Aktualności
26.02.2021
Szkolenia EMT-Systems jako przykład dobrych praktyk w międzynarodowym projekcie 4.0 Ready.
W lutym mieliśmy przyjemność przeprowadzić wirtualną wizytę studyjną w naszym centrum dla uczestników międzynarodowego projektu „Strengthening SME capacity to engage in Industry 4.0”, którego liderem jest ASEV: Agency for the Development of the Empolese Valdelsa z Włoch.
Partnerzy projektu:
- Finlandia – Helsinki-Uusimaa Regional Council
- Belgia – Public Service of Wallonia
- Polska – Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego
- Hiszpania – Government of Navarra
- Włochy – Regional Government of Tuscany
- Rumunia – Regional Intermediate Body for Sectoral Operational Programme Human Resources Development – Bucharest – Ilfov Region
- Litwa – Foundation European Social Fund Agency
Projekt 4.0 Ready promuje współpracę międzyregionalną w obszarze wsparcia małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) w zakresie wdrażania idei Przemysłu 4.0. W trakcie jego trwania partnerzy oraz regionalni interesariusze z różnych regionów Europy wymienią się doświadczeniami w zakresie potrzeb oraz gotowości MŚP do wdrażania rozwiązań w obszarze digitalizacji, a także istniejących narzędzi wsparcia w tym zakresie.
W ramach działań w partnerstwie, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego zaprosił EMT-Systems do prezentacji swoich rozwiązań w obszarze realizacji szkoleń jako przykładu „dobrych praktyk”, co docelowo ma pomóc zaprogramować i wdrożyć zmiany w instrumentach polityki regionalnej, a dzięki temu przyczynić się do rozwoju Przemysłu 4.0 w sektorze MŚP.
40 uczestników wydarzenia z całej Europy miało okazję poznać nasz sposób funkcjonowania, metodologię popularyzacji idei Industry 4.0 podczas szkoleń EMT-Systems, a także zwiedzić wirtualnie laboratoria szkoleniowe. Nasz ekspert Marcin Podsiadły opowiedział również o tym, jak my sami – wykorzystując narzędzia Przemysłu 4.0 – przeszliśmy cyfrową transformację, przenosząc nasze kursy do on-line’u.
Celem projektu jest opracowanie planu działania uwzględniającego dostosowanie narzędzi wsparcia w ramach polityki regionalnej dla rozwoju cyfryzacji i wdrażania Przemysłu 4.0 w MŚP, dzięki czemu regiony uczestniczące w projekcie 4.0 Ready staną się lepiej przygotowane do trwałego zastosowania idei Przemysłu 4.0.

08.02.2021
Kierunek INNOWACJA – razem zmieniamy Polskę. Poznaj kluczowe obszary współpracy z klastrami technologicznymi.
Misją EMT-Systems jest przystosowanie pracowników do nowoczesnych stanowisk pracy w przemyśle. Wiedzą i doświadczeniem dzielimy się na organizowanych przez nas szkoleniach i warsztatach, targach i konferencjach, ale również w ramach członkostwa w wielu instytucjach gospodarczych oraz klastrach technologicznych, dążących do realizacji projektów wykorzystujących wspólny potencjał firm członkowskich – kapitał intelektualny, technologiczny i ludzki.
W zeszłym roku dołączyliśmy do prestiżowego Śląskiego Klastra Internetu Rzeczy SINOTAIC, w którym razem z firmami, uczelniami i instytutami badawczymi z regionu, będziemy dążyć do utworzenia na Śląsku centrum wdrożeniowego z zakresu IoT. Inicjatywy zmierzające do implementacji rozwiązań z zakresu zaawansowanych technologii produkcji i systemów informatycznych realizujemy również we współpracy z Śląskim Centrum Kompetencji Przemysłu 4.0.

W ramach Kluczowego Klastra Krajowego „Silesia Automotive & Advanced Manufacturing” wspieramy rozwój kompetencji w sektorze motoryzacji oraz w sektorach zaawansowanych systemów produkcji i inteligentnych aplikacji. Członkostwo w Stowarzyszeniu Profibus PNO Polska zapewnia stały dostęp do wiedzy i informacji technicznych, co na bieżąco pomaga aktualizować nasze szkolenia z zakresu sieci przemysłowych w automatyce, z kolei obecność w Klastrze Śląskiej Sieci Wyrobów Medycznych MedSilesia pozwala na wpływanie na kształt branży medycznej w kraju i za granicą.
Naturalnym następstwem intensywnego rozwoju naszego pionu szkoleniowego związanego z technologiami kompozytowymi było podjęcie współpracy z instytucjami integrującymi tę branżę, m.in. Polskim Klastrem Technologii Kompozytowych, z którym wspólnie pobudzamy środowisko kompozytowe do szkoleń w zakresie inżynierii materiałowej. Cały czas rozbudowujemy też nasze ultranowoczesne laboratorium tworzyw sztucznych i kompozytów, które zapewnia możliwość ćwiczeń na przemysłowej aparaturze laboratoryjnej i komponentach dostarczanych przez czołowych producentów – Zwick Roell, Meusburger, C-L oraz IGUS. Aktualnie wzbogacamy laboratorium o kolejny sprzęt firmy Zwick Roell. Do maszyny wytrzymałościowej, młota Charpy’ego i plastometru dołączą urządzenia HDT/Vicat oraz autoklaw.

Członkostwo w klastrach technologicznych to swego rodzaju katalizator procesów innowacyjnych, który opiera się na łączeniu sektora naukowego, biznesowego i przemysłowego. Dzięki licznym współpracom, EMT-Systems ma możliwość tworzenia kompleksowych usług szkoleniowych oraz inicjowania znaczących projektów badawczo – rozwojowych. Efektem kooperacji partnerów klastrowych jest m.in. stanowisko demonstracyjne robotów szkoleniowych EMT-Systems z użyciem Platformy IIoT NAZCA 4.0. (współpraca z firmą APA) czy organizacja szeregu działań dla studentów – szkolenia, uzgadnianie tematów prac badawczych i magisterskich oraz staże absolwenckie (współpraca z Politechniką Śląską). Więcej informacji: Nasi partnerzy
01.02.2021
Bezpłatne szkolenia z automatyki przemysłowej dla studentów Politechniki Śląskiej. Nowe terminy.

EMT-Systems jest wykonawcą szkoleń on-line z automatyki przemysłowej dla studentów Politechniki Śląskiej. Szkolenia w ramach projektu „Politechnika Śląska jako Centrum Nowoczesnego Kształcenia opartego o badania i innowacje” skierowane są do studentów 4 ostatnich semestrów studiów stacjonarnych.
Politechnika Śląska i Biuro Karier Studenckich zapraszają na bezpłatne szkolenia m.in. z zakresu:
- 13 – 14 lutego i 20 – 21 lutego – WEEKENDOWE szkolenie hybrydowe (stacjonarnie w EMT-Systems oraz zdalnie)
- 15 – 18 lutego – szkolenie hybrydowe (stacjonarnie w EMT-Systems oraz zdalnie)
- 15 – 18 lutego – szkolenie hybrydowe (stacjonarnie w EMT-Systems oraz zdalnie)
Informacje dodatkowe
- Wykaz wszystkich szkoleń w projekcie: PEŁNA LISTA.
- Formularz zgłoszeniowy: POBIERZ.
- Więcej szczegółów znajdziesz na STRONIE PROJEKTU.
- Dodatkowe informacje udzielane są również:
- Mailowo: start@polsl.pl
- Telefonicznie: 32 237 20 75, 32 237 15 59
- Osobiście – w siedzibie BKS (w okresie po pandemii):
– w Gliwicach, ul. Konarskiego 20
– w Katowicach, ul. Krasińskiego 8
– w Zabrzu, ul. Roosevelta 40
27.01.2021
Żegnamy naszego Kolegę i Współpracownika Krzysztofa Czekałę
Z wielkim bólem i niedowierzaniem żegnamy naszego Kolegę i Współpracownika Krzysztofa Czekałę. Krzysiu zginął wczoraj w wypadku samochodowym. Jego uśmiech i życzliwość na zawsze pozostaną w naszych sercach. Składamy najszczersze wyrazy współczucia rodzinie i bliskim Krzysia.

21.01.2021
Nowy cykl warsztatów technicznych EMT TOUR ON-LINE: Cyberbezpieczeństwo systemów automatyki

Wraz z naszym partnerem – firmą Tekniska Polska Przemysłowe Systemy Transmisji Danych Sp. z o.o. – zapraszamy do udziału w bezpłatnych warsztatach technicznych EMT TOUR ON-LINE: CYBERBEZPIECZEŃSTWO SYSTEMÓW AUTOMATYKI.
Zaplanowaliśmy aż 4 spotkania z tego zakresu – z podziałem na branże:
- 29 stycznia – warsztaty dla branży papierniczej
- 19 lutego – warsztaty dla branży spożywczej i opakowań
- 12 marca – warsztaty dla branży farmaceutycznej
- 26 marca – warsztaty dla branży produkcji kosmetyków i artykułów higienicznych
- Prosimy o rejestrację na stronie wybranego wydarzenia.
- Każdy uczestnik otrzyma mailowo imienne zaświadczenie o udziale w warsztatach.
Cele i zakres warsztatów:
- Cyberbezpieczeństwo sieci przemysłowych i systemów SCADA
- Jak budować bezpieczne sieci przemysłowe
- Monitorowanie sieci przemysłowych i systemów SCADA. Wykorzystanie systemów IDS do analizy incydentów
- Bezpieczny zdalny dostęp
- Praktyczne spojrzenie na bezpieczeństwo – studium przypadku
Powiązane szkolenia:
- CB1: Cyberbezpieczeństwo systemów automatyki – SCADA pod ochroną – poziom 1
- CB2: Cyberbezpieczeństwo przemysłowych systemów sterowania – poziom 2
18.01.2021
Rusza rekrutacja na studia podyplomowe MBA o profilu Przemysł 4.0. EMT-Systems jest współorganizatorem kierunku
W grudniu zakończyły się pierwsze w historii Politechniki Śląskiej studia MBA o profilu Przemysł 4.0. EMT-Systems było aktywnym partnerem tej inicjatywy. W ramach współpracy zorganizowaliśmy 10 specjalistycznych przedmiotów związanych m.in. z robotami mobilnymi, poszerzoną rzeczywistością, symulacjami, integracją systemów oraz Internetem Rzeczy.
Zajęcia w laboratoriach EMT-Systems prowadzili specjaliści – praktycy w poszczególnych dziedzinach. Programy studiów podyplomowych MBA zostały przygotowane w oparciu o standardy jednej z 3 najbardziej prestiżowych, światowych akredytacji AMBA (Association of Master of Business Administration).
Politechnika Śląska ponownie zaprosiła nasze centrum jako partnera w kolejnych realizacjach studiów MBA. Od stycznia rusza rekrutacja na rok akademicki 2021 (semestr letni). Zapraszamy do zapoznania się z zasadami i terminami rekrutacji.
Wymogi rekrutacyjne:
- absolwenci studiów magisterskich i licencjackich, którzy chcą nabyć zaawansowane kompetencje menedżerskie,
- poprawna rejestracja w systemie,
- pozytywny wynik w postępowaniu selekcyjnym, składającym się z:
- egzaminu w formie testu kompetencyjnego typu GMAT,
- rozmowy kwalifikacyjnej,
- weryfikacji zaświadczeń dotyczących doświadczenia menedżerskiego, tj. minimum 3-letniego stażu na stanowisku kierowniczym.
Najważniejsze informacje:
- Nabór potrwa do 25.02.2021 r. – do godz. 12:00. Późniejsza rejestracja nie będzie możliwa.
- Liczba miejsc ograniczona.
- Strona rekrutacyjna

16.01.2021
Uzyskaj nawet do 100% dofinansowania i weź udział w dowolnie wybranym szkoleniu EMT-Systems. Zobacz, jak to zrobić.

STARTUJĄ NABORY WNIOSKÓW NA DOFINANSOWANIA!
Możesz uzyskać nawet do 100% dofinansowania na szkolenia i skorzystać z kursów EMT-Systems ZA DARMO! Dofinansowanie można przeznaczyć na wszystkie nasze szkolenia.
CHCESZ SKORZYSTAĆ I ZŁOŻYĆ WNIOSEK?
Skontaktuj się z naszą specjalistką ds. funduszy, która całkowicie bezpłatnie przeprowadzi Cię przez proces składania wniosku i odpowie na wszystkie pytania:
Katarzyna Miłoszewska
📞 506 589 491
📧 katarzyna.miloszewska@emt-systems.pl
SKĄD POCHODZĄ ŚRODKI NA SZKOLENIA?
🔶 Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS) – dofinansowanie aż do 13 000 zł na osobę
🔷 Baza Usług Rozwojowych (BUR) – dofinansowanie aż do 100 000 zł na firmę
KTO MOŻE SKORZYSTAĆ?
🔶 Z KFS – każdy pracodawca zatrudniający pracowników na umowę o pracę
🔷 Z BUR – mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa (do 250 pracowników) – wyłączając firmy z województwa mazowieckiego i pomorskiego
ILE MOŻNA ZYSKAĆ?
🔶 Z KFS – mikroprzedsiębiorcy (do 10 osób zatrudnionych) mogą uzyskać aż 100% zwrotu kosztów szkolenia. Pozostali pracodawcy – 80%. Maksymalna wysokość pomocy wynosi ok 13 000 zł / osobę.
🔷 Z BUR – w zależności od województwa – maksymalna kwota dofinansowania, o jaką może się ubiegać jedno przedsiębiorstwo, wynosi 100 000 zł. Maksymalna kwota na jednego pracownika to ok 7500 zł – do 80% ceny usługi.
DOFINANSOWANIE KFS – JAK TO DZIAŁA?
- Pracodawca sprawdza, czy spełnia przynajmniej 1 z 8 priorytetów tzw. „puli Ministra” lub 1 z 6 Priorytetów Rady Rynku Pracy tzw. rezerwy KFS. SPRAWDŹ TUTAJ
- Pracodawca śledzi informacje o naborze wniosków i terminach na stronie www Powiatowego Urzędu Pracy odpowiedniego dla miejsca prowadzenia działalności gospodarczej lub oddziału firmy.
- Przedsiębiorca wypełnia wniosek (formularz znajduje się na stronie PUP) i składa go osobiście w PUP lub w formie elektronicznej poprzez EPUAP.
- PUP wydaje decyzję o przyznaniu dofinansowania w ciągu 30 dni od złożenia wniosku.
- Podpisanie umowy z PUP.
- PUP dokonuje przelewu środków na wskazane przez Pracodawcę konto.
- Realizacja szkolenia w EMT-Systems.
- Pracodawca dokonuje płatności za szkolenie.
TERMINY NABORU WNIOSKÓW KFS 2021:
- PUP Białogard: 18.01 – 29.01
- PUP Białystok: 1.02 – 5.02
- PUP Braniewo: 20.01 – 31.01
- PUP Brzesko: luty 2021
- PUP Brzeziny: 25.01 – 5.02
- PUP Ciechanów 19.01 – 29.01
- PUP Chełm: 01.02 – 05.02
- PUP Człuchów I nabór: 11.01 – 15.01; II nabór 18.01 – 22.01
- PUP Działdowo: 18.01 – do wyczerpania środków
- PUP Gdynia 15.02 – 16.02
- PUP Gostynin: 18.01 – 07.02
- PUP Gostyń od 08.02 – 19.02
- PUP Gorlice 01.02 – 12.02
- PUP Grajewo: 20.01 – 31.03
- PUP Kielce: 19.01 – 21.01
- PUP Kielce: I nabór 18.01 – 22.01 (godz. 8.00 – 14.00); II nabór 26.04 – 30.04
- PUP Kętrzyn: 13.01 – 05.02
- PUP w Kolnie 15.01 – 29.01
- PUP w Końskich: 14.01 – 26.01
- PUP Krapkowice 25.01 – 05.02
- PUP Kwidzyn: 01.02 – 05.02
- PUP Legnica 01.02 – 05.02
- PUP Lidzbark Warmiński: 20.01 do wyczerpania środków.
- PUP Maków Mazowiecki: od 19.01 do wyczerpania środków
- PUP Mońki: 12.01 – 31.03
- PUP Myślibórz: 01.02 do wyczerpania środków
- PUP Nidzica: luty 2021
- PUP Nysa: luty 2021
- PUP Olesno: 11.01 – 29.01
- PUP Olsztyn: 25.01 – 11.02
- PUP w Opolu Lubelskim: 25.01 – 05.02
- PUP Ostrołęka: 18.01 – 1.02
- PUP Ostrowiec Świętokrzyski 01.02 – 05.02
- PUP Otwock 01.02 – 05.02
- Urząd Pracy Powiatu Olsztyńskiego: 25.01 – 11.02
- PUP Pabianice: luty 2021
- PUP Piotrków Trybunalski 08.02 – 12.02
- PUP Pisz 25.01 – 01.02
- PUP Police: 11.01 – 05.02 do godziny 15:00
- PUP Poznań: 26.01 – 29.01 do godz. 14:30
- PUP Proszowice: styczeń – luty
- PUP Przemyśl: 10.02 – 12.02
- PUP Przysucha: 25.01 – 29.01
- PUP Radom: 18.01 – 12.02
- PUP Rybnik: 15.02 – 16.02
- PUP Ryki 25.01 – 29.01
- PUP Sejny: 18.01 – 29.01
- PUP Siedlce: 15.02 – 17.02
- PUP Siemiatycze: 01.02 – 05.02
- PUP Skarżysko-Kamienna 25.01 – 29.01
- PUP Sosnowiec 01.02 – 03.02
- PUP Stargard: 12.01 – 25.01
- PUP Szamotuły: 15.01 – 29.01
- PUP Szczytno: 4.01 – 25.01
- PUP Świecie: luty 2021
- PUP Tarnów: 08.02 – 19.02
- PUP Wałcz: 28.01 – 29.01
- PUP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego: 21.01 – 10.02
- PUP Wieluń 08.02 – 12.02
- PUP Włocławek: 08.02 – 12.02
- PUP Wodzisław Śląski: 25.01 – 29.01
- PUP Zambrów: 15.01 – 31.01
- PUP Zawiercie: 20.01 – 02.02
- PUP Złotoryja 25.01 – 29.01
- PUP Żary: 18.01 – 13.08
DOFINANSOWANIE BUR – JAK TO DZIAŁA?
- Przedsiębiorca zgłasza się do Operatora (np. Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach), w celu uzyskania informacji na temat naboru wniosków i procedur
- Przedsiębiorca kontaktuje się z Działem Obsługi Klienta EMT-Systems (32 4111 000), ustala tematykę i termin szkolenia
- Wyszukuje ustalone szkolenie z Bazy Usług Rozwojowych: uslugirozwojowe.parp.gov.pl w formie karty, którą dołącza się do dokumentacji do Operatora
- Podpisanie umowy z Operatorem i zapis na szkolenie przez BUR
- Wpłata wkładu własnego
- Realizacja szkolenia
- Ocena usługi w BUR i złożenie wniosku rozliczeniowego do Operatora przez przedsiębiorcę
🔷 UWAGA! Jeśli nie znalazłeś w bazie BUR interesującego Cię terminu szkolenia, skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Klienta lub zadzwoń: 32 4111 000
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Zachęcamy do kontaktu z naszymi pracownikami. Nie tylko pomogą w dokonaniu wyboru
właściwego dla Twoich pracowników szkolenia, ale również sprawnie i skutecznie
przeprowadzą przez całą procedurę wnioskowania o dofinansowanie.
POMOC W SKŁADANIU WNIOSKÓW:
Katarzyna Miłoszewska Specjalistka ds. Funduszy Unijnych
📞 506 589 491
📧 katarzyna.miloszewska@emt-systems.pl
POMOC W DOBORZE SZKOLEŃ:
Dział Obsługi Klienta
📞 32 4111 000
📧 info@emt-systems.pl
11.01.2021
Rok 2020 dodał nam skrzydeł – EMT-Systems laureatem Złotych Orłów Kształcenia!
EMT-Systems laureatem Złotych Orłów Kształcenia 2020! Ogólnopolski plebiscyt wyłania przedsiębiorców, którzy wyróżniają się najwyższą jakością świadczonych na polskim rynku usług. W obecnych, trudnych dla wszystkich czasach, nagroda ta jest dla nas szczególnie ważna. To dowód na to, że poradziliśmy sobie z dostosowaniem praktycznych szkoleń do najwyższych wymagań sanitarnych, a także – co było ogromnym wyzwaniem – do trybu on-line.

Wyróżnienie bezpośrednio świadczy również o sympatii i zaufaniu naszych Klientów. Z wziętych pod uwagę 109 ocen z portali społecznościowych i branżowych, wyliczono średnią ważoną, która w tym roku dała nam 9.8 na 10 punktów. Dziękujemy za wszystkie opinie, każdą analizujemy, wdrażamy w życie poprawki, ulepszamy i nieustannie dążymy do jak największego zadowolenia naszych Klientów.
