam kolejną partię sprzętu do budowy stanowisk pneumatyki i elektropneumatyki. Włoski koncert był do niedawna reprezentowany przez dystrybutora BIBUS MENOS, od ponad roku posiada również własny oddział Camozzi Automation Sp. z o.o. w Gorzowie Śląskim.
Dzięki współpracy, w naszych laboratoriach powstaną dwa pełne nowe stanowiska do ćwiczeń z pneumatyki i elektropneumatyki. W skład takich zestawów wchodzą niemal wszystkie elementy występujące w klasycznych układach pneumatycznych:
- siłowniki jednostronnego i dwustronnego działania,
- beztłoczyskowe siłowniki liniowe,
- chwytaki,
- znormalizowane siłowniki wielopozycyjne,
- zawory rozdzielające typu 3/2, 5/2, 5/3 (aktywowane ręcznie, mechanicznie, pneumatycznie),
- zawory zwrotne i zwrotno-dławiące, szybkiego spustu, dławiące, redukcyjne, bezpieczeństwa,
- zawory logiczne, pneumatyczne, zawory czasowe i wiele innych.
Serdecznie podziękowania dla przedstawicieli Camozzi Automation Polska za aktywny udział w rozwoju edukacji w EMT-Systems, w szczególności Panom: Henryk Gajda, Krzysztof Gaweł i Daniel Raczkowski.
Unboxingu dokonała Alicja Moszyńska, Dyrektor Działu Obsługi Klienta EMT-Systems.
27.10.2022
Jak wyglądają zajęcia na Studiach Podyplomowych ARiCCP? Relacja z kolejnego zjazdu.
Za nami kolejne zajęcia dla słuchaczy Studiów Podyplomowych Automatyzacja, Robotyzacja i Cyfryzacja Procesów Produkcyjnych, powołanych we współpracy z EMT-Systems przez Politechnikę Śląską, Wydział Mechaniczny Technologiczny. Uczestnicy wzięli udział w wykładzie z zakresu podstaw automatyki przemysłowej, podczas którego zestawiono powszechnie znane zagadnienia automatyki praktycznej ze źródłem tej dziedziny – pojęciami transmitancji operatorowej i widmowej, przekształceń Laplace’a, algebry grafów przepływu sygnałów, analizy widmowej czy klasyfikacji regulatorów.
Drugi wykład dotyczył praktycznych zagadnień z zakresu pneumatyki przemysłowej, słuchacze mieli również możliwość wykonania różnych ćwiczeń obejmujących programowanie robotów KUKA i ABB.
Podczas kolejnych zajęć słuchacze będą mieć do dyspozycji m.in. roboty przemysłowe Fanuc i Yaskawa, demonstrator technologii Przemysłu 4.0, sterowniki logiczne różnych producentów (Siemens, Mitsubishi, Wago) oraz aktualne wersje oprogramowań inżynierskich (TIA Portal, Codesys, GXWorks).
19.10.2022
Rozwiązania JUMO w szkoleniach z automatyki procesowej i budowy szaf sterowniczych.
W szkoleniach z automatyki procesowej i budowy szaf sterowniczych stosujemy rozwiązania firmy JUMO, będącej liderem w dostawach sprzętu w zakresie czujników i automatyki. Oprócz komponentów do pomiarów temperatury, analizy cieczy, ciśnienia, poziomu, przepływu i wilgotności, JUMO koncentruje się również na wyzwaniach automatyki, takich jak rejestracja i monitorowanie oraz sterowanie i automatyzacja.
Celem współpracy jest rozbudowa stanowisk szkoleniowych dla kursów:
- AM1: Elektrotechnika i aparatura szaf sterowniczych
- AM2: Wprowadzenie do automatyki przemysłowej i sterowania
Nasze stanowiska z szafami sterowniczymi wzbogacą się m.in. o przekaźniki ciśnienia, czujniki temperatury RTD i przetworniki poziomu.
Serdecznie dziękujmy personelowi JUMO Sp. z o.o. za współpracę, w szczególności Pani Monice Gabrynowicz oraz Panom Dawidowi Goińskiemu, Janowi Peszyńskiemu, Arturowi Sabas.
Unboxingu dokonała Kasia Wilk z naszego Działu Obsługi Kluczowego Klienta.
11.10.2022
Inauguracja i pierwsze zajęcia w ramach Studiów Podyplomowych ARiCCP.
W sobotę 8 października odbyła się inauguracja oraz pierwsze zajęcia w ramach Studiów Podyplomowych Automatyzacja, Robotyzacja i Cyfryzacja Procesów Produkcyjnych.
Organizacja studiów ARiCCP jest wynikiem wspólnego pomysłu Rektora Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusza Mężyka oraz Prezesa EMT-Systems prof. Grzegorza Wszołka. Uroczyste rozpoczęcie, poprowadzone przez prof. Annę Timofiejczuk, Dziekan Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Śląskiej oraz prof. Jerzego Świdra, Kierownika Studiów ARiCPP, odbyło się w Sali Posiedzeń na Wydziale MT. Podczas prezentacji uczelni i wydziału, studenci mieli okazję zapoznać się z wszystkimi niezbędnymi informacjami organizacyjnymi.
EMT-Systems reprezentował Piotr Podgórski, który podczas spotkania przedstawił kadrę wykładową, rekomendowaną i współtworzoną przez nasze centrum. W inauguracji wzięli również udział przedstawiciele patronów studiów – Tekniska Polska, APA Group, Siemens Polska, Centrum Przemysłu 4.0 Politechniki Śląskiej oraz Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Po inauguracji 24-osobowa grupa słuchaczy przeniosła się do siedziby EMT-Systems, gdzie odbyły się pierwsze zajęcia z zakresu programowania sterowników PLC Mitsubishi oraz Simens SIMATIC S7-1500.
Wszystkim słuchaczom życzymy powodzenia i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.
07.10.2022
Startuje V nabór do projektu DOBRY KURS – rozwój kompetencji w sektorze motoryzacyjnym dla MŚP.
10 października o godz. 8:00 rusza V nabór dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw do projektu “DOBRY KURS – rozwój kompetencji w sektorze motoryzacyjnym”. W ramach projektu można otrzymać 80% dofinansowania w formie refundacji na szkolenia dla pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, jak i w ramach umów cywilno-prawnych.
Dofinansowanie można otrzymać na realizowane przez nas szkolenia:
O dofinansowanie mogą ubiegać się firmy mikro, małe i średnie z branży motoryzacyjnej:
- C.29 – Produkcja pojazdów samochodowych, przyczep i naczep, z wyłączeniem motocykli;
- G.45 – Handel hurtowy i detaliczny pojazdami samochodowymi, naprawa pojazdów samochodowych; inne rodzaje działalności związane z produkcją, handlem, dystrybucją oraz naprawą pojazdów samochodowych i motocykli; z uwzględnieniem obszaru elektromobilności określonego PKD 27.11, 27.12, 27.20, 27.90 oraz ebusów i samochodów elektrycznych.
Maksymalna liczba osób do przeszkolenia w zależności od statusu przedsiębiorstwa:
A) 5 osób z mikroprzedsiębiorstwa
B) 20 osób z małego przedsiębiorstwa
C) 50 osób ze średniego przedsiębiorstwa
Kwota naboru (alokacja): 948 000,00 zł.
Operator zastrzega możliwość zakończenia danej rundy naboru w chwili wpłynięcia wniosków rekrutacyjnych na łączną kwotę przekraczającą 150% przewidzianej alokacji na daną rundę naboru.
Etapy zgłoszenia przedsiębiorstwa do projektu :
- Wypełnienie Formularza rejestracyjnego na stronie PARP: power.parp.gov.pl
- Rejestracja firmy i pracowników w BUR – założenie kont (i podpięcie pracowników do przedsiębiorstwa): uslugirozwojowe.parp.gov.pl
- Kontakt Operatora z Przedsiębiorcą w terminie nie przekraczającym 5 dni roboczych od dnia otrzymania zgłoszenia, w celu przeprowadzenia dalszego procesu rekrutacji do projektu.
- Zalogowanie się w Systemie Operatora: kompetencjemoto.pl
- Wypełnienie Wniosku o umowę (wzór stanowi Załącznik nr 7 do Regulaminu) i przesłaniu go przez System Operatora w dniu ogłoszenia naboru.
Data realizacji szkoleń:
Do 3 miesięcy od podpisania umowy (termin zakończenia realizacji usług).
Szybki kontakt:
- Katarzyna Miłoszewska – Specjalista ds. Funduszy Unijnych
- katarzyna.miloszewska@emt-systems.pl
- tel. 506 589 491
- Agnieszka Franc – Specjalista ds. Projektów Dofinansowanych w EMT-Systems
- agnieszka.franc@emt-systems.pl
- tel. 501 322 109
Środki w projekcie DOBRY KURS rozdysponowuje:
- MARSOFT ROKOSZEWSKI MARCIN
- ul. Turystyczna 36, 20-207 Lublin
- tel. 733 099 555, e-mail: kompetencje.moto@marsoft.eu
- Strona projektu: DOBRY KURS
Regulamin:
Zasady naboru określa „REGULAMIN REKRUTACJI I UCZESTNICTWA W PROJEKCIE” wraz z załącznikami, dostępny na stronie projektu w sekcji DOKUMENTY.
21.09.2022
Rusza jesienny cykl bezpłatnych warsztatów EMT TOUR. Zapisy trwają!
Już w najbliższy piątek w naszej siedzibie w Gliwicach wystartują pierwsze po wakacyjnej przerwie warsztaty techniczne EMT TOUR. Na końcówkę września zaplanowaliśmy aż dwa spotkania branżowe – pierwsze z zakresu odpowiedzialności za wyrób w kontekście prawa i zarządzania jakością, z prelekcjami ekspertów firmy Interdont Support Q, drugie zaś – przygotowane przez APA GROUP – z zakresu cyfryzacji procesów produkcyjnych wraz pokazem w Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0.
Każdy z uczestników otrzyma zaświadczenie o udziale, zawierające program merytoryczny warsztatów. Zapraszamy do rejestracji.
EMT TOUR 43: Odpowiedzialność, czyli 5 x DLACZEGO!
23 września, godz. 9:00 – 15:30
Cel i zakres warsztatu:
- Odpowiedzialność za wyrób w kontekście prawa i zarządzania jakością
- ESG, CSR – nowe obowiązki sprawozdawcze przedsiębiorców wynikające z ogólnoświatowych, europejskich i polskich regulacji w obszarze klimatu
- 6 różnych kapitałów, które trzeba brać pod uwagę w strategii zrównoważonego rozwoju. Rola strategii we współczesnym zarządzaniu
- FMEA jako jedno z podstawowych narzędzi zapewnienia bezpieczeństwa wyrobu
- Kluczowa rola menadżera w procesie zmian
EMT TOUR 44: Cyfryzacja procesów produkcyjnych – Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0.
30 września, godz. 9:00 – 15:30
Cel i zakres warsztatu:
- Wprowadzenie do Przemysłu 4.0 (czym jest transformacja cyfrowa w firmie).
- Przegląd istniejących platform BigData w zastosowaniach przemysłowych.
- Standardy komunikacji OT – IT – jak pozyskać dane?
- Case Study – wiodący producent samochodów ciężarowych.
- Eksploracja pozyskanych danych.
- Platforma IIoT.
EMT TOUR to:
- Cykliczne i bezpłatne warsztaty, poświęcone aktualnym problemom, praktycznym i innowacyjnym rozwiązaniom.
- Wybitni eksperci i prelegenci – wdrożeniowcy, projektanci, automatycy, mechanicy, przedstawiciele producentów.
- Tematyka odpowiadająca potrzebom przemysłu produkcyjnego oraz służbom utrzymania ruchu.
- Integracja i łączenie środowiska zakładów produkcyjnych, przemysłowych z gronem czołowych dostawców komponentów mechatronicznych.
- Zaangażowanie merytoryczne i sprzętowe czołowych producentów sprzętu.
- Mini targi organizowane przy sali warsztatowej.
- Catering oraz pakiety gadżetów.
- Losowanie nagród m.in. vouchera na szkolenie w EMT-Systems
Kontakt
Jeśli masz pytania, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego:
- 32 4111 000
- info@emt-systems.pl
20.09.2022
Kończy się nabór na Studia Podyplomowe AUTOMATYZACJA, ROBOTYZACJA I CYFRYZACJA PROCESÓW PRODUKCYJNYCH.
8 października w naszej siedzibie – Gliwickim Centrum Naukowo-Technologicznym Cechownia – odbędzie się uroczyste otwarcie nowego kierunku studiów podyplomowych AUTOMATYZACJA, ROBOTYZACJA I CYFRYZACJA PROCESÓW PRODUKCYJNYCH (ARiCPP), powołanych we współpracy z EMT-Systems przez Politechnikę Śląską.
To jedyne studia w Polsce umożliwiające praktyczną realizację ćwiczeń laboratoryjnych z wykorzystaniem indywidualnych stanowisk szkoleniowych. Już za tydzień – 28 września o godz. 15:00 – kończy się druga tura naboru.
Wszystkich chętnych zapraszamy do szybkiej rejestracji w SERWISIE POLITECHNIKI ŚLĄSKIEJ.
Studia obejmują 2 semestry – 15 zjazdów (soboty/niedziele do 3 czerwca 2023 r.)
Szczegółowy program i terminarz zajęć znajdują się na stronie: STUDIA PODYPLOMOWE ARiCPP.
Dlaczego warto?
- Do dyspozycji słuchaczy studiów podyplomowych ARiCPP oddajemy m.in. roboty przemysłowe (Kuka, ABB, Fanuc, Yaskawa), demonstrator technologii Przemysłu 4.0, sterowniki logiczne różnych producentów (Siemens, Mitsubishi, Wago), aktualne wersje oprogramowań inżynierskich (TIA Portal, Codesys, GXWorks).
- Słuchacze zdobędą kompleksową wiedzę z zakresu najnowocześniejszych trendów w automatyce przemysłowej, a także wykorzystania i posługiwania się specjalistycznym oprogramowaniem. Studia przygotują ich także do prowadzenia nadzoru nad złożonymi systemami produkcyjnymi, działającymi zgodnie ze standardami Przemysłu 4.0.
- Poza dyplomem ukończenia studiów wydanym przez Politechnikę Śląską, absolwenci otrzymają również certyfikat EMT-Systems, certyfikaty firm APA i Tekniska Polska oraz dyplom ukończenia studiów wydany przez Siemens Digital Industries.
- Po ukończeniu studiów podyplomowych uzyskuje się „Kwalifikację cząstkową” na poziomie 6 lub 7 Polskiej Ramy Kwalifikacji.
Ważne informacje:
- Koszt dla uczestnika: 14200 zł
- Każdy uczestnik dodatkowo otrzymuje voucher o wartości 3690 zł na wybrane szkolenie w EMT-Systems
- Możliwość uzyskania dofinansowania lub pożyczki aż w 5 różnych projektach – sprawdź TUTAJ.
- Kandydatem może być osoba, która ma ukończone studia pierwszego stopnia, studia drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie.
Kontakt:
- Piotr Podgórski, Koordynator Studiów Podyplomowych ARiCPP z ramienia EMT-Systems,
Dyrektor ds. Planowania, Organizacji i Rozwoju Produktu - piotr.podgorski@emt-systems.pl
- tel. 505 439 465
Partnerzy i patroni Studiów Podyplomowych ARiCPP : Siemens Polska, APA Group, Tekniska Polska, Centrum Przemysłu 4.0 Politechniki Śląskiej, Klaster Silesia Automotive & Advanced Manufacturing (SA&AM).
14.09.2022
Edukacja w zakresie produktów i rozwiązań Siemensa – wyróżnienie za rozwój szkoleń z automatyki przemysłowej.
12 września po raz pierwszy mieliśmy przyjemność uczestniczyć w corocznej konferencji SIDIRO, organizowanej przez dział niskiego napięcia Siemens Polska.
Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami w świecie rozdziału energii niskiego napięcia oraz nowościami produktowymi i programowymi – rozdzielnicami SIVACON, szynoprzewodami oraz inną aparaturą i systemami niskiego napięcia.
Podczas konferencji odbyła się również gala wręczenia nagród obejmujących współpracę z działem niskich napięć. EMT-Systems jako jedyna firma została wyróżniona w kategorii „Edukacja w zakresie produktów i rozwiązań Siemensa”. Nagrodzono przede wszystkim rozwój szkoleń AM1 – Elektrotechniki i aparatury szaf sterowniczych, AM2 – Wprowadzenia do automatyki przemysłowej oraz TNS5 – SIMOCODE pro – projektowania i parametryzacji. W imieniu EMT-Systems nagrodę odebrał prezes Grzegorz Wszołek.
Podczas gali mieliśmy okazję spotkać się i zaprosić do siedziby EMT-Systems Pana Macieja Zielińskiego, prezesa Siemens Polska. Serdecznie dziękujemy przedstawicielom Siemesa, którzy docenili nasze działania – Panom Robertowi Góralowi, Wiesławowi Monkiewiczowi, Grzegorzowi Bratkowi oraz Rafałowi Jaszczakowi. Już niedługo kolejna wspólna akcja w ramach prezentacji rozdzielnic Sivacon.
13.09.2022
15 września rusza nowy nabór w projekcie OPEN – pożyczki 0% na kształcenie.
15 września rusza nowy nabór w projekcie OPEN, czyli Ogólnopolskim Programie Edukacji Naukowej. Jest to narzędzie, które zwiększa dostępność specjalistycznych kursów i studiów podyplomowych wśród osób pragnących podnieść swoje kompetencje zawodowe.
OPEN to fundusz pożyczkowy, w ramach którego na preferencyjnych warunkach udzielana jest pomoc finansowa na kształcenie osób dorosłych. Uzyskane środki można przeznaczyć m.in. na studia podyplomowe z zakresu AUTOMATYZACJI, ROBOTYZACJI I CYFRYZACJI PROCESÓW PRODUKCYJNYCH ARICPP, które startują już 8 października.
Jednorazowa kwota pożyczki może wynieść nawet 100 000 zł, a każdy z uczestników projektu może skorzystać z niej kilkukrotnie. Pożyczki są zwrotne w okresie maksymalnie 60 miesięcy od ich zaciągnięcia. Co najważniejsze 15% wartości pożyczki umarzane jest po zakończeniu kształcenia a dodatkowo, po spełnieniu określonych warunków, poziom umorzenia może wzrosnąć nawet do 25%.
Planujesz złożyć wniosek? Chcesz dowiedzieć się, kiedy zaczyna się spłata pożyczki lub jakie warunki trzeba spełnić, aby uzyskać umorzenie pożyczki? Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziesz na stronie projektu OPEN.
Na pytania o Studia Podyplomowe AUTOMATYZACJA, ROBOTYZACJA I CYFRYZACJA PROCESÓW PRODUKCYJNYCH (ARICPP) odpowiedzą:
- Piotr Podgórski, Koordynator Studiów Podyplomowych ARiCPP
piotr.podgorski@emt-systems.pl
tel. 505 439 465 - Agnieszka Franc, Specjalista ds. Projektów Dofinansowanych w EMT-Systems
agnieszka.franc@emt-systems.pl
tel. 501 322 109
06.09.2022
Kolejny etap tworzenia stanowisk szkoleniowych z Argo-Hytos.
Podczas praktycznych zajęć w laboratorium hydrauliki siłowej wykorzystujemy różnorodne stanowiska szkoleniowe. 3 lata temu firma ARGO-HYTOS – dostawca komponentów związanych z napędami hydrostatycznymi – zbudowała dla naszych potrzeb szkoleniowych AGREGAT HYDRAULICZNY o wyjątkowej konstrukcji. Agregat wspomaga ćwiczenia związane z diagnostyką pomp, filtracją cieczy roboczej i projektowaniem układów hydraulicznych. Obecnie tworzymy razem stanowiska szkoleniowe oparte o sterowanie proporcjonalne i pomiary klasy czystości cieczy roboczej.
Argo-Hytos dostarczyło wiele nowych komponentów: licznik cząstek OPComll Portable Oil Lab oraz OPCom II, zawory hamujące, rozdzielacze, zdalne bramy dostępu LubMon Connect, zawory redukcyjne, zawory przelewowe, zawory zwrotne, trójdrogowe regulatory przepływu, czujniki ciśnienia, elektronika analogowa do zaworów proporcjonalnych, generatory sygnałów do zaworów proporcjonalnych, rozdzielacze sekcyjne, proporcjonalne i wiele innych. Już niedługo będzie można korzystać z nich na naszych szkoleniach.
Dziękujmy za wiele rozmów i spotkań Panom: Łukasz Płonka, Mateusz Lach i Piotr Rusinek.
Unboxingu dokonała Honorata Ulanecka.
05.09.2022
EMT-Systems z nagrodą Marka Śląskie w kategorii Społeczna Odpowiedzialność Biznesu.
Podczas uroczystej Gali Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach Grzegorz Wszołek odebrał wyróżnienie w XIII edycji konkursu „Marka-Śląskie” w kategorii Społeczna Odpowiedzialność Biznesu.
– Nagroda jest podziękowaniem za aktywne, przedsiębiorcze oraz odpowiedzialne społecznie postępowanie, które przyczynia się do tworzenia rozpoznawalnej marki Śląska. – mówił prezes RIPH Wiktor Pawlik.
Oprócz kursów, w których tylko w tym roku wzięło udział już ponad 5000 przedstawicieli branży przemysłowej, EMT-Systems angażuje się w projekty edukacyjne dla dzieci i dorosłych, projekty charytatywne oraz kulturalne. Miniony rok był czasem dużej aktywności wolontariackiej pracowników EMT-Systems. Aż 40 % pracowników firmy weszło w skład stowarzyszenia Nowa Cechownia, którego misją jest ożywienie – poprzez organizację koncertów i różnego rodzaju wydarzeń – pięknej przestrzeni zabytkowego budynku Cechowni w Gliwicach, siedziby EMT-Systems.
Cechownia staje się rozpoznawalnym na mapie Śląska miejscem ciekawych przedsięwzięć społecznych, dzięki aktywnemu wsparciu prezesa Wszołka. Jak sam mówi, przeprowadzka do budynku dawnej cechowni Kopalni Gliwice była największym kamieniem milowym w rozwoju firmy. Otworzyło to nie tylko nowe możliwości związane z rozbudową infrastruktury szkoleniowej, ale też z potencjałem eventowym tej pięknej przestrzeni.
„Poczuliśmy, że to wyjątkowe miejsce powinno być otwarte dla gliwiczan. Zbudowaliśmy więc dwie sceny z profesjonalnym nagłośnieniem i oświetleniem, stworzyliśmy galerię sztuki i dziś regularnie odbywają się tu koncerty, wystawy czy wydarzenia charytatywne, często w ramach współpracy z lokalnymi organizacjami pozarządowymi.
Na działkach w bezpośrednim sąsiedztwie Cechowni planujemy wybudować kompleks hotelowy, a także restaurację i teren rekreacyjny dla dzieci i dorosłych. Mamy mnóstwo planów i pomysłów. Dysponujemy potencjałem, który chcemy wykorzystać w mądry, przemyślany i systematyczny sposób, tak, by przynosił on korzyści nie tylko firmie, ale także mieszkańcom naszego miasta.” – mówi Grzegorz Wszołek.
24.08.2022
Rozbudowa makiet szaf sterowniczych o komponenty firmy Finder.
Do grona naszych partnerów dołączyła również firma Finder. Włoski dostawca jest dziś międzynarodowym producentem ponad 14 500 urządzeń elektronicznych i elektromechanicznych dla sektora mieszkaniowego i przemysłowego w całej Europie, m.in. przekaźników interfejsowych, PCB, półprzewodnikowych (SSR), zasilaczy impulsowych czy liczników energii.
Współpraca umożliwi rozbudowę stanowisk szkoleniowych dla kursów:
- AM1: Elektrotechnika i aparatura szaf sterowniczych,
- AM2: Wprowadzenie do automatyki przemysłowej i sterowania,
- AM3: Systemy i urządzenia bezpieczeństwa w automatyce przemysłowej.
Makiety szaf sterowniczych EMT-Systems już niedługo wzbogacą się o dostarczone przez Finder przekaźniki interfejsowe serii 39, modułowe, nadzorcze, inteligentne przekaźniki czasowe, termostaty do szaf sterowniczych, grzałki z wentylatorem i zasilacze impulsowe. Rozbudowa stanowisk pozwoli na przeprowadzenie kolejnych ciekawych ćwiczeń szkoleniowych.
Serdecznie dziękujmy załodze Finder Polska, w szczególności Panu Marcinowi Szuperowi, Łukaszowi Fryska i Marcinowi Rybie.
17.08.2022
Zakończyliśmy budowę kolejnej partii stanowisk wykonawczych z komponentami firmy Pneumat System.
Zakończyliśmy budowę kolejnej partii stanowisk wykonawczych do szkoleń z programowania sterowników logicznych na poziomie I. Zestawy zostały oparte m.in. o komponenty Pneumat System.
To firma z ponad czterdziestoletnią tradycją, która dostarcza kompleksowe rozwiązania dla przemysłu z dziedziny pneumatyki i automatyki – projektuje i produkuje siłowniki pneumatyczne (wg standardów ISO 15552, ISO 6431 oraz ISO 6432), siłowniki liniowe oraz sprężyny gazowe, realizuje również inwestycje związane z sieciami sprężonego powietrza.
Dzięki temu, że Pneumat System – jakiś czas temu – dołączył do grona naszych partnerów, stał się regularnym dostawcą urządzeń pneumatycznych do różnych stanowisk szkoleniowych oraz kompresorów do kursów wyjazdowych EMT-Systems. Współpraca umożliwia bezpośredni kontakt kursantów ze sprzętem wykorzystywanym w przemyśle.
02.08.2022
Wyjątkowe stanowiska szkoleniowe z komponentami firmy Euchner.
Pod koniec zeszłego roku do grona naszych partnerów przemysłowych dołączyła firma Euchner. Dzięki współpracy szkolenia EMT-Systems z zakresu automatyki przemysłowej zostały wzbogacone o stanowiska powstałe z komponentów tego niemieckiego producenta, specjalizującego się w projektowaniu i wytwarzaniu urządzeń i systemów bezpieczeństwa dla przemysłu.
Już niedługo z przekazanych komponentów powstanie również wyjątkowe w skali krajowej edukacji stanowisko szkoleniowe wspierające szkolenia:
- TIA-DIAG – Diagnostyka Siemens SIMATIC S7-1500/1200 w TIA Portal – poziom 3
- TIA-EKSPERT – Funkcje technologiczne i zaawansowane programowanie SIMATIC S7-1500/1200
w TIA Portal - SP3 – PROFINET
W stanowiskach pojawią się wielofunkcyjne zamki i wyłączniki bezpieczeństwa, elektroniczne systemy dostępu EKS PROFINET, a także joysticki.
Podziękowania dla pana Pawła Hanusa oraz przedstawicieli polskiego oddziału Euchner za zaufanie i podjęcie pierwszego etapu współpracy. Będziemy informować o nowo tworzonych stanowiskach szkoleniowych.
01.08.2022
Dofinansowane szkolenia dla MŚP – rusza IV nabór do projektu DOBRY KURS – rozwój kompetencji w sektorze MOTORYZACYJNYM.
8 sierpnia o godz. 8:00 rusza IV nabór dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw do projektu “DOBRY KURS – rozwój kompetencji w sektorze motoryzacyjnym”. W ramach projektu można otrzymać 80% dofinansowania w formie refundacji na szkolenia dla pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, jak i w ramach umów cywilno-prawnych.
Dofinansowanie można otrzymać na realizowane przez nas szkolenia:
O dofinansowanie mogą ubiegać się firmy mikro, małe i średnie z branży motoryzacyjnej:
- C.29 – Produkcja pojazdów samochodowych, przyczep i naczep, z wyłączeniem motocykli;
- G.45 – Handel hurtowy i detaliczny pojazdami samochodowymi, naprawa pojazdów samochodowych; inne rodzaje działalności związane z produkcją, handlem, dystrybucją oraz naprawą pojazdów samochodowych i motocykli; z uwzględnieniem obszaru elektromobilności określonego PKD 27.11, 27.12, 27.20, 27.90 oraz ebusów i samochodów elektrycznych.
Maksymalna liczba osób do przeszkolenia w zależności od statusu przedsiębiorstwa:
A) 5 osób z mikroprzedsiębiorstwa
B) 20 osób z małego przedsiębiorstwa
C) 50 osób ze średniego przedsiębiorstwa
Kwota naboru (alokacja): 592 500,00 zł.
Operator zastrzega możliwość zakończenia danej rundy naboru w chwili wpłynięcia wniosków rekrutacyjnych na łączną kwotę przekraczającą 150% przewidzianej alokacji na daną rundę naboru.
Etapy zgłoszenia przedsiębiorstwa do projektu :
- Wypełnienie Formularza rejestracyjnego na stronie PARP: power.parp.gov.pl
- Rejestracja firmy i pracowników w BUR – założenie kont (i podpięcie pracowników do przedsiębiorstwa): uslugirozwojowe.parp.gov.pl
- Kontakt Operatora z Przedsiębiorcą w terminie nie przekraczającym 5 dni roboczych od dnia otrzymania zgłoszenia, w celu przeprowadzenia dalszego procesu rekrutacji do projektu.
- Zalogowanie się w Systemie Operatora: kompetencjemoto.pl
- Wypełnienie Wniosku o umowę (wzór stanowi Załącznik nr 7 do Regulaminu) i przesłaniu go przez System Operatora w dniu ogłoszenia naboru.
Data realizacji szkoleń:
Do 3 miesięcy od podpisania umowy (termin zakończenia realizacji usług).
Szybki kontakt:
- Katarzyna Miłoszewska – Specjalista ds. Funduszy Unijnych
- katarzyna.miloszewska@emt-systems.pl
- tel. 506 589 491
- Agnieszka Franc – Specjalista ds. Projektów Dofinansowanych w EMT-Systems
- agnieszka.franc@emt-systems.pl
- tel. 501 322 109
Środki w projekcie DOBRY KURS rozdysponowuje:
- MARSOFT ROKOSZEWSKI MARCIN
- ul. Turystyczna 36, 20-207 Lublin
- tel. 733 099 555, e-mail: kompetencje.moto@marsoft.eu
- Strona projektu: DOBRY KURS
Regulamin:
Zasady naboru określa „REGULAMIN REKRUTACJI I UCZESTNICTWA W PROJEKCIE” wraz z załącznikami, dostępny na stronie projektu w zakładce DOKUMENTY.
13.07.2022
Ścisła współpraca z czołowymi dostawcami komponentów Murrelektronik i ifm electronic.
Startują przygotowania do jesiennego sezonu – uzupełniamy i serwisujemy stanowiska szkoleniowe. Dzisiaj dzień pod znakiem przewodów przemysłowych. Nasi niezawodni partnerzy dostarczyli nam kilometry kabli i dziesiątki wtyczek pozwalających łączyć różne moduły w automatyce przemysłowej.
Murrelektronik przekazał kolejną partię kabli z wtyczkami M12 do nowo powstałych stanowisk dla szkoleń z Komunikacji i Diagnostyki sieci PROFINET. Oprócz wielu przewodów, moduły komunikacyjne firmy znajdują się również w samych stanowiskach. Dziękujemy Panu Prezesowi Łukaszowi Jamborskiemu oraz całemu zespołowi Murrelektronik za wzorcową współpracę i postrzeganie edukacji jako ważnej gałęzi rozwoju marki.
Kolejnym dostawcą jest firma ifm electronic, od której otrzymaliśmy przewody z wtyczkami M8 do stanowisk z napędami pneumatycznymi. Kursanci wykorzystują je do łączenia wszelkich czujników z komponentami pneumatycznymi i elektropneumatycznymi. Serdecznie podziękowania dla Pani Prezes Aleksandry Banaś oraz katowickiej grupy pracowników ifm electronic.
Ścisła współpraca z czołowymi dostawcami komponentów i części zamiennych do maszyn i linii produkcyjnych to jeden z filarów działalności EMT-Systems. Dzięki takim partnerstwom wdrażamy do naszego modelu działalności rzeczywiste i najnowsze rozwiązania. Poznaj wszystkich naszych partnerów przemysłowych.
11.07.2022
Nowy cykl bezpłatnych warsztatów EMT TOUR. Ruszyły zapisy!
Zapraszamy na nowy cykl bezpłatnych warsztatów technicznych EMT TOUR. Jesienią odbędą się spotkania z aż 3 tematów z zakresu produkcji i utrzymania ruchu. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o szybką rejestrację na wybrany termin. Wszyscy uczestnicy otrzymają zaświadczenie o udziale w wydarzeniu, zawierające program merytoryczny warsztatów.
EMT TOUR 43: Odpowiedzialność za wyrób.
23 września, godz. 9:00 – 15:30
Cel i zakres warsztatu:
- Aspekty prawne odpowiedzialności za wyrób.
- Zielony ład i odpowiedzialność za wyrób w perspektywie odpowiedzialności za środowisko.
- Zarządzanie zwrotami i obserwacja produktu na rynku na przykładzie branży automotive.
- FMEA jako jedno z podstawowych narzędzi zapewnienia bezpieczeństwa wyrobu.
- Rola kadry menadżerskiej w kwestii odpowiedzialności za wyrób.
EMT TOUR 44: Cyfryzacja procesów produkcyjnych – Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0.
30 września, godz. 9:00 – 15:30
Cel i zakres warsztatu:
- Wprowadzenie do Przemysłu 4.0 (czym jest transformacja cyfrowa w firmie).
- Przegląd istniejących platform BigData w zastosowaniach przemysłowych.
- Standardy komunikacji OT – IT – jak pozyskać dane?
- Case Study – wiodący producent samochodów ciężarowych.
- Eksploracja pozyskanych danych.
- Platforma IIoT.
EMT TOUR 45: Komunikacja i diagnostyka sieci PROFINET.
14 października, godz. 9:00 – 15:30
Cel i zakres warsztatu:
- Wprowadzenie do PROFINET
- Możliwości konfiguracyjne masterów IO-Link z Profinet w środowisku TIA Portal
- Dobór właściwego systemu komunikacji do konkretnej aplikacji PROFINETOWEJ
- Komunikacja po sieci PROFINET
- Wstęp do diagnostyki sieci PROFINET
- Zapobieganie przestojom oraz awariom, zapewnienie stabilnej pracy maszyn
- Analiza protokołu komunikacyjnego sposobem na rozpoznanie problemów związanych z maszynami
- Poprawna diagnostyka sieć PROFINET, kluczowe parametry i narzędzia
Zobacz relację z poprzednich warsztatów:
EMT TOUR to:
- Cykliczne i bezpłatne warsztaty, poświęcone aktualnym problemom, praktycznym i innowacyjnym rozwiązaniom.
- Wybitni eksperci i prelegenci – wdrożeniowcy, projektanci, automatycy, mechanicy, przedstawiciele producentów.
- Tematyka odpowiadająca potrzebom przemysłu produkcyjnego oraz służbom utrzymania ruchu.
- Integracja i łączenie środowiska zakładów produkcyjnych, przemysłowych z gronem czołowych dostawców komponentów mechatronicznych.
- Zaangażowanie merytoryczne i sprzętowe czołowych producentów sprzętu.
- Mini targi organizowane przy sali warsztatowej.
- Catering oraz pakiety gadżetów.
- Losowanie nagród m.in. vouchera na szkolenie w EMT-Systems
Kontakt
Jeśli masz pytania, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego:
- 32 4111 000
- info@emt-systems.pl
01.07.2022
5 sposobów na uzyskanie aż do 100% dofinansowania na studia podyplomowe z AUTOMATYZACJI, ROBOTYZACJI I CYFRYZACJI PROCESÓW PRODUKCYJNYCH.
Istnieje możliwość dofinansowania opłaty za studia podyplomowe powołane przez Politechnikę Śląską we współpracy z EMT-Systems: AUTOMATYZACJA, ROBOTYZACJA I CYFRYZACJA PROCESÓW PRODUKCYJNYCH (ARICPP). Najlepszą formą ulokowania kapitału jest inwestycja w siebie. Podnieś swoje kwalifikacje i zwiększ swoje szanse na rynku pracy!
Poniżej pięć programów pozwalających uzyskać dofinansowanie na studia – pod warunkiem spełnienia wymagań:
- Baza Usług Rozwojowych – ULOTKA
- Krajowy Fundusz Szkoleniowy – ULOTKA
- Projekt OPEN – pożyczka w ramach Funduszu „Ogólnopolski Program Edukacji Naukowej” – ULOTKA
- Projekt „Pożyczki na kształcenie” – ULOTKA
- Fundusz Pracy – ULOTKA
W przypadku pytań i wątpliwości o wybór ścieżki dofinansowania prosimy o kontakt:
- Agnieszka Franc – Specjalista ds. Projektów Dofinansowanych w EMT-Systems
- agnieszka.franc@emt-systems.pl
- tel. 501 322 109
09.06.2022
EMT-Systems i 3DGence łączą siły – w naszych laboratoriach właśnie wdrażamy pierwszą partię drukarek 3D serii ONE i DOUBLE255.
EMT-Systems i 3DGence łączą siły! Dwie technologiczne firmy wywodzące się z Gliwic rozpoczynają współpracę. Efektem działania będzie zapewnienie dostępności do technologii 3DGence klientom przemysłowym korzystającym z usług EMT-Systems.
W naszych laboratoriach właśnie wdrażamy pierwszą partię drukarek 3D serii ONE i DOUBLE255. Przed nami dostawy i wdrożenie kolejnych modeli. Już niedługo otworzymy dwa w pełni wyposażone laboratoria druku 3D dedykowane technologią 3DGence. Kursanci, jak zawsze, mogą liczyć na indywidualne stanowiska pracy oparte o minimum 2 drukarki (dla każdego uczestnika). Dodatkowo, w formie pokazowej, planujemy wdrożyć najnowsze rozwiązanie w postaci drukarek F450 czy F350/F340.
Firma 3DGence to polski producent profesjonalnych drukarek 3D, działający na rynku od 2014 r. Dostarcza profesjonalne, proste w obsłudze drukarki 3D do zastosowań przemysłowych. 3DGence wdraża technologię druku przestrzennego w firmach, świadczy usługi doradcze i szkoleniowe. Należy do Grupy MSG wraz z takimi spółkami, jak SYNTHOS, New Era Materials czy LifeFlow – jest to jedna z największych grup kapitałowych w Centralnej i Wschodniej Europie.
08.06.2022
Uzyskaj nawet do 100% dofinansowania i weź udział w dowolnie wybranym szkoleniu EMT-Systems. Zobacz, jak to zrobić.
STARTUJĄ NABORY WNIOSKÓW NA DOFINANSOWANIA!
Możesz uzyskać nawet do 100% dofinansowania na szkolenia i skorzystać z kursów EMT-Systems ZA DARMO! Dofinansowanie można przeznaczyć na wszystkie nasze szkolenia.
CHCESZ SKORZYSTAĆ I ZŁOŻYĆ WNIOSEK?
Skontaktuj się z naszymi specjalistkami ds. funduszy, które całkowicie bezpłatnie przeprowadzą Cię przez proces składania wniosku i odpowiedzą na wszystkie pytania:
Katarzyna Miłoszewska
📞 506 589 491
📧 katarzyna.miloszewska@emt-systems.pl
lub
Agnieszka Franc
📧 agnieszka.franc@emt-systems.pl
SKĄD POCHODZĄ ŚRODKI NA SZKOLENIA?
🔶 Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS) – dofinansowanie aż do 17 000 zł na osobę
🔷 Baza Usług Rozwojowych (BUR) – dofinansowanie aż do 100 000 zł na firmę
KTO MOŻE SKORZYSTAĆ?
🔶 Z KFS – każdy pracodawca zatrudniający pracowników na umowę o pracę
🔷 Z BUR – mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa (do 250 pracowników) – wyłączając firmy z województwa mazowieckiego i pomorskiego
ILE MOŻNA ZYSKAĆ?
🔶 Z KFS – mikroprzedsiębiorcy (do 10 osób zatrudnionych) mogą uzyskać aż 100% zwrotu kosztów szkolenia. Pozostali pracodawcy – 80%. Maksymalna wysokość pomocy wynosi ok 17 000 zł / osobę.
🔷 Z BUR – w zależności od województwa poziom dofinansowania 50-80% wartości szkolenia – maksymalna kwota dofinansowania, o jaką może się ubiegać jedno przedsiębiorstwo, wynosi 100 000 zł. Maksymalna kwota dofinansowania na jednego pracownika to ok 7500 zł.
DOFINANSOWANIE KFS – JAK TO DZIAŁA?
- Pracodawca sprawdza, czy spełnia przynajmniej 1 z 7 priorytetów tzw. „puli Ministra” lub 1 z 3 Priorytetów Rady Rynku Pracy tzw. rezerwy KFS. Niektóre Urzędy dodatkowo wymagają spełnienia co najmniej 1 priorytetu z puli Ministra, gdy firmy chcą ubiegać się o środki z rezerwy. SPRAWDŹ TUTAJ
- Pracodawca śledzi informacje o naborze wniosków i terminach na stronie www Powiatowego Urzędu Pracy odpowiedniego dla miejsca prowadzenia działalności gospodarczej lub oddziału firmy.
- Przedsiębiorca wypełnia wniosek (formularz znajduje się na stronie PUP) i składa go osobiście w PUP lub w formie elektronicznej poprzez EPUAP.
- PUP wydaje decyzję o przyznaniu dofinansowania w ciągu 30 dni od złożenia wniosku.
- Podpisanie umowy z PUP.
- PUP dokonuje przelewu środków na wskazane przez Pracodawcę konto.
- Realizacja szkolenia w EMT-Systems.
- Pracodawca dokonuje płatności za szkolenie.
TERMINY NABORU WNIOSKÓW KFS 2022:
- PUP Szamotuły: 01.06.2022 – 10.06.2022 – środki z rezerwy
- PUP Leszno: 30.05.2022 – 10.06.2022 – środki z rezerwy
- PUP w Sejnach: 30.05.2022 – 10.06.2022 – środki z rezerwy
- PUP Strzelce Opolskie: 13.06.2022 – 15.06.2022 – środki z rezerwy
- PUP w Otwocku: 09.06.2022 – 15.06.2022 – środki z rezerwy
- PUP w Łasku: 30.05.2022 – 10.06.2022 – środki z rezerwy
- PUP w Wejherowie: 06.06.2022 – 10.06.2022 – środki z puli rezerwowej i środki z rezerwy
- PUP w Stalowej Woli: 13.06.2022 – 17.06.2022 – środki z rezerwy
- PUP Kędzierzyn Koźle: 07.06.2022 – 09.06.2022 – środki z rezerwy
- PUP Piotrków Trybunalski: 08.06.2022 – 10.06.2022 – środki z rezerwy
- PUP Aleksandrów Kujawski: 25.05.2022 – 10.06.2022 – środki z rezerwy
- PUP w Kole: 26.05.2022 – 10.06.2022 – środki z rezerwy
- PUP Wodzisław Śląski: 13.06.2022 – 21.06.2022 – środki z rezerwy
- PUP Mikołów: 07.06.2022 – 09.06.2022 – pula podstawowa
- PUP w Strzyżowie: 06.06.2022 – 10.06.2022 – pula podstawowa
- PUP w Grodzisku Mazowieckim: 06.06.2022 – 10.06.2022 – środki z rezerwy
- PUP Szczecin: 23.05.2022 – 10.06.2022 – środki z puli podstawowej
- PUP w Nidzicy: 30.05.2022 – 10.06.2022 – środki z rezerwy
- PUP Łódź Wschód: 30.05.2022 – 10.06.2022 – środki z puli podstawowej
- PUP Tarnobrzeg: 06.06.2022 – 08.06.2022 – środki z rezerwy
- PUP Pabianice: 14.06.2022 – środki z rezerwy
- PUP w Kościanie: 21.06.2022 – 22.06.2022 – środki z rezerwy
- PUP w Lidzbarku Warmińskim: 06.2022 – do odwołania – środki z rezerwy
- PUP w Działdowie: 13.06.2022 – 17.06.2022 – środki puli podstawowej
- PUP Myślenice: 21.06.2022 – 28.06.2022 – środki z rezerwy
- PUP w Świdniku: 13.06.2022 – 20.06.2022 – środki z rezerwy
- PUP w Wągrowcu: 22.06.2022 – 24.06.2022 – środki z rezerwy
- PUP w Lidzbarku: 07.06.2022 do odwołania – – środki z rezerwy
- PUP w Sosnowcu: 13.06.2022 – środki z puli podstawowej
- PUP Białystok: 04.07.2022 – 06.07.2022 – środki z puli rezerwowej i środki z rezerwy
- PUP w Sępólnie Krajeńskim: 08.06.2022 – 21.06.2022 – środki z rezerwy
DOFINANSOWANIE BUR – JAK TO DZIAŁA?
- Przedsiębiorca zgłasza się do Operatora BUR w województwie, gdzie Przedsiębiorca ma siedzibę w celu uzyskania informacji na temat harmonogramu naboru wniosków i procedur
- Zakłada konto firmowe i uczestnika szkolenia w Bazie Usług Rozwojowych (BUR): https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/
- Przedsiębiorca kontaktuje się z Działem Obsługi Klienta EMT-Systems (32 4111 000), ustala tematykę i termin szkolenia
- Wyszukuje ustalone szkolenie z Bazy Usług Rozwojowych: uslugirozwojowe.parp.gov.pl w formie karty, którą dołącza się do dokumentacji do Operatora
- Złożenie wniosku o dofinansowanie do Operatora w danym województwie i podpisanie z nim umowy
- Zapis na szkolenie przez BUR i realizacja szkolenia
- Ocena usługi w BUR i złożenie wniosku rozliczeniowego do Operatora przez przedsiębiorcę
🔷 UWAGA! Jeśli nie znalazłeś w bazie BUR interesującego Cię terminu szkolenia, skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Klienta lub zadzwoń: 32 4111 000
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Zachęcamy do kontaktu z naszymi pracownikami. Nie tylko pomogą w dokonaniu wyboru
właściwego dla Twoich pracowników szkolenia, ale również sprawnie i skutecznie
przeprowadzą przez całą procedurę wnioskowania o dofinansowanie.
POMOC W SKŁADANIU WNIOSKÓW:
Katarzyna Miłoszewska Specjalistka ds. Funduszy Unijnych
📞 506 589 491
📧 katarzyna.miloszewska@emt-systems.pl
POMOC W DOBORZE SZKOLEŃ:
Dział Obsługi Klienta
📞 32 4111 000
📧 info@emt-systems.pl
31.05.2022
Gliwicki Lew dla Prezesa Grzegorza Wszołka!
Z ogromną dumą i radością informujemy, że prezes EMT-Systems Grzegorz Wszołek otrzymał nagrodę Gliwickiego Lwa 2021 przyznaną przez prezydenta Gliwic Adama Neumanna. Uroczystość odbyła się na terenie Areny Gliwice. Nagrodę wręczono podczas obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego.
Gliwicki Lew – miniaturowa brązowa kopia dzieła Theodora Kalidego – trafia w ręce wybranych przez prezydenta liderów firm i instytucji, którzy dzięki połączeniu wiedzy, pasji i zaangażowania, osiągają sukces. Grzegorz Wszołek został nagrodzony nie tylko za umiejętność inspirowania i mobilizowania ludzi wokół celów i pomysłów, prężne zarządzanie i nowoczesne podejście do prowadzenia biznesu, ale także podejmowanie wielu działań na rzecz lokalnej społeczności.
– Nagroda jest wyrazem uznania za doskonałe zarządzanie, prowadzenie działalności biznesowej z troską o materialne dziedzictwo miasta oraz zaangażowanie w działalność na rzecz społeczności Gliwic. Obok modelowego wręcz połączenia nauki i biznesu, Grzegorz Wszołek aktywnie angażuje się w życie naszego miasta. Siedziba jego firmy – Cechownia dawnej kopalni Gliwice – stała się miejscem ciekawych wydarzeń kulturalnych i społecznych – mówi Adam Neumann, prezydent Gliwic.
– Właśnie dzięki takim ludziom, jak Grzegorz Wszołek, przyszłość jest tu, w Gliwicach – Społeczna odpowiedzialność biznesu to w jego przypadku nie slogan.
Prezes Wszołek podkreśla, że jest to nagroda zespołowa i symbolicznie przekazuje ją wszystkim, którzy współtworzyli sukces EMT-Systems.
Fot. Karina Trojok / Dziennik Zachodni / Polska Press
26.05.2022
AUTOMATYZACJA, ROBOTYZACJA I CYFRYZACJA PROCESÓW PRODUKCYJNYCH – pierwsze tego typu studia podyplomowe w Polsce. Ruszają zapisy!
Wyjątkowa oferta na rynku edukacyjnym, pierwsze tego typu studia w Polsce!
Politechnika Śląska we współpracy z EMT-Systems otwiera nowy kierunek studiów podyplomowych:
AUTOMATYZACJA, ROBOTYZACJA I CYFRYZACJA PROCESÓW PRODUKCYJNYCH (ARiCPP).
Studia zostały powołane na mocy porozumienia podpisanego między rektorem Politechniki Śląskiej
prof. dr. hab. inż. Arkadiuszem Mężykiem i prezesem EMT-Systems dr. hab. inż. Grzegorzem Wszołkiem.
Doświadczenie Politechniki Śląskiej, wysoko notowanej uczelni badawczej, kształcącej inżynierów na potrzeby różnych gałęzi przemysłu i nauki, oraz nasze unikatowe specjalistyczne laboratoria, pozwoliły stworzyć jedyne w Polsce studia podyplomowe umożliwiające praktyczną realizację ćwiczeń z wykorzystaniem stanowisk szkoleniowych zbudowanych z robotów przemysłowych oraz demonstratorów różnych technologii. Zajęcia prowadzone są przez pracowników naukowo-dydaktycznych oraz inżynierów praktyków, projektantów i integratorów systemów automatyki.
Studia obejmują 2 semestry – 15 zjazdów (soboty/niedziele) od 8 października 2022 r. do 3 czerwca 2023 r.
Szczegółowy program i terminarz zajęć znajdują się na stronie: STUDIA PODYPLOMOWE ARiCPP.
Dlaczego warto?
- Do dyspozycji słuchaczy studiów podyplomowych ARiCPP oddajemy m.in. roboty przemysłowe (Kuka, ABB, Fanuc, Yaskawa), demonstrator technologii Przemysłu 4.0, sterowniki logiczne różnych producentów (Siemens, Mitsubishi, Wago), aktualne wersje oprogramowań inżynierskich (TIA Portal, Codesys, GXWorks).
- Słuchacze zdobędą kompleksową wiedzę z zakresu najnowocześniejszych trendów w automatyce przemysłowej, a także wykorzystania i posługiwania się specjalistycznym oprogramowaniem. Studia przygotują ich także do prowadzenia nadzoru nad złożonymi systemami produkcyjnymi, działającymi zgodnie ze standardami Przemysłu 4.0.
- Poza dyplomem ukończenia studiów wydanym przez Politechnikę Śląską, absolwenci otrzymają również certyfikat EMT-Systems, certyfikat APA oraz dyplom ukończenia studiów wydany przez Siemens Digital Industries.
- Po ukończeniu studiów podyplomowych uzyskuje się „Kwalifikację cząstkową” na poziomie 6 lub 7 Polskiej Ramy Kwalifikacji.
Oferta studiów ARICPP skierowana jest do:
- Kadry zarządzającej
- Automatyków
- Robotyków
- Konstruktorów i projektantów
- Mechaników
- Elektryków
- Operatorów maszyn
- Specjalistów ds. jakości produkcji
Ważne informacje:
- Koszt dla uczestnika: 14200 zł
- Każdy uczestnik dodatkowo otrzymuje voucher o wartości 3690 zł na wybrane szkolenie w EMT-Systems
- Możliwość uzyskania dofinansowania z Bazy Usług Rozwojowych
- Kandydatem może być osoba, która ma ukończone studia pierwszego stopnia, studia drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie.
Zapisy:
Oficjalne zapisy zostaną uruchomione w czerwcu w serwisie rekrutacyjnym Politechniki Śląskiej. Zapraszamy już teraz do zgłaszania swojej kandydatury. Zarezerwujemy miejsce w tworzonej grupie i poinformujmy o rozpoczęciu oficjalnej rekrutacji.
Koordynator Studiów Podyplomowych ARiCPP z ramienia EMT-Systems:
- Piotr Podgórski, Dyrektor ds. Planowania, Organizacji i Rozwoju Produktu
- piotr.podgorski@emt-systems.pl,
- tel. 505 439 465
Partnerzy i patroni Studiów Podyplomowych ARiCPP : Siemens Polska, APA Group, Tekniska Polska, Centrum Przemysłu 4.0 Politechniki Śląskiej.
25.05.2022
Forbes o EMT-Systems: Nowy model kształcenia. Wywiad o współczesnej edukacji technicznej i wymaganiach pracodawców.
Piotr Podgórski, Dyrektor ds. Planowania, Organizacji i Rozwoju Produktu EMT-Systems, udzielił wywiadu do majowego wydania Forbes’a – największego i najbardziej znaczącego na polskim rynku opiniotwórczego magazynu społeczno-ekonomicznego. Przeczytacie w nim m.in. o współczesnej edukacji technicznej i wymaganiach pracodawców w dobie czwartej rewolucji przemysłowej.
„Główne filary i założenia Przemysłu 4.0 to rozwój technologiczny, wykorzystanie Internetu na niespotykaną skalę, wirtualna i rozszerzona rzeczywistość, integracja systemów czy – w dłuższej perspektywie – sztuczna inteligencja. Ale także lepsza organizacja pracy, usieciowienie procesów w przedsiębiorstwie i ich standaryzacja. Wcześniejsze rewolucje przemysłowe zwykle nie brały pod uwagę aspektów społecznych. Podczas obecnej kreatorami zmian, oprócz np. inżynierów, są także psycholodzy i socjolodzy, badający wpływy i zależności między maszynami i ludźmi. Nowa rzeczywistość to zastępowanie ludzi maszynami oraz wsparcie ich pracy. Wymaga to przygotowania od strony mentalnej i rozwoju kompetencji. (…)”
23.05.2022
Zebranie Sekcji Mechatroniki Komitetu Budowy Maszyn Polskiej Akademii Nauk.
W ostatnim czasie w siedzibie EMT-Systems miało miejsce niecodzienne wydarzenie – zebranie Sekcji Mechatroniki Komitetu Budowy Maszyn Polskiej Akademii Nauk. W spotkaniu wzięli udział członkowie Sekcji oraz zaproszeni goście i eksperci. Była to okazja do ugoszczenia w naszej lokalizacji znakomitych naukowców z uczelni politechnicznych z całego kraju. Gliwicką uczelnię reprezentowała m.in. Dziekan Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Śląskiej, prof. Anna Timofiejczuk.
Komitet obradował przy zamkniętych drzwiach, a tematem przewodnim było kształcenie akademickie na kierunkach związanych z mechatroniką. W roli eksperta wystąpił również prof. Grzegorz Wszołek, prezes EMT-Systems. Po spotkaniu uczestnicy zwiedzili nasze centrum. Otrzymaliśmy bardzo pozytywne opinie o poziomie wyposażenia laboratoriów szkoleniowych i modelu edukacyjnym naszej działalności.
05.05.2022
To już 10 lat EMT TOUR. Zobacz, co działo się na ostatnich warsztatach.
Ogromna popularność tematu rozdzielnic i sterownic niskonapięciowych w odniesieniu do wymagań różnych dyrektyw, przełożyła się na wysoką frekwencję podczas ostatniego spotkania warsztatowego EMT TOUR. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i partnerom – firmie Siemens Polska i APA GROUP, było intensywnie i inspirująco.
Bezpłatne warsztaty techniczne EMT TOUR organizujemy już od 10 lat. Razem z naszymi partnerami przemysłowymi dzielimy się wiedzą, popularyzujemy dobre praktyki z zakresu produkcji i utrzymania ruchu, pomagamy rozwiązywać najczęstsze problemy występujące w przemyśle. EMT TOUR to też swego rodzaju forum wymiany doświadczeń i okazja do nawiązania nowych kontaktów zawodowych, warto tutaj być.
Relacja z warsztatu 22.04.2022
Zapraszamy do rejestracji na najbliższe wydarzenia:
EMT TOUR: Automatyzacja i cyfryzacja procesów produkcyjnych – Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0.
EMT TOUR: TIA Portal v17 – najważniejsze zmiany w zintegrowanym środowisku programistycznym.
EMT TOUR: I Śląskie Forum IT/OT: 'Przemysł w obliczu rewolucji: Wirtualizacja. Bezpieczeństwo. Integracja rozwiązań IT/OT’.
04.05.2022
Za nami realizacja pierwszych nowości szkoleniowych z działu Systemów Sterownia i Wizualizacji.
W ostatnim czasie odbyły się dwa szkolenia z zakresu Systemów Sterownia i Wizualizacji, które przeszły gruntowną modernizację. Pierwsze z nich to TIA1500-T: Funkcje Motion Control sterownika S7-1500T. Jest to wyjątkowo ciekawe szkolenie pozwalające nabyć umiejętności z zakresu konfiguracji oraz uruchomienia osi technologicznych sterowników S7-1200/1500, a także synchronizacji wieloosiowej w wersji technologicznej 1500T. Szkolenie przeszło dużą metamorfozę – zostało jeszcze bardziej dopasowane do bieżących potrzeb utrzymania ruchu i integratorów. Najważniejszą zmianą jest włączenie i oparcie kursu o przekształtnik częstotliwości Sinamics S120. Dotychczas kurs prowadzony był tylko na wersji V90. Po wprowadzonych zmianach uczestnik posiada do dyspozycji trzy rzeczywiste niezależne osie napędowe.
Drugim szkoleniem, które zrealizowaliśmy w nowej odsłonie jest S7-SCL programowanie w TIA Portal. Kurs został rozbudowany do 4 dni, a nowa odsłona nie taktuje już o zagadnieniach podstawowych języka SCL, ponieważ te omawiane są podczas kursów poziomu 1. oraz 2. z S7-1500 i S7-1200. Przekazywaną wiedzę dedykujemy użytkownikom, którzy mają w planach wykorzystywać w pełni możliwości języka SCL – począwszy od prostych operacji logiczno-arytmetycznych po złożone zagadnienia algorytmiczne.
27.04.2022
„To nie liderzy – to herosi polskiej gospodarki.” Drugi Diament do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu.
Już po raz drugi w nasze ręce powędrował Diament do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu. Nagroda Business Centre Club jest dla nas szczególna, bo przyznana w trudnym dla wszystkich przedsiębiorców okresie pandemii.
Tak podsumowuje konkurs Grażyna Majcher-Magdziak, jurorka i członek Rady Dialogu Społecznego:
– Na ocenę firm ubiegających się o tytuł Lidera Polskiego Biznesu składają się nie tylko parametry finansowe, chociaż to jest kluczowe. Jest oceniana polityka zatrudnienia, to, jak firmy sobie radzą w realiach, w jakich funkcjonują. Oceniamy politykę rozwojową, czy rozwój idzie w kierunku innowacyjnych technologii, a może w kierunku znanych rozwiązań.
Oceniamy politykę środowiskową i politykę socjalną. Suma tych ocen decyduje o nominacjach i wreszcie o przyznaniu samych nagród. W tym roku firmy aplikujące o ten tytuł miały jeszcze jeden istotny czynnik, z którym musiały sobie radzić – pandemia Covid-19. Dlatego to nie liderzy polskiej gospodarki – to herosi polskiej gospodarki.
Prezes BCC Marek Goliszewski dodał, że nagrodzone zostały firmy, które nie tylko dbały o płynność, znajdowały nowe nisze na rynku europejskim i światowym, ale także w okresie pandemii pomagały szpitalom, konkretnym ludziom. To ważne i budujące, dziękujemy i gratulujemy pozostałym laureatom. Nagrodę z rąk kanclerza Loży Katowickiej Business Centre Club Eugeniusza Budnioka odebrał prezes Grzegorz Wszołek.
25.04.2022
EMT TV: Wywiad z Arturem Sadzikiem z APA GROUP o demonstratorze Przemysłu 4.0 i transformacji cyfrowej.
W naszej siedzibie można przyjrzeć się z bliska stworzonej przez firmę APA GROUP demonstracyjnej linii produkcyjnej, łączącej w sobie różne technologie Przemysłu 4.0. O tym, czym dokładnie jest, jakie ma zastosowanie i możliwości, ale i o transformacji cyfrowej w małych i średnich przedsiębiorstwach oraz optymalnych decyzjach biznesowych, podejmowanych na podstawie danych, rozmawiali Artur Sadzik z APA – manager projektu Industry 4.0 oraz Marcin Podsiadły – trener EMT-Systems, programista systemów sterowania specjalizujący się w programowaniu sterowników PLC w środowisku SIEMENS TIA Portal.
Marcin Podsiadły: Witam w kolejnym odcinku EMT TV. Dzisiaj jest z nami pan Artur Sadzik z firmy APA GROUP. Panie Arturze, chciałbym przede wszystkim zapytać, co my tutaj mamy? Co to za linia produkcyjna, która powstała w budynku EMT-Systems i co takiego ją wyróżnia?
Artur Sadzik: To, co widzimy tutaj za sobą, to taka swojego rodzaju ciekawostka – demonstrator: Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0. To z jednej strony ta fizyczność, która tutaj jest, czyli gniazdo produkcyjne w pełni zautomatyzowane, ale jest jeszcze druga część, której nie widać, czyli cała warstwa informatyki, zbiorów danych i wszystkich tych rzeczy, które robią tutaj faktycznie ten Przemysł 4.0. Więc tak, jak tutaj widzimy: z jednej strony automatyka, roboty, szafy sterownicze, wszystko to, co cechuje nowoczesną fabrykę, ale to wszystko jest podpięte do systemów informatycznych, które są oczujnikowane, czyli mamy tę warstwę internetu rzeczy – tego, co w tej chwili jest takie ważne – to jest ostatnio odmieniane przez wszystkie przypadki. (…)
Pełny wywiad znajdziecie Państwo na naszym blogu w zakładce EMT TV.
Zapraszamy do kontaktu z panem Arturem Sadzikiem i umówienia się na bezpłatne konsultacje na temat rozwiązań z zakresu rewolucji przemysłowej, ułatwiających podejmowanie decyzji i generowanie raportów:
- +48 695 255 533,
- artur.sadzik@apagroup.pl
14.04.2022
Spokojnych, rodzinnych Świąt Wielkanocnych!
Życzymy Państwu pełnych optymizmu i rodzinnego ciepła Świąt Wielkanocnych. W okresie, gdy doświadcza- my niepokoju i troski, czas przepełniony słońcem i zielenią budzącej się do życia wiosny jest nam szczególnie potrzebny. Bądźmy życzliwi, wspierajmy się.
Wszystkiego dobrego życzy zespół EMT-Systems.
11.04.2022
Nowe tematy bezpłatnych warsztatów EMT TOUR. Sprawdź terminy i zapisz się!
Razem z naszymi partnerami przemysłowymi przygotowaliśmy nowe tematy bezpłatnych warsztatów stacjonarnych EMT TOUR. Warsztaty odbędą się w siedzibie EMT-Systems w Gliwicach (GCNT Cechownia, ul.Bojkowska 35A). Każde spotkanie kończy się losowaniem nagród, m.in. vouchera na szkolenie w EMT-Systems. Uczestnicy otrzymują zaświadczenie o udziale w warsztatach, zawierające program merytoryczny. Szczegółowy program znajdziecie Państwo na stronach danego wydarzenia. Zapraszamy do rejestracji:
EMT TOUR: Rozdzielnice w świetle Dyrektywy Maszynowej i Dyrektywy Niskonapięciowej.
22 kwietnia, godz. 9:00 – 14:45
Cele i zakres warsztatu:
- Budowa rozdzielnic i sterownic n.n. w odniesieniu do wymagań Dyrektywy Maszynowej, Dyrektywy Niskonapięciowej i Dyrektywy EMC.
- Obowiązki związane z weryfikacją konstrukcji oraz wyrobu według PN-EN 61439
- Omówienie zapisów PN-EN 60204-1.
- Integracja aparatury modułowej Siemens w wykonaniu z pomiarem oraz komunikacją
Rejestracja:
EMT TOUR: Automatyzacja i cyfryzacja procesów produkcyjnych – Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0.
13 maja, godz. 9:00 – 14:45
Cele i zakres warsztatu:
- Wprowadzenie do Przemysłu 4.0 (czym jest transformacja cyfrowa w firmie).
- Przegląd istniejących platform BigData w zastosowaniach przemysłowych.
- Standardy komunikacji OT – IT – jak pozyskać dane?
- Case Study – wiodący producent samochodów ciężarowych.
- Eksploracja pozyskanych danych.
- Platforma IIoT.
Rejestracja:
EMT TOUR: TIA Portal v17 – najważniejsze zmiany w zintegrowanym środowisku programistycznym.
NOWY TERMIN: 20 maja, godz. 9:00 – 14:45
Cele i zakres warsztatu:
- Zastosowania komunikacji OPC UA w Przemyśle 4.0
- WinCC Unified: Przegląd możliwości nowych paneli operatorskich
- Nowości z zakresu Motion Control w TIA Portal V17
- Automatyzacja generowania wizualizacji z wykorzystaniem oprogramowania Siemens SiVArc
- Pakiet ProDiag jako wsparcie dla języka GRAPH
- Dobre praktyki programistyczne w środowisku TIA Portal – nawigacja, skróty, narzędzia
Rejestracja:
Relacje wideo z warsztatów EMT TOUR
Czym jest EMT TOUR?
- Cykliczne warsztaty szkoleniowe poświęcone aktualnym problemom, praktycznym i innowacyjnym rozwiązaniom.
- Wybitni eksperci i prelegenci – wdrożeniowcy, projektanci, automatycy, mechanicy, przedstawiciele producentów.
- Tematyka odpowiadająca potrzebom przemysłu produkcyjnego oraz służbom utrzymania ruchu – systemy sterowania, automatyka, napędy, hydraulika siłowa, pneumatyka przemysłowa, obróbka CNC.
- Zaangażowanie merytoryczne i sprzętowe czołowych producentów: Siemens, Parker, Ponar, Balluff, ifm electronic, Beckhoff, HYDAC, Perschmann.
- Integracja i łączenie środowiska zakładów produkcyjnych, przemysłowych z gronem czołowych dostawców komponentów mechatronicznych.
Kontakt
Jeśli masz pytania, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego:
- 32 4111 000
- info@emt-systems.pl
25.03.2022
Seminarium techniczne 1.PLASTCOMPANY POLSKA na temat wtrysku wielokomponentowego.
W środę 23 marca w naszej siedzibie odbyło się seminarium technicznie Wtrysk 2K, zorganizowane przez firmę 1.PLASTCOMPANY POLSKA Sp. z o.o. Podczas spotkania omówiono temat wtrysku wielokomponentowego z agregatami dostawnymi Dr. BOY oraz formą wykonaną przez firmę KarT Sp. z o.o. Pojawiły się ciekawostki, nowości z branży, uczestnicy mieli również okazję zwiedzić laboratoria EMT-Systems i poznać ofertę naszych szkoleń z tworzyw sztucznych.
Szkolenia EMT-Systems z zakresu wtryskiwania tworzyw sztucznych:
Kursy realizujemy w bogato wyposażonych laboratoriach szkoleniowych, w których odbywają się ćwiczenia praktyczne. Do dyspozycji uczestników kursu TS3-2K oddajemy dwa kompletne stanowiska pracy, w tym jedno z możliwością wtrysku drugiego materiału. Tego typu rozwiązanie posiadamy jako jedyne centrum szkoleniowe w Polsce. Na wyposażenie laboratorium składa się:
- Wtryskarka marki BOY 35 E
- Agregat dostawny BOY 2C XS
- Forma dla drugiego komponentu kompatybilna z BOY 35 E oraz 2C
Sprawdź pełną listę szkoleń z tworzyw sztucznych.
14.03.2022
EMT-Systems Partnerem Strategicznym Centrum Przemysłu 4.0 Politechniki Śląskiej.
Fot. Politechnika Śląska
10 marca Politechnika Śląska oficjalnie otworzyła Centrum Przemysłu 4.0, którego głównym celem jest wspieranie przedsiębiorców w procesie cyfryzacji procesów i transformacji działalności zgodnie z założeniami czwartej rewolucji przemysłowej.
W uroczystości wzięło udział wielu gości z obszaru biznesu, edukacji i wsparcia przedsiębiorczości: Prorektor ds. Nauki i Rozwoju prof. Marek Pawełczyk, Prorektor ds. Ogólnych prof. Bogusław Łazarz, Dziekan Wydziału Mechanicznego Technologicznego dr hab. inż. Anna Timofiejczuk, prof. PŚ, dyrektor zainaugurowanego CP4.0 Andrzej Soldaty oraz prezes KSSE dr Janusz Michałek.
W inauguracji wziął również udział prezes EMT-Systems dr hab. inż. Grzegorz Wszołek, prof. AWSB. Nasza firma została zaproszona do grona dwóch partnerów rangi strategicznej Centrum Przemysłu 4.0. – oprócz EMT-Systems do grona partnerów dołączyła również firma APA sp. z o.o. – zaprzyjaźniona z nami spółka inżynierska była reprezentowana przez prezesa Artura Pollaka. Porozumienie z firmami podpisał Prorektor ds. Nauki i Rozwoju prof. Marek Pawełczyk.
– W imieniu EMT Systems Centrum Szkoleń Inżynierskich chciałbym podziękować za zaproszenie do tak elitarnego grona, jakim jest Centrum Przemysłu 4.0. Zagadnienia Przemysłu 4.0 implikujemy w naszej firmie już od wielu lat i robimy to bardzo często z Politechniką Śląską w ramach różnych projektów zarówno edukacyjnych, jak i przemysłowych. Mam pewność, że ta współpraca przyniesie korzyści zarówno dla Politechniki, jak i naszej firmy – powiedział Grzegorz Wszołek prezes EMT-Systems.
25.02.2022
Dofinansowane szkolenia dla branży MOTO. Dobry Kurs – nowy projekt szkoleniowy.
Firmy z branży motoryzacyjnej mogą skorzystać z dofinansowania na szkolenia w ramach projektu Przepis na rozwój, o którym pisaliśmy we wcześniejszych aktualnościach. Niedawno włączyliśmy się również do drugiego projektu szkoleniowego dla sektora AUTOMOTIVE – Dobry Kurs. W ramach tego projektu również można otrzymać 80% dofinansowania w formie refundacji na szkolenia pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, jak i w ramach umów cywilno-prawnych.
O dofinansowanie mogą ubiegać się mikro firmy, małe, średnie i duże z branży motoryzacyjnej:
- C.29 – Produkcja pojazdów samochodowych, przyczep i naczep, z wyłączeniem motocykli;
- G.45 – Handel hurtowy i detaliczny pojazdami samochodowymi, naprawa pojazdów samochodowych; inne rodzaje działalności związane z produkcją, handlem, dystrybucją oraz naprawą pojazdów samochodowych i motocykli; z uwzględnieniem obszaru elektromobilności określonego PKD 27.11, 27.12, 27.20, 27.90 oraz ebusów i samochodów elektrycznych.
WYJĄTEK dotyczący dużych firm i kodu PKD G.45:
- Firmy mogą mieć bardzo dużą ilość kodów działalności.
- Z projektu wykluczane są DUŻE FIRMY, które działają w sektorze TYLKO i WYŁĄCZNIE w PKD G.45 – wnioski takich firm będą odrzucane.
- FIRMA DUŻA z sektora motoryzacyjnego, która w formularzu przedsiębiorstwa aplikuje w wsparcie w oparciu o kod sektora (inny niż G.45) otrzymuje na ten kod wsparcie.
W ramach projektu otrzymacie Państwo wsparcie na realizowane przez nas szkolenia:
24.02.2022
Gliwice dla Ukrainy – 6 marca – event charytatywny. Stoiska informacyjne, prelekcje, panele dyskusyjne, koncerty, zbiórki. Zapraszamy!
W najbliższą niedzielę działamy podczas całodziennego wydarzenia charytatywnego Gliwice dla Ukrainy. Na wszystkich, którzy angażują się lub chcą się zaangażować w pomoc osobom uciekającym przez wojną, od godz. 14 w budynku Cechowni czekać będą doradcy, prawnicy, lekarze, a także przedstawiciele organizacji pozarządowych, Politechniki Śląskiej oraz Straży Miejskiej w Gliwicach.
Na stoiskach informacyjnych oraz podczas prelekcji i paneli dyskusyjnych będzie można dowiedzieć się m.in. jak rozmawiać z osobami, które dotyka kryzys, pojawią się też tematy dotyczące historii, bezpieczeństwa i opieki medycznej. Na temat potężnego kryzysu na Ukrainie, którego wszyscy jesteśmy świadkami, wypowiedzą się m.in. Bogusław Tracz (historyk, obecnie pracownik Biura Badań Historycznych katowickiego oddziału IPN; autor wielu książek) oraz Zbigniew Rokita (polski dziennikarz i reporter specjalizujący się w problematyce Europy Środkowo-wschodniej; laureat Nagrody Literackiej Nike), a także gen. Grzegorz Hałupka. Głos – w temacie jak mądrze i bezpiecznie pomagać – zabierze Łukasz Gorczyński (Przewodniczący zespołu Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych „Proste prawo dla NGO”, Wiceprezes Stowarzyszenia „Cała Naprzód”, wiceprezes Fundacji trzeci.org i członek zarządu Stowarzyszenia Dialog Społeczny). Joanna Mierzwicka-Buzek oraz Agnieszka Wilczyńska z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gliwicach poprowadzą prelekcję pt.: „Kiedy dotyka nas kryzys…”, z kolei Małgorzata Wyszyńska-Szyp oraz Wanda Lutogniewska – lekarki, specjalistki medycyny rodzinnej – będą informować o zasadach opieki medycznej nad uchodźcami.
Na miejscu czuwać będą tłumacze języka ukraińskiego, dlatego zapraszamy również wszystkie osoby, które pochodzą z Ukrainy i chcą uzyskać więcej informacji na temat aktualnych działań w regionie. W holu głównym Cechowni odbędzie się forum wymiany doświadczeń i wiedzy, ale także i warsztaty artystyczne oraz kiermasz ciast.
O godz. 18 wystartują koncerty polskich i ukraińskich artystów. Na dwóch scenach wystąpią: Michał Matuszewski – charyzmatyczny muzyk z Bieszczad, Jakub Skorupa – pochodzący ze Śląska wokalista, gitarzysta i autor tekstów, wokalistki popowego zespołu Vellow – dwie siostry urodzone we Lwowie oraz Kroke, wywodzący się z Krakowa zespół szukający inspiracji w muzyce etnicznej.Biletem wstępu na koncerty są cegiełki, z których zakup w całości zostanie przekazany na rzecz pomocy Ukrainie.
Najważniejsze informacje
- 6 marca, godz. 14 – 22
- Cechownia, ul. Bojkowska 35A, Gliwice
- Na pierwszą część wydarzenia (godz. 14 – 18) wstęp jest bezpłatny.
- Biletem wstępu na koncerty (18 – 22) są cegiełki do kupienia na stronie: ckvictoria.pl oraz cechownia-gliwice.pl
Jako partner wydarzenia serdecznie zapraszamy do udziału w evencie, bardzo liczymy na Państwa obecność i wsparcie tej niezwykle ważnej inicjatywy.
11.02.2022
Spotkajmy się na targach i konferencjach branżowych – aktualny harmonogram.
Rok 2022 zapowiada się bardzo intensywnie nie tylko szkoleniowo, ale i wyjazdowo. Targi i konferencje branżowe dają nam i Państwu możliwość poznania się oraz przybliżenia oferty EMT-Systems. Zapraszamy do odwiedzania naszych stoisk i konsultacji dotyczących wybranych ścieżek rozwoju. Poniżej aktualny harmonogram tegorocznych wyjazdów branżowych.
- 16 marca – Axon Media Siedlce – Niezawodność i Utrzymanie Ruchu w zakładach produkcyjnych
- 5 – 7 kwietnia – Targi Kielce – Przemysłowa Wiosna – Targi Elektroniki i Automatyki TEiA
- 6 kwietnia – Axon Media Kraków – Niezawodność i Utrzymanie Ruchu w zakładach produkcyjnych
- 7 kwietnia – Axon Media Kraków – Automatyzacja w zakładach produkcyjnych – w drodze do Przemysłu 4.0
- 27 kwietnia – Axon Media Radomsko – Niezawodność i Utrzymanie Ruchu w zakładach produkcyjnych
- 18 maja – Axon Media Wrocław – Niezawodność i Utrzymanie Ruchu w zakładach produkcyjnych
- 21 czerwca – Axon Media Lublin – Niezawodność i Utrzymanie Ruchu w zakładach produkcyjnych
- 22 czerwca – Axon Media Lublin – Automatyzacja w zakładach produkcyjnych W drodze do Przemysłu 4.0
- 29 czerwca – Axon Media Zielona Góra – Niezawodność i Utrzymanie Ruchu w zakładach produkcyjnych
- 14 września – Axon Media Rumia – Niezawodność i Utrzymanie Ruchu w zakładach produkcyjnych
- 15 września – Axon Media Rumia – Automatyzacja w zakładach produkcyjnych – kierunek Przemysł 4.0
- 21 września – Axon Media Września koło Poznania – Niezawodność i UR w zakładach produkcyjnych
- 11 października – Axon Media Bielsko-Biała – Niezawodność i UR w zakładach produkcyjnych
- 19 – 20 października – Targi w Krakowie – Symas Maintenance- Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji
- 7 – 9 listopada – Targi Przemysłowe Warsaw Industry Week
- 16 listopada – Axon Media Bytom Robotyzacja w zakładach produkcyjnych
- 23 listopada – Axon Media Legnica Niezawodność i Utrzymanie Ruchu w zakładach produkcyjnych
- 24 listopada – Axon Media Legnica Automatyzacja w zakładach produkcyjnych – kierunek Przemysł 4.0
25.01.2022
Dofinansowane szkolenia dla branży MOTO – Przepis na rozwój.
Aż 8 nowych kursów pojawiło się na liście szkoleń dla branży AUTOMOTIVE, objętych dofinansowaniem z projektu „PRZEPIS NA ROZWÓJ – ROZPĘDZAMY KOMPETENCJE W BRANŻY MOTO”. Firmy mikro, małe, średnie, jak i duże – z całej Polski, które zapiszą się (INSTRUKCJA KROK PO KROKU) na wybrane kursy, otrzymają aż 80% dofinansowania.
W najbliższym czasie mamy jeszcze wolne miejsca na dofinansowane szkolenia z zakresu:
- MOTO1: Specjalista w dziale UR – 10-dniowe, wielomodułowe szkolenie z zakresu: hydrauliki siłowej, pneumatyki przemysłowej, sterowników logicznych, diagnostyki maszyn i metodologii TPM.
Termin: 7-11 lutego, 28 lutego-4 marca - MOTO3: Programowanie sterowników logicznych SIEMENS SIMATIC S7. Termin: 7-11 lutego, 21-25 marca
Szkolenia adresowane są przede wszystkim do osób zatrudnionych w działach produkcyjnych firm z branży motoryzacyjnej – do operatorów maszyn oraz osób wykonujących podstawowe czynności z zakresu naprawy maszyn i urządzeń.
Kursy realizujemy w formie warsztatów praktycznych w laboratoriach szkoleniowych EMT-Systems, wyposażonych w rzeczywiste maszyny i urządzenia przemysłowe oraz autorskie stanowiska dydaktyczne. To wyjątkowa szansa na przeszkolenie pracowników za jedyne 20% wartości kursów!
18.01.2022
Aż 8 nowych szkoleń w STREFIE KOMPETENCJI TIA PORTAL! Zapoznaj się ze szczegółowym programem kursów.
Z początkiem roku w STREFIE KOMPETENCJI TIA PORTAL pojawiło się aż 8 nowych kursów, które idealnie dopełniają przygotowaną przez nas ścieżkę szkoleniową, pozwalającą w usystematyzowany sposób rozwijać umiejętności pracy w środowisku TIA Portal. Kursy odbywają się w 15 laboratoriach wyposażonych w specjalistyczne stanowiska szkoleniowe dedykowane automatyce przemysłowej.
Jako pierwsi w Polsce będziemy szkolić z pakietu SiVArc, w znaczący sposób rozbudowaliśmy szkolenie z języka SCL, pojawił się również drugi poziom kursu z zakresu programowania paneli WinCC Basic oraz Comfort.
Zapoznaj się z programami naszych nowych i rozbudowanych szkoleń:
- TIA-OPT: Dobre praktyki programistyczne SIEMENS SIMATIC S7-1500/S7-1200
- TIA-SCL: S7-SCL programowanie w TIA Portal
- TIA-GRAPH: S7 GRAPH Programowanie sekwencyjne w TIA PORTAL
- TIA-GR-PDIAG: Programowanie sekwencyjne z elementami diagnostyki procesowej ProDiag
- SP7-TIA: Wykorzystanie protokołu OPC UA w Siemens TIA Portal
- TIA-HMI2: WinCC Panele HMI w TIA Portal – poziom 2
- TIA-UNI1: WinCC Unified w TIA Portal – Poziom 1
- TIA-SIV: SiVArc – Automatyczne generowanie wizualizacji w TIA Portal
Zobacz, jak wyglądają nasze szkolenia z PLC:
Kontakt
Jeśli masz pytania, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego:
- 32 4111 000
- info@emt-systems.pl