Roboty KUKA
Lista szkoleń:
Relacja ze szkolenia
„Prowadzący wymyślał nam najróżniejsze zadania z użyciem jednej, dwóch, a nawet trzech funkcji. Najpierw sforsowaliśmy wyjście, aby otworzył się chwytak robota i włożyliśmy do niego mazak. Programowaliśmy robota, aby poruszał się po określonej trajektorii, były to wzory na specjalnie przygotowanej płytce (m.in. serce, księżyc, uśmiech). Nie mogliśmy się oprzeć pokusie i zaczęliśmy programować robota, aby wykonał pewien rysunek…” Czytaj więcej
Wyposażenie laboratorium
Szkolenia prowadzimy w naszym Centrum Szkoleniowym Automatyki i Robotyki w Gliwicach. Podczas szkoleń z zakresu programowania i obsługi robotów KUKA wykorzystujemy autorskie, profesjonalne stanowiska zrobotyzowane, w skład których wchodzą trzy roboty przemysłowe:
- KUKA KR6 R700 SIXX z serii KR AGILUS z najnowszym kontrolerem serii KRC4
- KUKA KR6 R900 SIXX z serii KR AGILUS z najnowszym kontrolerem serii KRC4
W EMT-Systems jesteśmy pasjonatami robotyzacji. Z entuzjazmem uczymy nowoczesnych rozwiązań. W trakcie kursu zdobędziesz doświadczenie w programowaniu i obsłudze najnowocześniejszych robotów przemysłowych.
KUKA KR6 R700 SIXX z serii KR AGILUS KRC4
Rozwiązanie stosowane w procesach produkcji opierających się o klejenie, pakowanie, spawanie, przenoszenie.
Zrobotyzowana stacja wyposażona jest w:
- panel operatorski HMI,
- sterownik Siemens S7-1200,
- moduły sieciowe ProfiNET pozwalające na szybką rozbudowę układu.
Pozwala to na szybkie poznanie przemysłowych standardów.
KUKA KR6 R900 SIXX z serii KR AGILUS KRC4
Robot wyposażony jest w kontroler KRC4 Compact oraz panel sterujący SmartPad.
Mały, kompaktowy, lekki (52 kg) robot jest programowany w taki sam sposób, jak wszystkie roboty przemysłowe KUKA . Można go montować podłogowo, ściennie lub sufitowo. Zastosowanie: : paletyzacja i manipulacja, załadunek / rozładunek, pakowania i komisjonowanie, pobieranie materiałów montażowych, obsługa maszyn, cięcie, polerowanie.
Zobacz, jak wyglądają nasze szkolenia z robotów przemysłowych:
Dlaczego warto z nami współpracować:
- działamy innowacyjne, skutecznie, elastycznie i szybko,
- stawiamy na jakość i praktyczne efekty, czego dowodem są pozytywne opinie uczestników szkoleń oraz ponowny wybór naszej firmy,
- cenimy sobie bardzo dobry klimat współpracy i wzajemne zaufanie,
- stawiamy na profesjonalne i kompetentne podejście do klienta,
- stosujemy systematyczny i zaawansowany monitoring naszych usług,
- jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie, uwagi i propozycje naszych Klientów,
- dysponujemy sprawdzoną, doświadczoną kadrą, stale podnoszącą swoje kwalifikacje,
- kładziemy duży nacisk na precyzyjne dostosowanie form szkoleń, metod ich przetwarzania oraz programów do potrzeb Klienta,
- budujemy długotrwałe więzi współpracy z naszymi Klientami oparte na wzajemnej satysfakcji.
Strefa wiedzy
Roboty KUKA
Co oznacza nazwa KUKA?
KUKA AG to niemieckie przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji robotów przemysłowych, założone w 1898 roku w Augsburgu. W 2016 roku zostało wykupione przez chińską firmę Midea Group. Nazwa KUKA pochodzi od inicjałów założycieli firmy Keller i Knappich oraz siedziby spółki Augsburg.
Jakie jest zastosowanie robotów KUKA ?
Obecnie roboty KUKA wykorzystywane są w zróżnicowanych środowiskach. Często pomagają w załadunku i rozładunku maszyn, spawaniu i miejscowym precyzyjnym działaniu. Stosowane są w niektórych dużych firmach, głównie w przemyśle motoryzacyjnym, ale także w innych branżach, np. w przemyśle lotniczym.
Poniżej kilka branż, które wykorzystują roboty KUKA oraz ich zastosowania:
Lotnictwo
Roboty spawalnicze KUKA wykorzystywane są tu do wsparcia w spawaniu metodą TIG, czyli spawaniu wolframowym w osłonie gazów obojętnych. Jest to specjalna odmiana spawania łukowego. Firma KUKA Systems dostarcza również aparaturę sprzętową do budowy elementów konstrukcyjnych samolotów.
Przemysł samochodowy
Roboty KUKA wykorzystywane są tutaj często do automatyzacji produkcji w zakresie łączenia i montażu konstrukcji nadwozi pojazdów: od niewielkich zautomatyzowanych zakładów produkcyjnych po wysoce elastyczne systemy produkcyjne.
Mowa tutaj o produkcji poszczególnych urządzeń lub podzespołów po montaż kompletnych konstrukcji karoserii i części mechanicznych.
Budowa pojazdów szynowych
Lokomotywy, wagony metra czy zautomatyzowane linie produkcyjne dla wagonów towarowych – to tutaj roboty KUKA odgrywają coraz większą rolę przyczyniając się w dużej mierze do automatyzacji produkcji w tej branży.
Budowa paneli fotowoltaicznych
Roboty KUKA wspierają tę branżę w zakresie prac związanych z produkcją paneli fotowoltaicznych, takich jak: cięcie, lutowanie krzyżowe, oprawa i pakowania modułów. Zobacz nasze profesjonalne szkolenia z fotowoltaiki.
Technologia spawania
Jeśli chodzi o wsparcie w procesie spawania, roboty KUKA wykorzystywane są bardzo często w różnych sektorach przemysłu.
Transport
Roboty KUKA odgrywają ważną rolę we wsparciu podczas transportu ładunków ciężkich.
Przemysł spożywczy
Na dużą skalę roboty KUKA wykorzystywane są tu do załadunku i rozładunku maszyn pakujących, cięcia, paletyzacji oraz układania w stosy. Wykonywanie tych precyzyjnych działań znacznie odciąża pracowników firm.
Przemysł szklarski
Roboty przemysłowe KUKA wykorzystywane są tu do takich operacji jak: obróbka cieplna szkła, produkcja szkła laboratoryjnego, operacje gięcia i formowania.
Przemysł odlewniczy i kuźniczy
Odporność robotów na ciepło i brud umożliwia ich stosowanie bezpośrednio w niewielkiej odległości od maszyn odlewniczych. Mogą być również używane do takich operacji jak gratowanie, szlifowanie lub wiercenie oraz do kontroli jakości.
Przemysł drzewny
Roboty KUKA wykorzystywane są tu do szlifowania, frezowania, wiercenia, piłowania, paletyzacji lub sortowania.
Obróbka metalu
W szerokim zakresie roboty KUKA wykorzystywane są do operacji, takich jak wiercenie, frezowanie, piłowanie lub gięcie i wykrawanie. Roboty przemysłowe znajdują zastosowanie w procesach spawania, montażu, załadunku i rozładunku.