Aktualności Rok 2024
07.10.2024
Toyota Motor Manufacturing Poland w EMT-Systems: Audyt i współpraca nad nowymi szkoleniami
30.09.2024
Gliwice to ośrodek z wieloletnią tradycją w edukacji i wdrożeniach technologii robotyki. Zobacz, co działo się na warsztatach EMT TOUR z programowania robotów FANUC.
- Wpływ parametru CNT na trajektorię robota FANUC – wirtualne symulacje w Process Simulate pokazały, jak kluczowe są drobne zmiany parametrów w ruchu robota. Warsztat przeprowadził trener EMT-Systems.
- Mastering robota FANUC – uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się od naszego trenera wszystkiego, czego dotąd obawiali się zapytać.
- Zrobotyzowane stacje produkcyjne FANUC – ekspertka robotycy.com omówiła, jak z perspektywy Utrzymania Ruchu optymalizować i weryfikować działanie takich stacji.
- Współpraca AIUT i FANUC – przedstawiciel firmy AIUT podał przykłady praktycznych aplikacji.
- Fanuc Skip Function – omówiliśmy niezastąpioną funkcję do precyzyjnego odnajdywania pozycji części.
- Planowanie i symulacja linii produkcyjnej – ekspertka PROPOINT przedstawiła zaawansowane symulacje z wykorzystaniem robota FANUC.
12.09.2024
Wizyta delegacji Mercedes-Benz: Rozwój współpracy w zakresie edukacji technicznej
Mieliśmy okazję gościć wczoraj liczną delegację z firmy Mercedes-Benz, w skład której wchodzili zarówno przedstawiciele z niemieckiej centrali, jak i z polskiej fabryki Mercedes-Benz Polska w Jaworze, gdzie produkowane są silniki i baterie elektryczne.
Wizyta była kolejnym etapem naszych rozmów o współpracy w zakresie rozwoju kompetencji pracowników fabryki. Mercedes-Benz bardzo skrupulatnie planuje ścieżki kariery swoich pracowników i kładzie duży nacisk na budowanie silnego zespołu inżynierów utrzymania ruchu.
Nasze relacje z Mercedesem sięgają początków istnienia fabryki w Jaworze, a ich inżynierowie i technicy regularnie uczestniczą w naszych szkoleniach. Tym razem jednak omawialiśmy szerszą i bardziej kompleksową współpracę. Mamy nadzieję, że podczas spotkania udało nam się pokazać nasz potencjał i zyskać uznanie niemieckich managerów, stając się ważnym punktem na mapie edukacji technicznej dla ich kadry.
Bardzo cieszymy się, że tak prestiżowa marka jak Mercedes-Benz rozwija swoją działalność w Polsce. Nasze zaplecze inżynierskie wciąż należy do najlepszych w Europie, a to przyciąga światowych liderów branży motoryzacyjnej.
10.09.2024
GCNT Cechownia – siedziba EMT-Systems – jako przykład optymalnego wykorzystania terenów poprzemysłowych. Zobacz debatę podczas Targów EXPO Katowice S.A.
O rewitalizacji obszarów poprzemysłowych z perspektywy biznesu i kultury opowiedział podczas debaty na Targach EXPO Katowice S.A. Piotr Podgórski, Wiceprezes Zarządu EMT-Systems. W debacie udział wzięli także dr hab. Rafał Żelazny – Prezes Zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. oraz dr Karol Makles – Dyrektor Muzeum Śląskiego.
Podczas rozmowy poruszono szereg interesujących tematów związanych z transformacją terenów pokopalnianych. Piotr Podgórski przybliżył przemiany, jakie zaszły w Cechowni, wyjaśniając, dlaczego nazywa proces „trzecim życiem” tego miejsca. Podkreślił, że dawna kopalnia KWK Gliwice – odpowiadając na współczesne wyzwania – przekształciła się w dynamiczne centrum kultury, edukacji i nowych technologii. Obecny teren Nowych Gliwic często nazywany jest Doliną Krzemową, a EMT-Systems uznawane jest za śląskie centrum innowacji.
W drugiej części dyskusji omówiono przyszłość Cechowni. Przedstawiono plany związane z dalszym wykorzystaniem terenu, podkreślając, że w nadchodzących latach przewidywane są nowe inwestycje, które wzmocnią rolę tych miejsc jako innowacyjnych centrów rozwoju, ale także miejsc rekreacyjnych dla mieszkańców regionu.
Już od dwóch lat na parterze budynku działa Restauracja Cechownia z autorską kuchnią, z kolei w przestrzeni eventowej cyklicznie organizowane są koncerty artystów z Polski i ze świata oraz konferencje i wystawy. W sierpniu oddano również do użytku klub padlowy Ultra Padel Gliwice z 4 kortami panoramicznymi. Już wkrótce cały ośrodek zostanie zadaszony. Powstanie tu także strefa zabaw dla dzieci oraz bistro. Planowane jest również otwarcie trzech kortów do pickleball’a.
Fot. KSSE
09.09.2024
Nagroda główna Marka Śląskie w kategorii Usługa dla EMT-Systems!
Z ogromną dumą informujemy, że EMT-Systems zdobyło główną nagrodę w kategorii Usługa w XV edycji Konkursu „Marka-Śląskie”. To prestiżowe wyróżnienie zostało przyznane nam w tej kategorii już po raz drugi!
Nagrodę podczas XXX Jubileuszowej Wielkiej Gali Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Gliwicach odebrał prezes Grzegorz Wszołek, który podczas tej wyjątkowej uroczystości został także wyróżniony Honorową Odznaką Krajowej Izby Gospodarczej.
To szczególne uznanie dla jego wkładu w rozwój gospodarczy regionu oraz zaangażowanie w tworzenie najwyższych standardów w branży usług technicznych.
W trakcie uroczystości w PreZero Arena Gliwice spotkali się wybitni przedstawiciele świata biznesu, polityki, nauki oraz kultury. W tym roku Gala miała szczególny charakter ze względu na jubileusz 165-lecia powstania pierwszej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach, co nadało wydarzeniu dodatkowego znaczenia.
To dla nas wielki zaszczyt po raz kolejny znaleźć się w gronie laureatów konkursu Marka Śląskie, który od lat promuje firmy, organizacje i instytucje z województwa śląskiego, przyczyniające się do rozwoju regionu.
Serdecznie gratulujemy wszystkim pozostałym nagrodzonym i wyróżnionym. Wierzymy, że razem możemy zdziałać jeszcze więcej. Dziękujemy również naszym partnerom oraz całemu zespołowi EMT-Systems za wsparcie i zaangażowanie – to właśnie dzięki Wam ten sukces był możliwy!
05.09.2024
Pepperl+Fuchs kolejny raz dostarcza komponenty do wsparcia edukacji
Ostatnia część tego roku zapowiada się wyjątkowo dobrze. Nasz zaufany partner, renomowany producent rozwiązań automatyki, po raz kolejny przekazał nam pakiet urządzeń do budowy innowacyjnych stanowisk szkoleniowych.
Pepperl+Fuchs to pionier i innowator w dziedzinie ochrony przeciwwybuchowej oraz technologii czujników. Warto przypomnieć, że są to wynalazcy pierwszych indukcyjnych czujników zbliżeniowych. Zapoczątkowało to rozwój urządzeń sensorycznych na ogromną skalę.
Nasza współpraca rozpoczęła się kilka lat temu od wdrożenia w proces edukacji z komunikacji PROFINET systemu pozycjonowania PXV, który do dziś wspiera kursantów na szkoleniach „PROFINET w TIA” oraz „Diagnostyka PROFINET”.
Tym razem otrzymaliśmy 11 zestawów składających się z zaawansowanych głowic odczytu i zapisu RFID, przewodów komunikacyjnych/zasilających, tagów, a także wielu czujników indukcyjnych, pojemnościowych, magnetycznych, optycznych, koloru.
Wkrótce zaprezentujemy nowe stanowiska, które będą wykorzystywane podczas zajęć praktycznych na kursach z automatyki przemysłowej.
Dziękujemy za zaufanie Panom: Tomaszowi Michalskiemu, Dyrektorowi Sprzedaży i Marketingu, Tomaszowi Żyrkowi, Kierownikowi Kluczowych Klientów oraz Markowi Bachowskiemu, Kierownikowi Działu Wsparcia.
Unboxingu dokonała Anna Król, Kierownik Działu Obsługi Klienta EMT-Systems.
02.09.2024
Podziękowania dla Euchner za wsparcie naszych szkoleń z bezpieczeństwa przemysłowego
Już po urlopach? Nasza machina ruszyła pełną parą. W tym tygodniu przygotowaliśmy aż 26 szkoleń!
Przy okazji startu jesiennego sezonu za owocną współpracę z wielką przyjemnością chcieliśmy podziękować firmie Euchner, która od lat wspiera naszą działalność szkoleniową.
Jako lider w dziedzinie inżynierii bezpieczeństwa przemysłowego, Euchner dostarcza innowacyjne rozwiązania, które są nieocenione w szkoleniach EMT-Systems.
Wasze zaawansowane technologie i sprzęt do zabezpieczania maszyn i instalacji stanowią kluczowy element naszych kursów, umożliwiając uczestnikom zdobywanie praktycznych umiejętności z zakresu bezpieczeństwa przemysłowego.
W ramach wybranych szkoleń z Diagnostyki TIA, kursanci mają dostęp do indywidualnych pakietów wyposażonych w zamki bezpieczeństwa, joysticki do obsługi stanowisk wykonawczych oraz systemy elektronicznego dostępu EKS.
Jak w praktyce sprawdzają się takie rozwiązania, podsumował Marcin Podsiadły, trener EMT-Systems z zakresu automatyki przemysłowej:
„Urządzenia dostarczone przez Euchner pozwoliły podnieść jakość budowanych przez nas stanowisk na wyższy poziom. Nic tak dosadnie nie przedstawia istoty bezpieczeństwa w systemach automatyki, jak rzeczywisty sprzęt. Dzięki rozbudowanym funkcjonalnościom kursanci obsługują zaawansowane funkcje diagnostyczne w trakcie trwania szkolenia. Dostarczone komponenty pozwoliły rozbudować istniejący kurs o kolejny dzień, dzięki czemu zakres przekazywanej wiedzy jest jeszcze większy”
Dziękujemy Euchner za niezawodne produkty, a Panu Pawłowi Hanusowi, Kierownikowi oddziału w Polsce, za profesjonalne wsparcie oraz partnerskie podejście, które pozwalają nam wspólnie rozwijać przyszłość przemysłu.
Dzięki współpracy możemy podnosić standardy edukacji w branży i przygotowywać specjalistów do pracy z najnowszymi rozwiązaniami.
22.08.2024
Kształcenie kadr technicznych dla przemysłu i gospodarki. Cyfryzacja w Automotive.
Ciągły rozwój inżynierów, a przede wszystkim kształcenie młodszych pokoleń jest naszą misją oraz realizacją założeń przedsiębiorczości. Kompetencje techniczne potrzebne są nam teraz bardziej niż kiedykolwiek, dlatego zachęcamy do kształcenia się nie tylko w naszym centrum, ale i wszystkich instytucjach z obszaru edukacji technicznej. Tworzymy jeden zespół działający na rzecz rozwoju przemysłu, gospodarki i wysokiego poziomu kadr branży produkcyjnej.
Zapraszamy do pogłębiania wiedzy na Studiach Podyplomowych organizowanych przez naszego największego Partnera – Politechnikę Śląską.
Wspólnie z Wydziałem Mechanicznym Technologicznym od kilku lat prowadzimy specjalność z zakresu Automatyzacji i Robotyzacji – dziękujemy za tak liczny udział w rekrutacji.
Zapraszamy również na inny, bardzo ciekawy kierunek studiów podyplomowych: Oprogramowanie w Automotive dla współczesnej mobilności – Cyfryzacja w Automotive, prowadzony przez Wydział Mechaniczny Technologiczny wraz z firmami Stellantis i GlobalLogic Poland oraz Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną S.A. i Klastrem Silesia Automotive & Advanced Manufacturing.
Uczestnik studiów zdobędzie wiedzę, umiejętności i kompetencje z zakresu współczesnego przemysłu motoryzacyjnego w Polsce i na świecie, funkcjonowania nowoczesnych zakładów produkcyjnych w sektorze motoryzacji, w tym zagadnień Przemysłu 4.0, aspektów prawnych i jakości w Automotive, dekarbonizacji i cyfryzacji w przemyśle motoryzacyjnym, w tym podstawowych zagadnień tworzenia oprogramowania we współczesnych samochodach, systemów jazdy autonomicznej, czy też cyfrowego otoczenia samochodu i współczesnej mobilności.
Zapisy: https://irk.polsl.pl/
Serdecznie polecamy!
20.08.2024
Zapraszamy na najbliższe kursy z naszego TOP 6 najpopularniejszych szkoleń przemysłowych w Gliwicach.
Wiedza techniczna jest teraz bardziej ceniona niż kiedykolwiek. Dzięki szkoleniom nie tylko zrozumiesz, jak działają zaawansowane systemy, urządzenia i technologie, ale też dowiesz się, jak optymalnie wykorzystywać je w praktyce. Zapraszamy na najbliższe kursy z naszego TOP 6 najpopularniejszych szkoleń przemysłowych w specjalistycznych laboratoriach dydaktycznych EMT-Systems w Gliwicach.
H1: Budowa i obsługa elementów i układów hydrauliki siłowej
TERMIN:
- 28 – 30 sierpnia
- 02 – 04 września
REJESTRACJA:
- Szczegóły i zapisy: https://emt-systems.pl/podstawy_hydrauliki_silowej.html
P1: Podstawy pneumatyki przemysłowej
TERMIN:
- 02 – 04 września
- 23 – 25 września
- 30 września – 02 października
REJESTRACJA:
- Szczegóły i zapisy: https://emt-systems.pl/podstawy_pneumatyki_szkolenie_otwarte.html
RA1: Programowanie robotów przemysłowych ABB – poziom 1
TERMIN:
- 28 – 30 sierpnia
- 11 – 13 września
- 16 – 18 września
REJESTRACJA:
- Szczegóły i zapisy: https://emt-systems.pl/szkolenie-obsluga-programowanie-i-uruchamianie-robotow-abb.html
PLC1: Programowanie sterowników logicznych SIEMENS SIMATIC S7-300/400 – kurs podstawowy
TERMIN:
- 09 – 13 września
- 16 – 20 września
- 30 września – 04 października
REJESTRACJA:
- Szczegóły i zapisy: https://emt-systems.pl/programowanie_sterownikow_siemens.html
TIA1500-1: Programowanie Siemens SIMATIC S7-1500 w TIA Portal – poziom 1
TERMIN:
- 09 – 13 września
- 30 września – 04 października
REJESTRACJA:
- Szczegóły i zapisy: https://emt-systems.pl/szkolenie-podstawowe-programowanie-sterownikow-siemens-simatic-s7-1500.html
CNC1: Obsługa i programowanie obrabiarek sterowanych numerycznie – Operator / Programista CNC
TERMIN:
- 09 – 13 września
- 23 – 27 września
- 30 września – 04 października
REJESTRACJA:
- Szczegóły i zapisy: https://emt-systems.pl/kurs-cnc-programowanie-frezarek-numerycznych.html
Kontakt:
- 32 4111 000
- info@emt-systems.pl
Zobacz nasze specjalistyczne laboratoria szkoleniowe
05.08.2024
Chcesz mieć pełną kontrolę nad układami pneumatycznymi stosowanymi w Twojej firmie? Zyskaj nowe umiejętności na kursie praktycznym nagrodzonym Medalem Europejskim.
Chcesz mieć pełną kontrolę nad układami pneumatycznymi stosowanymi w Twojej firmie? Zyskaj nowe umiejętności na kursie praktycznym EMT-Systems nagrodzonym Medalem Europejskim. Szkolenie pomaga w zwiększeniu efektywności, zrozumieniu technologii oraz poprawie bezpieczeństwa i niezawodności pneumatycznych elementów wykonawczych oraz sterujących stosowanych w przemyśle.
P1: Podstawy pneumatyki przemysłowej
TERMIN:
- 28-30 sierpnia
- 02-04 września
MIEJSCE:
- Laboratorium Pneumatyki Przemysłowej, EMT-Systems w Gliwicach
Stanowiska szkoleniowe EMT-Systems posiadają unikalną i jedyną w kraju konstrukcję umożliwiającą ćwiczenia na różnym stopniu zaawansowania. Uczestnicy kursu wykonując zadania pod okiem doświadczonego trenera, mają możliwość popełniania błędów w bezpieczny sposób.
DOGŁĘBNA WIEDZA:
- Poznasz własności i sposoby przygotowania sprężonego powietrza.
- Zrozumiesz budowę i działanie pneumatycznych elementów wykonawczych oraz sterujących stosowanych w przemyśle.
UMIEJĘTNOŚĆ CZYTANIA SCHEMATÓW:
- Nauczysz się czytania schematów pneumatycznych układów sterowania.
PRAKTYCZNE DOŚWIADCZENIE:
- Dzięki ćwiczeniom na specjalistycznie wyposażonych stanowiskach szkoleniowych, nauczysz się montażu i konfigurowania układów sterowania pneumatycznego.
- Z łatwością dobierzesz elementy pneumatyki do wymagań przemysłowych procesów produkcyjnych.
ZAAWANSOWANE PROJEKTOWANIE:
- Zdobędziesz umiejętność projektowania układów z wykorzystaniem metod intuicyjnych oraz algorytmicznych.
REJESTRACJA:
- Zapraszamy do szybkiej rejestracji, liczba miejsc ograniczona: https://emt-systems.pl/podstawy_pneumatyki_szkolenie_otwarte.html
KONTAKT:
- 32 4111 000
- info@emt-systems.pl
24.07.2024
Ucz się od najlepszych w branży! Ruszają zapisy na nową edycję bezpłatnych warsztatów EMT TOUR z zakresu robotyki.
Robotyka odgrywa kluczową rolę we współczesnym przemyśle, przekształcając tradycyjne procesy produkcyjne i wpływając na zwiększenie wydajności, precyzji i bezpieczeństwa pracy. Jeśli chcesz podnieść swoje umiejętności w tej dziedzinie, skorzystaj z wyjątkowej okazji, by zdobyć praktyczną wiedzę podczas najbliższych bezpłatnych warsztatów EMT TOUR.
Zakres warsztatu:
EMT TOUR: Utrzymanie ruchu i programowanie robotów FANUC.
- FANUC Skip Function – prosta, ale przydatna funkcja do odnajdywania pozycji części
- Wpływ parametru CNT na trajektorię robota FANUC – warsztat w środowisku wirtualnym Process Simulate
- Mastering robota FANUC – wszystko co chcecie wiedzieć, ale boicie się zapytać
- Zrobotyzowane stacje produkcyjne FANUC: weryfikacja i optymalizacja z perspektywy Utrzymania Ruchu
Termin:
- 27 września 2024 r. (godz.9:00 – 16:00)
Rejestracja:
- Wypełnij formularz na stronie: EMT TOUR: Utrzymanie ruchu i programowanie robotów FANUC. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego zachęcamy do szybkiego zapisu.
Miejsce:
- GCNT Cechownia (siedziba EMT-Systems)
- ul. Bojkowska 35A, Gliwice
Gliwice to wieloletni ośrodek edukacji i wdrożeń w zakresie technologii FANUC. Uczestnicząc w wydarzeniu otrzymasz wskazówki od ekspertów branży, które możesz natychmiast wdrożyć w swojej firmie. Oprócz merytorycznych prelekcji i możliwości rozmów z ekspertami zapewniamy catering oraz zaświadczenie o udziale w wydarzeniu.
Jeśli chcesz odbyć pełnowymiarowe szkolenie z zakresu robotów przemysłowych FANUC, możesz skorzystać również z oferty kursów EMT-Systems z ćwiczeniami na stanowiskach zrobotyzowanych FANUC:
- Programowanie robotów przemysłowych FANUC – poziom 1
- Programowanie robotów przemysłowych FANUC – poziom 2
- Programowanie off-line robotów Przemysłowych FANUC – Roboguide
- System wizyjny Fanuc iRVision 2D
- Migracja do obsługi i programowania on-line robotów przemysłowych FANUC
Zobacz relację z warsztatów EMT TOUR. Więcej na: YT EMT TOUR.
10.07.2024
Design thinking – rozwijamy kompetencje miękkie w branży produkcyjnej.
Za nami pierwsza realizacja szkolenia KC1: Design thinking w firmie produkcyjnej, które powstało z myślą o osobach mierzących się z różnego rodzaju problemami występującymi w zakładach przemysłowych – od kadry zarządzającej, przez specjalistów ds. zarządzania projektami, ekspertów ds. jakości, badań i rozwoju, po marketingowców, działy szkoleniowe i HR.
Uczestnicy przeszli przez wszystkie etapy procesu Design Thinking:
- zrozumienie użytkownika
- definiowanie problemu
- generowanie pomysłów
- prototypowanie
W etapie warsztatowym kursanci pracowali nad rzeczywistym problemem w kontekście firmy produkcyjnej, co umożliwiło przetestowanie nowych umiejętności pod okiem trenera. Nabyta wiedza w rzeczywistym środowisku pracy pozwoli m.in. na:
- stosowanie Design Thinking w warunkach firmy produkcyjnej,
- badanie potrzeb użytkowników, analizę zebranych informacji i identyfikację kluczowych problemów,
- generowanie innowacyjnych pomysłów,
- tworzenie prototypów rozwiązań i testowanie ich z użytkownikami,
- współpracę z zespołami produkcyjnymi w celu wdrożenia i skalowania rozwiązań.
Szkolenie nie tylko dostarcza wartościowej wiedzy, ale także pobudza do generowania rozwiązań zwiększających konkurencyjność firmy produkcyjnej oraz przygotowuje do stawienia czoła rzeczywistym wyzwaniom w sektorze przemysłowym.
Kolejny kurs zaplanowaliśmy w terminie 25-27 listopada. Zapraszamy!
Szczegóły i zapisy: https://emt-systems.pl/kurs-design-thinking-w-firmie-produkcyjnej.html
25.06.2024
Za nami druga tura obron prac absolwentów studiów podyplomowych AUTOMATYZACJA, ROBOTYZACJA I CYFRYZACJA PROCESÓW PRODUKCYJNYCH (ARICPP).
Za nami druga tura obron prac absolwentów studiów podyplomowych AUTOMATYZACJA, ROBOTYZACJA I CYFRYZACJA PROCESÓW PRODUKCYJNYCH (ARICPP). W sobotę 22 czerwca br. jedenastu uczestników zaprezentowało swoje pomysły. Podobnie jak 8 czerwca, obrony zostały przeprowadzone w siedzibie EMT-Systems, partnera Politechniki Śląskiej i Wydziału Mechanicznego Technologicznego w tym procesie kształcenia podyplomowego.
Po bardzo ciekawych, 8-minutowych wystąpieniach każdego z uczestników, odbyła się publiczna dyskusja. Wszystkie obrony zaprezentowanych prac zostały przyjęte z oceną bardzo dobry. Cieszymy się, że po raz kolejny możemy złożyć absolwentom serdeczne gratulacje!
Był to już ostatni element dwusemestralnego cyklu kształcenia i ostatnie programowe spotkanie. Już wkrótce uroczyste rozdanie świadectw ukończenia studiów i certyfikatów firm partnerskich.
Serdecznie dziękujemy za możliwość współtworzenia i uczestnictwa w tej ofercie edukacyjnej Pani Profesor Annie Timofiejczuk, Dziekan Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Śląskiej i Panu Profesorowi Jerzemu Świdrowi, Kierownikowi Studiów Podyplomowych ARICPP.
Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnej edycji: https://emt-systems.pl/edycja-3-automatyka-robotyka-i-cyfryzacja-2024-2025.html
Rekrutacja: https://irk.polsl.pl/pl/offer/REK2024_2025Z_POD/programme/RMT-ARICPP/
Partnerzy studiów ARICPP: EMT-Systems, Tekniska, APA, Siemens Polska, Centrum Przemysłu 4.0 Politechniki Śląskiej oraz Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. i Klaster Silesia Automotive & Advanced Manufacturing.
25.06.2024
Podsumowanie warsztatów EMT TOUR: Optymalizacja procesów produkcyjnych – zwiększ efektywność i zredukuj koszty.
Zakończyliśmy ostatnie przed wakacyjną przerwą warsztaty EMT TOUR: Optymalizacja procesów produkcyjnych – zwiększ efektywność i zredukuj koszty. Wydarzenie przyciągnęło specjalistów odpowiedzialnych za produkcję, utrzymanie ruchu, automatyków, osoby czuwające nad cyberbezpieczeństwem danych oraz sieci OT, a także poszukujące nowoczesnych rozwiązań dla swoich zakładów produkcyjnych.
Eksperci z firm Phoenix Contact Polska, APA oraz Endress+Hauser podzielili się swoim bogatym doświadczeniem i praktycznymi wskazówkami. Prezentacje pokazały, jak zaawansowane technologie mogą zrewolucjonizować procesy produkcyjne, zwiększyć efektywność i zapewnić bezpieczeństwo cyfrowe.
W trakcie przerwy przed budynkiem Cechowni można było zwiedzić tir pokazowy Show Truck z technologiami Endress+Hauser i Phoenix Contact – najnowocześniejszymi modelami ekspozycyjnymi wraz z urządzeniami monitorującymi i pomiarowymi.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i nowe kontakty przyniosą wymierne korzyści w Waszych zakładach produkcyjnych. Już teraz planujemy kolejną edycję bezpłatnych warsztatów, zapraszamy do śledzenia naszej strony: EMT TOUR.
21.06.2024
Złoty Wodzik – wyróżnienie Dziekana Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Śląskiej w naszych rękach!
Wielopłaszczyznowe partnerstwo Politechniki Śląskiej i EMT-Systems jest doskonałym przykładem na to, jak współpraca akademicko-przemysłowa może przyczyniać się do rozwoju nowoczesnej edukacji technicznej.
Podczas uroczystych obchodów Dnia Wydziału Mechanicznego Technologicznego doceniono nasze zaangażowanie – na ręce prezesa Grzegorza Wszołka powędrowała nagroda Dziekana Wydziału MT „Złoty Wodzik”.
EMT-Systems zostało wyróżnione za kreowanie i wspieranie wspólnych aktywności realizowanych z Wydziałem Mechanicznym Technologicznym na rzecz propagowania nauki i działań biznesowych w otoczeniu społeczno-gospodarczym w roku akademickim 2023/2024. Przykładem tego typu działań są m.in. studia podyplomowe AUTOMATYZACJA, ROBOTYZACJA I CYFRYZACJA PROCESÓW PRODUKCYJNYCH (ARICPP). Serdecznie dziękujemy za wyróżnienie!
W wydarzeniu uczestniczyło znaczne grono osób współpracujących z Wydziałem na różnych platformach. Po części oficjalnej goście mieli okazję wysłuchać koncertu Orkiestry Symfonicznej Politechniki Śląskiej.
17.06.2024
Szkolenie TIA DIAG – praktyczne zastosowanie wiedzy podczas ćwiczeń na stanowiskach z komponentami firm Murrelektronik oraz Euchner.
W ostatnim czasie przeprowadziliśmy dwa specjalistyczne kursy TIA DIAG z zakresu Diagnostyki Siemens SIMATIC S7-1500/1200 w TIA Portal (poziom 3). To kompleksowy program szkoleniowy, zaprojektowany z myślą o profesjonalistach pragnących poszerzyć swoje umiejętności w dziedzinie automatyki przemysłowej, głównie z zakresu usuwania problemów związanych z niepoprawną pracą urządzeń.
Dzięki praktycznym ćwiczeniom oraz bardzo wartościowej dawce teorii zaserwowanej przez naszych trenerów, uczestnicy kursu poznają szeroką gamę narzędzi diagnostycznych dostępnych w środowisku TIA Portal oraz zdobywają cenne kompetencje umożliwiające im efektywne zarządzanie i diagnozowanie systemów sterowania PLC.
Szczególny nacisk kładziemy na praktyczne zastosowanie wiedzy podczas ćwiczeń na autorskich stanowiskach dydaktycznych zbudowanych z użyciem komponentów firm Murrelektronik oraz Euchner, znacznie zwiększa to efektywność szkolenia. Dostarczony przez naszych partnerów przemysłowych wysokiej jakości sprzęt, użyty podczas ćwiczeń, gwarantuje, że nabyte umiejętności są w pełni zgodne z obecnymi realiami przemysłowymi. Dziękujemy za współpracę!
Po ukończeniu szkolenia TIA DIAG: Diagnostyka Siemens SIMATIC S7-1500/1200 w TIA Portal (poziom 3) uczestnik:
- Posiada umiejętności w zakresie detekcji i diagnostyki błędów, która pozwoli na samodzielne usuwanie problemów związanych z niepoprawną pracą urządzeń
- Posiada wiedzę w zakresie obsługi bloków OB – obsługi błędów sterownika, obsługi przerwań sprzętowych
- Zna narzędzia diagnostyczne środowiska TIA Portal
- Zna parametry związane z kompletną konfiguracją sterownika PLC S7-1500
Szczegółowy program oraz zapisy na: https://emt-systems.pl/szkolenie-diagnostyka-siemens-simatic-s7-1500-1200-tia-portal-poziom-3.html
14.06.2024
SMART FACTORY – podsumowanie warsztatów o znaczeniu zaawansowanych technologii w przemianach współczesnego przemysłu.
Rosnąca popularność tematu Smart Factory potwierdza skuteczność wykorzystania nowoczesnych technologii w przekształcaniu tradycyjnych fabryk w innowacyjne i bardziej zintegrowane systemy produkcyjne.
Adaptacja tych technologii jest kluczowa dla firm chcących utrzymać konkurencyjność na dynamicznie zmieniającym się rynku, dlatego wspólnie z naszym partnerem przemysłowym – firmą Balluff Polska oraz Centrum Przemysłu 4.0 Politechniki Śląskiej zorganizowaliśmy wczorajsze warsztaty EMT TOUR z zakresu Smart Factory.
Podczas swoich wystąpień eksperci pokazali, jak nowoczesne technologie wspierają komunikację w fabrykach przyszłości. Omówiono m.in. temat danych zbieranych z różnych etapów produkcji do podejmowania lepszych decyzji, przybliżono zagadnienie monitorowania stanu maszyn i ich otoczenia z IO-Link. Na tapecie znalazły się też czujniki w aplikacjach przemysłowych oraz technologie edge wykorzystywane w predykcyjnym utrzymaniu ruchu.
Uczestnicy warsztatów mieli również okazję zwiedzić nasze laboratoria szkoleniowe oraz bus demonstracyjny Balluffa, znany jako BOB (Balluff on Board). To Mobilne Centrum Automatyki Przemysłowej, w którym można przetestować technologie związane z nowoczesnymi komponentami aktualnie stosowanymi w automatyce przemysłowej, a także poznać rozwiązania, które trafią do zakładów przemysłowych w przyszłości.
Bogaty program warsztatów podkreślił znaczenie zaawansowanych technologii w przemianach współczesnego przemysłu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, jak i współorganizatorom za niezwykłe zaangażowanie oraz profesjonalizm i chęć podzielenia się swoimi doświadczeniami.
Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach w ramach kampanii Dzielimy się wiedzą.
Ostatnie przed przerwą wakacyjną warsztaty EMT TOUR: Optymalizacja procesów produkcyjnych – zwiększ efektywność i zredukuj koszty już 20 czerwca w naszej siedzibie.
13.06.2024
KURSY Z ZAKWATEROWANIEM – specjalny pakiet wakacyjny przygotowany dla uczestników szkoleń z obróbki skrawaniem CNC1 i OBR.
Chcesz zdobyć doświadczenie jako operator i programista maszyn CNC lub operator obrabiarek konwencjonalnych?
Zacznij od 5 dni praktyki podczas kursu w laboratoriach szkoleniowych EMT-Systems. Przygotujemy Cię do samodzielnej pracy na tokarkach i frezarkach i załatwimy nocleg!
Skorzystaj z wyjątkowego PAKIETU WAKACYJNEGO i weź udział w szkoleniu CNC1 lub OBR
z zapewnionym zakwaterowaniem i obiadem.
PAKIET WAKACYJNY ZAWIERA:
- 5-dniowe szkolenie praktyczne na rzeczywistych obrabiarkach CNC (51 godzin) lub obrabiarkach konwencjonalnych (41 godzin) z najlepszymi trenerami
- Wygodne zakwaterowanie budżetowe w gliwickim internacie „Ślązaczek”
- Pyszny dwudaniowy obiad w trakcie szkolenia
- Nielimitowany dostęp do barku kawowego z szerokim wyborem kaw i herbat
- Kompleksową pomoc indywidualnie przydzielonych opiekunów kursu
- Materiały szkoleniowe
- Certyfikat ukończenia kursu w 6 językach (polskim, angielskim, niemieckim, holenderskim, norweskim i szwedzkim) w przypadku szkolenia CNC1 i 2 językach (polskim i angielskim) w przypadku szkolenia OBR
Kurs CNC1: Obsługa i programowanie obrabiarek sterowanych numerycznie – Operator/Programista CNC z zakwaterowaniem
Wolne miejsca w terminach:
- 08 – 12 lipca
- 22 – 26 lipca
- 29 lipca – 02 sierpnia
- 05 – 09 sierpnia
- 19 – 23 sierpnia
- 26 – 30 sierpnia
Cena pakietu CNC1 Z ZAKWATEROWANIEM:
- 2 952 zł brutto + poniższy koszt noclegów:
- 300 zł (5 noclegów w pokoju jednoosobowym z łazienką prywatną) lub 250 zł (5 noclegów w pokoju jednoosobowym z łazienką wspólną)
Wybierz jeden z powyższych terminów, zapisz się na stronie WWW w zakładce ZGŁOŚ UDZIAŁ lub skontaktuj się z nami telefoniczne: 515 485 139 / 32 4111 000. Przeprowadzimy Cię przez proces rejestracji.
Zapisy i szczegóły: https://emt-systems.pl/kurs-cnc-programowanie-frezarek-numerycznych.html
Kurs OBR: Obsługa obrabiarek konwencjonalnych – Tokarz/Frezer z zakwaterowaniem
Wolne miejsca w terminach:
- 01 – 05 lipca
- 19 – 23 sierpnia
- 26 – 30 sierpnia
Cena pakietu OBR Z ZAKWATEROWANIEM:
- 3 075 zł brutto + poniższy koszt noclegów:
- 300 zł (5 noclegów w pokoju jednoosobowym z łazienką prywatną) lub 250 zł (5 noclegów w pokoju jednoosobowym z łazienką wspólną)
Wybierz jeden z powyższych terminów, zapisz się na stronie WWW w zakładce ZGŁOŚ UDZIAŁ lub skontaktuj się z nami telefoniczne: 515 485 139 / 32 4111 000. Przeprowadzimy Cię przez proces rejestracji.
Zapisy i szczegóły: https://emt-systems.pl/szkolenie-cnc-obsluga-obrabiarek-konwencjonalnych.html
Nasz pakiet zapewnia wygodę i spokój, co pozwoli Ci maksymalnie wykorzystać czas spędzony na szkoleniu. Skup się na nauce, my zadbamy o resztę!
Miejsce szkolenia:
EMT-Systems,
ul. Bojkowska 35A, Gliwice
Nocleg:
Internat „Ślązaczek”,
ul. Krakusa 16, Gliwice (ok. 5 km od naszego centrum)
Dojazd:
Z internatu rekomendujemy dogodny dojazd autobusami.
Sprawdź rozkład jazdy na stronie komunikacji ZTM wpisując w zakładce Wyszukiwarka i mapy:
Miejsce wyjazdu: Gliwice Dąbrowskiego (przystanek 3 minuty od internatu)
Miejsce przyjazdu: Trynek Nowe Gliwice (przystanek 3 minuty od centrum szkoleniowego)
Pakiet KURSY Z ZAKWATEROWANIEM przygotowane są dla osób potrzebujących noclegu w trakcie szkolenia, jeśli jednak mieszkasz blisko naszego centrum w Gliwicach możesz skorzystać ze standardowej oferty bez zakwaterowania.
Uczestnicy naszych kursów mogą wybrać również inne hotele o różnym standardzie, zlokalizowane w okolicy miejsca szkolenia – lista hoteli.
Nie zwlekaj! Liczba miejsc jest ograniczona. Zarejestruj się na kurs, my załatwimy resztę!
12.06.2024
Obrony prac końcowych 2. edycji studiów podyplomowych AUTOMATYZACJA, ROBOTYZACJA I CYFRYZACJA PROCESÓW PRODUKCYJNYCH (ARiCPP).
Trwa rekrutacja na 3. edycję Studiów Podyplomowych „Automatyzacja, Robotyzacja i Cyfryzacja Procesów Produkcyjnych”, organizowanych przez Politechnikę Śląską wraz z EMT-Systems oraz kluczowymi partnerami przemysłowymi. Jednocześnie prowadzone są obrony prac słuchaczy kończących edycję 2. Pierwsza tura odbyła się w sobotę 8 czerwca 2024 r. w gliwickiej Cechowni, siedzibie EMT-Systems.
Do obrony przystąpiło dziewięciu z dwudziestu uczestników studiów. Każdy uczestnik miał 8 minut na swoje wystąpienie, a następnie nieograniczony czas na dyskusję, która w przypadku każdego z broniących pracę końcową była ciekawa, merytoryczna i inspirująca do dalszego rozwinięcia tematu pracy.
Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się wystąpienia wzbogacone o prezentację zbudowanych przez uczestników stanowisk badawczych, demonstrujących poruszaną w pracy końcowej tematykę z obszaru automatyzacji, robotyzacji i cyfryzacji procesów produkcyjnych.
Wszystkie obrony zaprezentowanych prac zostały przyjęte z oceną 5,0 (bardzo dobry). Serdeczne gratulacje!
Druga tura obron prac końcowych odbędzie się w sobotę – 22 czerwca, również w siedzibie EMT-Systems.
Z uwagi na otwarty, publiczny, konferencyjny charakter prezentacji i obron prac końcowych, zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w charakterze obserwatorów tego wydarzenia.
Szczegółowy program studiów: https://emt-systems.pl/edycja-3-automatyka-robotyka-i-cyfryzacja-2024-2025.html
Rejestracja do nowej edycji: https://irk.polsl.pl/pl/offer/REK2024_2025Z_POD/programme/RMT-ARICPP/
11.06.2024
Trwa rejestracja na ostatnie warsztaty EMT TOUR: Optymalizacja procesów produkcyjnych – zwiększ efektywność i zredukuj koszty. Zapisz się już dziś!
Zapraszamy na ostatnie przed wakacyjną przerwą bezpłatne warsztaty EMT TOUR: Optymalizacja procesów produkcyjnych – zwiększ efektywność i zredukuj koszty. To wyjątkowa okazja, aby dowiedzieć się, jak nowoczesne technologie mogą pomóc w optymalizacji zużycia mediów oraz zapewnienia bezpieczeństwa cyfrowego w zakładach produkcyjnych.
Podczas warsztatów eksperci wiodących firm Phoenix Contact, APA Group i Endress+Hauser podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Będzie to unikalna okazja do zdobycia praktycznych wskazówek i rozwiązań, które mogą znacząco wpłynąć na wydajność i bezpieczeństwo Twojej produkcji.
Uczestnicy będą mieli możliwość bezpośredniej rozmowy ze specjalistami podczas towarzyszących wydarzeniu mini targów. To doskonała okazja do wymiany doświadczeń i nawiązania cennych kontaktów.
Jeśli jesteś odpowiedzialny za produkcję, utrzymanie ruchu, automatykę lub cyberbezpieczeństwo danych i sieci OT to te warsztaty są stworzone właśnie dla Ciebie! Przyjdź i dowiedz się, jak możesz poprawić efektywność swojego zakładu, dzięki najnowszym technologiom.
Skorzystaj z wyjątkowej szansy na rozwój i innowację w Twojej firmie. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego zachęcamy do szybkiego zapisu.
Zakres warsztatu:
- Transformacja cyfrowa procesów produkcyjnych w erze zrównoważonego rozwoju – Robert Gałązka, Phoenix Contact
- Cyberbezpieczeństwo systemów automatyki – bezpieczna sieć OT w zakładach produkcyjnych – Kamil Wachowicz, Phoenix Contact
- Nowoczesne urządzenia pomiarowe w pakiecie z usługami chmurowymi – kompleksowe rozwiązanie do poprawy efektywności – Bartosz Fras, Endress+Hauser
- Zrównoważony rozwój nowoczesnych zakładów produkcyjnych – wykorzystanie AI i Big Data na przykładzie platformy IIoT– Sebastian Temich, APA Sp. z o.o.
- Edge Computing w Fabryce Przyszłości – analiza danych produkcyjnych oraz monitorowanie stanu maszyn – Robert Gałązka, Phoenix Contact
- Zwiększenie dyspozycyjności układów automatyki w zakładach produkcyjnych – Radosław Gruszka, Phoenix Contact
Rejestracja:
- Wypełnij formularz na stronie: EMT TOUR: Optymalizacja procesów produkcyjnych
Miejsce:
- GCNT Cechownia (siedziba EMT-Systems)
- ul. Bojkowska 35A, Gliwice
Uczestnicząc w wydarzeniu otrzymasz wskazówki od ekspertów branży, które możesz natychmiast wdrożyć w swojej firmie. Oprócz merytorycznych prelekcji i możliwości rozmów z ekspertami zapewniamy catering oraz zaświadczenie o udziale w wydarzeniu.
10.06.2024
Bezpłatne warsztaty EMT TOUR: Komunikacja w Smart Factory: Jak technologia pomaga osiągać efektywność i elastyczność procesów produkcyjnych? Ostatni moment na zapisy!
Już 13 czerwca razem z firmą Balluff i Centrum Przemysłu 4.0 Politechniki Śląskiej zapraszamy na bezpłatne warsztaty EMT TOUR pt. „Komunikacja w Smart Factory: Jak technologia pomaga osiągać efektywność i elastyczność procesów produkcyjnych?”.
Dowiedz się, jak innowacyjne narzędzia mogą zrewolucjonizować Twoje przedsiębiorstwo i wpłynąć na przewagę konkurencyjną.
Zakres warsztatu:
- Rola danych w nowoczesnych procesach produkcyjnych. Przykłady rozwiązań i wdrożeń
- Monitorowanie stanu maszyn i ich otoczenia z IO-Link. Możliwości czujników i komponentów z SAMS
- Technologie Edge w Predictive maintenance
- Bezprzewodowa automatyka przemysłowa
- Czujniki w aplikacjach przemysłowych
- IO-Link Wireless – konfiguracja, budowa, zastosowanie
- Współpraca z przemysłem w zakresie Predictive maintenance
Rejestracja:
- Wypełnij formularz na stronie: EMT TOUR SMART FACTORY
Miejsce:
- GCNT Cechownia (siedziba EMT-Systems)
- ul. Bojkowska 35A, Gliwice
Uczestnicząc w wydarzeniu otrzymasz praktyczne wskazówki od ekspertów branży, które możesz natychmiast wdrożyć w swojej firmie. Oprócz merytorycznych prelekcji i możliwości rozmów z ekspertami zapewniamy catering oraz zaświadczenie o udziale w wydarzeniu.
06.06.2024
Rekrutacja do 3. edycji studiów podyplomowych AUTOMATYZACJA, ROBOTYZACJA I CYFRYZACJA PROCESÓW PRODUKCYJNYCH (ARiCPP).
Trwa rekrutacja do 3. edycji studiów podyplomowych AUTOMATYZACJA, ROBOTYZACJA I CYFRYZACJA PROCESÓW PRODUKCYJNYCH (ARiCPP). Organizatorem studiów jest Politechnika Śląska. EMT-Systems jest głównym partnerem, odpowiedzialnym za prowadzenie wielu przedmiotów.
Pierwsza tura zapisów trwa do 25 sierpnia 20204 r. Prosimy o dokonanie rejestracji przez system IRK Politechniki Śląskiej.
Kandydatem na studia podyplomowe może być osoba, która posiada kwalifikację pełną co najmniej na poziomie szóstym Polskiej Ramy Kwalifikacji, uzyskaną w systemie szkolnictwa wyższego i nauki, czyli studia pierwszego stopnia (licencjat lub inżynier), studia drugiego stopnia (magister), jednolite studia magisterskie (magister).
Są to jedyne w Polsce studia umożliwiające praktyczną, indywidualną realizację ćwiczeń z wykorzystaniem kompleksowo wyposażonych stanowisk szkoleniowych, robotów przemysłowych, demonstratorów technologii, aktualnych, licencjonowanych wersji oprogramowania inżynierskiego. Zajęcia są prowadzone przez pracowników naukowo-dydaktycznych Politechniki Śląskiej oraz inżynierów praktyków, projektantów i integratorów systemów automatyki.
Uczestnicy studiów nabywają kompleksową wiedzę z zakresu najnowocześniejszych trendów w automatyce przemysłowej oraz umiejętność posługiwania się specjalistycznym oprogramowaniem. Studia przygotowują również do prowadzenia nadzoru nad złożonymi systemami produkcyjnymi, działającymi zgodnie ze standardami Przemysłu 4.0. Absolwenci ARiCPP zostają liderami nowoczesnych systemów zrobotyzowanych, informatycznych i cyfrowych procesów produkcyjnych w różnych gałęziach przemysłu (motoryzacyjny, maszynowy, spożywczy, farmaceutyczny, chemiczny, metalurgiczny).
Zapraszamy do zapoznania się z programem studiów i szybkiej rejestracji. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Szczegóły na stronie: https://emt-systems.pl/edycja-3-automatyka-robotyka-i-cyfryzacja-2024-2025.html
Rejestracja: https://irk.polsl.pl/pl/offer/REK2024_2025Z_POD/programme/RMT-ARICPP/
05.06.2024
Cykl bezpłatnych spotkań z ekspertami Platformy Przemysłu Przyszłości. Ruszyły zapisy!
Jako partner wydarzenia serdecznie zapraszamy na bezpłatny cykl 3-godzinnych spotkań z ekspertami Platformy Przemysłu Przyszłości, przygotowany dla przedsiębiorców, działów HR oraz zarządów.
W czasie poszczególnych modułów uczestnicy poznają zagadnienia związane z planem transformacji cyfrowej, najczęstszymi problemami przy aplikowaniu o środki finansowe oraz dowiedzą się, gdzie szukać takich możliwości.
Harmonogram spotkań:
- 11 czerwca: Najczęściej popełniane błędy przy aplikowaniu o środki finansowe do celów wsparcia rozwoju cyfrowego przedsiębiorstw.
- 18 czerwca: Innowacyjność produktowa i modelu biznesowego w kontekście przygotowania planu transformacji cyfrowej.
- 25 czerwca: Dofinansowania na rozwój cyfrowy MŚP – gdzie szukać wsparcia i w jakim zakresie?
Korzyści z udziału w cyklu:
- uzyskanie wiedzy o zagadnieniach przemysłu 4.0,
- konsultacje z ekspertami branżowymi,
- wymiana doświadczeń z innymi przedsiębiorcami.
Miejsce:
- Siedziba EMT-Systems Centrum Szkoleń Inżynierskich – GCNT Cechownia
- ul. Bojkowska 35A, Gliwice
- II piętro, duża aula konferencyjna
Warsztat: Najczęściej popełniane błędy przy aplikowaniu o środki finansowe do celów wsparcia rozwoju cyfrowego przedsiębiorstw.
Termin: 11 czerwca 2024 r.
Czas trwania: 10.00-13.00
Prowadzący: dr hab. Mariusz Hetmańczyk, Piotr Lis i Paweł Nowak
Plan warsztatu:
- Sprecyzowanie spójnych misji, wizji oraz strategii działań
- Koszty wynikające z wdrożenia cyfryzacji
- Innowacji produktowa oraz w procesie biznesowym
- Brak spójności i uporządkowania procesów
- Zasoby materialne, niematerialne, osobowe oraz inne
- Brak ciągłego doskonalenia
- Podsumowanie
- Networking i konsultacje FPPP
Zapisy na: https://aplikowanie-srodki-finansowe-rozwoj.konfeo.com/pl/groups
Warsztat: Innowacyjność produktowa i modelu biznesowego w kontekście przygotowania planu transformacji cyfrowej.
Termin: 18 czerwca 2024 r.
Czas trwania: 10.00-13.00
Prowadzący: dr hab. Mariusz Hetmańczyk, Piotr Lis i Paweł Nowak
Plan warsztatu:
- Czym jest innowacja?
- Przekształcenie pomysłu we wdrożenie
- Oszacowanie poziomu rozwoju innowacji
- Szacowanie możliwości wdrożenia oraz przekształcenia w dochodowy model biznesowy
- Mapa transformacji cyfrowej – zasady tworzenia oraz niezbędne elementy
- Podsumowanie
- Networking i konsultacje FPPP
Zapisy na: https://plan-transformacji-cyfrowej.konfeo.com/pl/groups
Warsztat: Dofinansowania na rozwój cyfrowy MŚP – gdzie szukać wsparcia i w jakim zakresie?
Termin: 25 czerwca 2024 r.
Czas trwania: 10.00-13.00
Organizatorzy: EMT-Systems oraz Platforma Przemysłu Przyszłości
Prowadzący: dr hab. Mariusz Hetmańczyk, Piotr Lis/Paweł Nowak
Plan warsztatu:
- Podział programów wsparcia (rządowe, unijne, europejskie, banki i instytucje finansowe, programy akceleracyjne i inkubatory, konkursy i granty)
- Dig.IT. Transformacja cyfrowa polskich MŚP – prezentacja ARP
- Fundusze Europejskie – otwórz się na nowe możliwości
- Rola liderów w transformacji cyfrowej – budowa kompetencji dzięki wsparciu de minimis na przykładzie Szkoła Lidera FPPP
- Podsumowanie
Zapisy na: https://warsztat-dofinansowania-rozwoj-cyfrowy.konfeo.com/pl/groups
27.05.2024
Ogromne zainteresowanie Strefą Kompetencji TIA Portal – 10 szkoleń z obszaru Siemens Industrial Automation i warsztaty EMT TOUR.
Miniony tydzień to dominacja kursów i wydarzeń z obszaru Siemens Industrial Automation. Wielokrotnie informowaliśmy o ogromnym wysiłku, jaki włożyliśmy w ciągu ostatnich 5 lat w rozwój działu Systemów Sterowania i Wizualizacji, opartych m.in. o technologie Siemens Polska – inwestycje w najnowsze PLC, HMI, aktualizacja TIA do wersji v.19, budowa wyjątkowych stanowisk z aktuatorami.
Dziękujemy za pierwsze owoce tych działań i decyzje o udziale w naszych szkoleniach. W zeszłym tygodniu w naszym centrum prowadziliśmy jednocześnie aż 10 szkoleń z obszaru Siemens Industrial Automation.
Były to działania edukacyjne w tematach:
- sieci PROFINET w TIA,
- programowanie PLC na dwóch poziomach TIA1200-1 / TIA1200-2 oraz TIA1500-1 / TIA1500-2,
- panele HMI Comfort,
- panele HMI Unified,
- diagnostyka TIA,
- Sinamics S120,
- aparatura elektrotechniczna.
Zwieńczeniem intensywnego tygodnia były piątkowe bezpłatne warsztaty EMT Tour. Wydarzenie zamknęło cykl trzech spotkań ’Strefa Kompetencji w TIA Portal V19’ zaplanowanych na to półrocze, jednocześnie potwierdziło nieustające zainteresowanie branżowymi trendami oraz potrzebę ciągłej aktualizacji wiedzy.
Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się m.in. jak skutecznie diagnozować moduły sprzętowe SIMATIC oraz poznali najnowsze funkcjonalności wybranych produktów z portfolio Siemens. Przykłady z rzeczywistych wdrożeń pokazały, jak usprawnić procesy produkcyjne, dzięki zaawansowanej analizie danych, omówiono również nowe funkcjonalności platformy WinCC Unified. Jeden z kluczowych tematów warsztatów dotyczył wyboru i implementacji regulatora PID w aplikacjach przemysłowych. Eksperci zaprezentowali także najnowsze rozwiązania IT w automatyce oferowane przez SIMATIC Industrial Edge.
Wielkie podziękowania dla partnerów i ekspertów firm Siemens Polska i Inverse Control, a także trenerów EMT-Systems za dzielenie się wiedzą – z pasją, ciekawie i konkretnie, za możliwość konsultacji i indywidualne podejście, z kolei wszystkim uczestnikom dziękujemy za aktywny udział i gratulujemy ciągłego głodu wiedzy.
21.05.2024
Zapisy na bezpłatne warsztaty Strefa Kompetencji w TIA Portal V19 – najnowsze możliwości zintegrowanego środowiska programistycznego. To już ostatni moment!
To już ostatni moment na dołączenie do grona uczestników warsztatów EMT TOUR: Strefa Kompetencji w TIA Portal V19 – najnowsze możliwości zintegrowanego środowiska programistycznego. Najbliższe spotkanie odbędzie się już w piątek 24 maja w siedzibie EMT-Systems w Gliwicach.
Cele i zakres warsztatu:
- Software’owa diagnostyka modułów sprzętowych SIMATIC, alarmowanie sterownika PLC, możliwości udostępniania danych
- Case study – wykorzystanie protokołu OPC UA w analizie danych przemysłowych
- SIMATIC Industrial Edge – rozwiązania IT w automatyce
- Najnowsze funkcjonalności wybranych produktów z portfolio Siemens
- Wybór regulatora PID w aplikacjach przemysłowych
- WinCC Unified – najważniejsze praktyczne możliwości nowej platformy wizualizacji
Gwarantujemy wyczerpujące prelekcje, możliwość rozmów z ekspertami, mini targi oraz catering wraz z nielimitowanym dostępem do barku kawowego.
Każdy uczestnik otrzymuje imienne zaświadczenie o udziale w wydarzeniu, zawierające program merytoryczny.
Szczegóły i zapisy na stronie: EMT TOUR STREFA KOMPETENCJI TIA PORTAL
Miejsce:
EMT-Systems Sp. z o.o.
Aula konferencyjna
ul Bojkowska 35A,
44-100 Gliwice
13.05.2024
Premiera raportu „Stan Przemysłu 4.0 w Polsce – 2024 podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Sprawdź kluczowe wnioski badania.
Miniony tydzień był dla środowiska społeczno-gospodarczego niezwykle pracowity. Po raz kolejny w Katowicach odbył się Europejski Kongres Gospodarczy, organizowany przez Grupę PTWP, wydawcę kilkunastu branżowych magazynów i portali. W uroczystym otwarciu Kongresu brał udział Prezes EMT-Systems Grzegorz Wszołek.
Jako centrum szkoleniowe od lat śledzimy trendy i obserwujemy prognozy gospodarcze. Szczególnym punktem każdego z tego typu kongresów jest stan i przyszłość edukacji. Udział w wykładach i panelach dostarcza nam wiedzy na temat przyszłych potrzeb w edukacji i zmian rynkowych. Dzięki tej wiedzy modyfikujmy nasze usługi i dostosowujmy do Państwa potrzeb.
Podczas kongresu miała miejsce premiera raportu Stan Przemysłu 4.0 w Polsce – 2024, opracowanego przez firmę APA Group przy wsparciu Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej, Platformy Przemysłu Przyszłości, Klastra Silesia Automotive & Advanced Manufacturing oraz Silesia Smart Systems.
Zostaliśmy zaproszeni do przeanalizowania i dokonania eksperckiego komentarza do drugiej edycji raportu. EMT-Systems reprezentował Piotr Podgórski, Wiceprezes Zarządu i Dyrektor ds. Planowania, Organizacji i Rozwoju. Dziękujmy APA Group za możliwość udziału w tym przedsięwzięciu.
Zachęcamy do przeczytania kluczowych wniosków z badania, a także wypowiedzi naszego eksperta, w której m.in. ocenia wykształcenie polskich inżynierów.
Całość na stronie: https://apagroup.prowly.com/317370-transformacja-cyfrowa-hamuje-premiera-raportu-stan-przemyslu-40-w-polsce-2024
Fot. EEC
10.05.2024
Zapraszamy do rejestracji na wybrane warsztaty techniczne EMT TOUR. To ostatnie bezpłatne wydarzenia w tym półroczu.
Razem z partnerami z różnych gałęzi przemysłu popularyzujemy dobre praktyki z zakresu produkcji i utrzymania ruchu oraz pomagamy rozwiązywać najczęstsze problemy występujące w pracy. Tylko od początku roku zorganizowaliśmy 6 bezpłatnych wydarzeń w ramach cyklu EMT TOUR, które zgromadziły ponad pół tysiąca profesjonalistów. W maju i czerwcu zaplanowaliśmy kolejne cztery spotkania.
Szczegółowy program znajdziecie Państwo na stronach poszczególnych warsztatów. Zapraszamy do rejestracji i skorzystania z okazji zdobycia fachowej wiedzy od najlepszych ekspertów branży przemysłowej:
Wszystkie warsztaty odbywają się w godz. 8:30 – 15:30 w siedzibie EMT-Systems w Gliwicach, ul. Bojkowska 35A. Każdy uczestnik otrzymuje imienne zaświadczenie o udziale w wydarzeniu, zawierające program merytoryczny. Gwarantujemy wyczerpujące prelekcje, możliwość rozmów z ekspertami, mini targi oraz catering wraz z nielimitowanym dostępem do barku kawowego.
Zapraszamy!
07.05.2024
Pomiary przemysłowe w dobie transformacji energetycznej – zapraszamy na bezpłatne seminarium Akademii Krohne w Cechowni.
W imieniu Akademii KROHNE Polska zapraszamy na bezpłatne seminarium dotyczące pomiarów przemysłowych w dobie transformacji energetycznej. Wydarzenie dedykowane jest osobom z branży: chemicznej, petrochemicznej, energetycznej, hutniczej, wodno-ściekowej oraz dla biur projektowych, wykonawców i służb utrzymania ruchu.
- Data: 16-17 maja 2024 r.
- Lokalizacja: Cechownia Gliwice – siedziba EMT-Systems.
Podczas dwudniowego spotkania eksperci KROHNE omówią poniższe zagadnienia:
- Pomiar CO2 w aplikacjach wychwytu, transportu, utylizacji i składowania CO2.
- KROHNE w segmencie wodoru – oprzyrządowanie pomiarowe i rozwiązania do zastosowań wodorowych.
- Zarządzanie efektywnością energetyczną.
- Przepływomierze ultradźwiękowe w nowoczesnym bloku energetycznym oraz wiele innych.
Szczegółowa agenda oraz zapisy na stronie www: Akademia Krohne.
29.04.2024
Kamień milowy we współpracy z Siemensem w zakresie aparatury elektrycznej i zarządzania pracą silników przez moduły SIMOCODE pro.
Za nami konferencja z cyklu EMT TOUR: Aparaty elektryczne szaf sterowniczych w automatyce przemysłowej. Spotkanie skupione było na praktycznych zagadnieniach związanych m.in. z rozwiązaniami aparatury modułowej Sentron, inteligentnymi wyłącznikami i systemami monitoringu w rozdzielnicach niskiego napięcia czy kwestią bezpieczeństwa rozdzielnic.
W dniu warsztatów miało miejsce również jeszcze jedno ważne wydarzenie – Siemens dostarczył nam urządzenia do budowy innowacyjnych i jedynych w kraju stanowisk szkoleniowych dla kursów:
- TNS5: Inteligentne układy rozruchowe, zasady projektowania i doboru urządzeń, programowanie SIMOCODE pro w środowisku TIA Portal
- NAP1: Podstawy techniki napędowej
W skład zestawu weszły m.in. jednostka podstawowa SIMOCODE pro V PN, moduły przekładników prądowych z pomiarem napięcia, SIRIUS Soft Startery FAIL-SAFE (200-480 V, 5,5 KW 400 V), panele operatorskie z wyświetlaczem oraz różnorodne przyciski marki SIRIUS, uchwyty, przewody, moduły pamięci.
Wszystkie urządzenia posłużą nam do budowy 5 najnowocześniejszych zestawów edukacyjnych wspierających szkolenia dla serwisów i utrzymania ruchu systemów opartych o SIMOCODE.
Jest to kamień milowy we współpracy EMT-Systems z Siemens Polska w zakresie aparatury elektrycznej i zarządzania pracą silników przez moduły SIMOCODE pro.
W kameralnej uroczystości przekazania urządzeń udział wzięli przedstawiciele Siemensa oraz ze strony EMT-Systems – Prezes Grzegorz Wszołek i Wiceprezes Piotr Podgórski.
Już wkrótce tradycyjny unboxing. Serdecznie dziękujemy osobom zaangażowanym w projekty SIMOCODE i aparatów elektrycznych po stronie Siemens Polska – Panu Dariuszowi Waysowi, Kierownikowi ds. Rozwoju Biznesu i opiekunowi produktów SIMOCODE, Panu Robertowi Góralowi – Dyrektorowi Pionu Siemens/Business Unit Director oraz niezmiennie patronującemu całej współpracy – Panu Maciejowi Zielińskiemu – Prezesowi Siemens Polska.
Więcej informacji o urządzeniach SIMOCODE pro na stronie WWW.
28.04.2024
Jesteśmy Patronem CyberTek Tech Festival 2024! Skorzystaj z dedykowanego kodu zniżkowego.
Jesteś gotów na jedyną w Polsce konferencję, która podchodzi do kwestii cyberbezpieczeństwa OT/ICS w sposób praktyczny? Nadchodzi CyberTek Tech Festival 2024. Z wielką przyjemnością ogłaszamy, że objęliśmy nad wydarzeniem Patronat Społecznościowy!
Trzy dni pełne merytorycznych warsztatów, prelekcji i okazji do grywalizacji. Najtęższe umysły z dziedziny cyberbezpieczeństwa z Polski i zagranicy. Dwa nurty tematyczne: ICS cybersecurity oraz Industrial networks & technology. Niezliczone okazje do wymiany doświadczeń, dyskusji i networkingu.
To właśnie CyberTek Tech Festival 2024 – wyjątkowe spotkanie osób zainteresowanych bezpieczeństwem przemysłu, które odbędzie się już 14-16 maja 2024 r. w Muzeum Śląskim w Katowicach.
CyberTek’24 – fuzja wiedzy i doświadczenia
Konferencja CyberTek tworzona jest z myślą o tym, że ciągłe podnoszenie technicznych kompetencji uczestników, dzielenie się doświadczeniem oraz ulepszanie współpracy pomiędzy organizacjami ma kluczowe znaczenie w przypadku wystąpienia realnych zagrożeń i pozwala na lepszą integrację środowiska związanego z bezpieczeństwem infrastruktury krytycznej naszego kraju.
Dlaczego warto dołączyć?
- Różnorodne ścieżki tematyczne
- Prezentacja aktualnych trendów
- Pokazy rozwiązań technicznych na żywo
- Merytoryczne prelekcje i goście specjalni z całego świata
- Debaty oraz dyskusje live
- Sesje warsztatowe on-site
Poznaj pierwszych prelegentów CyberTek’24
Praktycy z zakresu cyberbezpieczeństwa OT/ICS z całego świata spotkają się w jednym miejscu, by dzielić się wiedzą i doświadczeniami. Wszystko po to, abyś z CyberTek’24 wyszedł uzbrojony w gotowe rozwiązania, z pełną świadomością swoich możliwości i szans, a nie tylko zagrożeń.
Rabat 15% na wejściówkę
Chcesz stać się częścią jednego z najważniejszych wydarzeń w branży cybersecurity w naszym kraju? Nie zwlekaj – kupując bilet REGULAR lub PRO z kodem CTTFxEMT-15 zyskujesz aż 15% rabatu.
Do zobaczenia w maju!
16.04.2024
Urządzenia TURCK/BANNER dla wsparcia szkoleń z bezpieczeństwa w automatyce i predykcji w utrzymaniu ruchu.
Ciągłe doskonalenie i rozbudowa stanowisk szkoleniowych wymagają współpracy z producentami. Zawsze rzetelnie informujemy o naszych kooperacjach.
Po raz kolejny TURCK dostarczył nam pakiet elementów automatyki przemysłowej do układów Safety oraz gotowy system predykcyjnej kontroli stanu łożysk i wałów maszyn obrotowych.
Dostawa obejmowała: sterowniki programowalne Safety, e-stopy, urządzenia komunikujące się po RFID, terminatory, interfejsy ISD/styk, panel HMI/PLC TX800, wieloprotokołowe moduły I/O dla Ethernet, czujniki wibracji i temperatury QM30VT2, sensory bezprzewodowe Q45 900 MHz ze zintegrowanym czujnikiem temperatury i wilgotności.
Urządzenia wzbogacą budowane stanowiska szkoleniowe do kursów:
Za gotowość do współpracy dziękujmy Panom: Piotrowi Glince, Prezesowi Turck Polska oraz Andrzejowi Dereniowi, Dyrektorowi Technicznemu Turck Polska.
Unboxing przeprowadziła Monika Matyjaszek, Lider Działu Obsługi Kluczowego Klienta.
15.04.2024
Współpraca rozwojowa pomiędzy EMT-Systems i Siemens. Showroom Digital Experience Lab oraz projekt Inżynierki 4.0.
Jako jeden z 25 partnerów biznesowych Siemensa, a jedyny partner szkoleniowy, mieliśmy przyjemność uczestniczyć w uroczystym otwarciu centrum nowych technologii Siemens Polska – Digital Experience Lab.
Podczas wydarzenia zaprezentowano najważniejsze rozwiązania z obszaru Digital Industry i Smart Infrastructure, a także z automatyki budynkowej i procesowej czy poszerzonej rzeczywistości AR. Odbyły się również spotkania Zarządu Siemens Polska w ramach podwójnej sesji, której celem było pogłębienie relacji biznesowych. Wyjątkowy charakter tego wydarzenia podkreśliła również obecność specjalnego gościa – dyrektor generalnej grupy Lead Country Siemens Austria, Patricii Neumann.
EMT-Systems reprezentował Marcin Podsiadły, kierownik działu automatyki, znaczący promotor rozwiązań Siemensa, integrator, wykładowca oraz twórca wielu programów i dokumentacji szkoleniowych z zakresu Siemens Industrial Automation. Dziękujemy Prezesowi Maciej Zieliński za wyróżnienie, możliwość uczestnictwa, dyskusji i przekazania ścieżki, którą podążamy z naszą edukacją.
Szczegóły o Digital Experience Lab – Zobacz
Drugim ciekawym doświadczeniem był udział Marcina Podsiadłego w 2-dniowym spotkaniu szkoleniowym z działem rozwoju Siemens Polska. Podczas 2 dni warsztatów i intensywnej wymiany doświadczeń, Marcin wraz z grupą przedstawicieli uczelni wyższych rozmawiali o swoich badaniach i osiągnięciach z zakresu technologii Edge-owych, IT/OT oraz przyszłościowych rozwiązań Siemensa.
Rozwiązania te są już mocno obecne w nowych szkoleniach EMT-Systems – technologie brzegowe Edge, serwery OPC, praca z bazami danych SQL to dziś główne kierunki rozwoju szkoleń w naszym centrum.
Dziękujemy panom Mirosław Kuligowski i Artur Nowocień za zaproszenie i czas spędzony na merytorycznej wymianie zdań.
Trzecim wydarzeniem związanym z naszą współpracą był udział Anny Król, Lidera Działu Obsługi Klienta EMT-Systems, w debacie w ramach projektu dla studentek uczelni technicznych Inżynierki 4.0. Ania jako jeden z głównych doradców merytorycznych w rozwoju kompetencji technicznych oraz doświadczona uczestniczka i prelegentka wielu targów i konferencji branżowych, podzieliła się swoim doświadczeniem związanym z różnorodnością w rozwoju firm oraz łączeniem różnych życiowych ról.
Podczas eventu wręczono również ufundowane przez EMT-Systems vouchery szkoleniowe. Otrzymały je laureatki konkursu, które dzięki programowi zyskały wiedzę i cenne kontakty ze specjalistkami z całego kraju.
12.04.2024
Inteligentne układy hydrauliczne – monitoring, analiza danych i optymalizacja. Warsztaty EMT TOUR.
Za nami druga edycja wydarzenia pod hasłem „Oszczędne i wydajne systemy hydrauliki siłowej”, które odbywa się w ramach największego w Polsce cyklu bezpłatnych warsztatów technicznych EMT TOUR. Do gliwickiej Cechowni, siedziby EMT-Systems, przybyło ponad 100 specjalistów i profesjonalistów z całego kraju.
Na stoiskach partnerskich zaprezentowano najnowsze rozwiązania stosowane na liniach produkcyjnych w zakładach przemysłowych. Była też okazja do wymiany doświadczeń z ekspertami.
Podczas warsztatów zagadnienia związane filtracją i analizą parametrów cieczy hydraulicznych szczegółowo omówił dr inż. Dominik Rabsztyn, natomiast sposoby na poprawę efektywności energetycznej układów hydraulicznych przedstawił Klaudiusz Klarecki, trener EMT-Systems.
Eksperci partnera wydarzenia, firmy Hydac – Artur Mazur i Grzegorz Kass, przekazali praktyczne wskazówki wynikające z monitoringu i optymalizacji inteligentnych układów hydraulicznych. Z kolei Mirosław Stefanowicz na przykładach praktycznych rozwiązań zaprezentował sposoby na wykorzystanie rozproszonej energii w zakładach przemysłowych.
Podsumowaniem prac warsztatowych było przedstawienie najbliższych rozwiązań w związku z transformacją cyfrową napędów hydraulicznych.
Uczestnicy zwiedzili również nowocześnie wyposażone laboratoria szkoleniowe EMT-Systems, w których na co dzień odbywają się specjalistyczne kursy z różnych poziomów zaawansowania hydrauliki siłowej i mobilnej. Od wielu lat te szkolenia cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Sugerowaną ścieżkę szkoleniową dla osób chcących zwiększać swoje kompetencje w tym zakresie można znaleźć tutaj.
Dziękujemy za liczny udział. Następne spotkanie pod hasłem „Oszczędne i wydajne systemy hydrauliki siłowej” już 7 czerwca! Zapraszamy również na kolejne warsztaty EMT TOUR – sprawdź harmonogram wydarzeń.
Zobacz, jak przebiegają szkolenia realizowane w laboratoriach hydrauliki siłowej EMT-Systems:
09.04.2024
SONEL dostawcą urządzeń pomiarowych do EMT-Systems.
Chyba nikomu nie trzeba przestawiać jednego z największych polskich producentów przyrządów pomiarowych. To firma SONEL! Przez ponad 25 lat zajmuje się produkcją profesjonalnych urządzeń do kontroli bezpieczeństwa, stanu technicznego, parametrów oraz jakości sieci zasilających. Nieustannie rozszerza ofertę produktową i dostosowuje się do wzrostu liczby odbiorników energii elektrycznej, stopnia skomplikowania sieci oraz rosnącego znaczenia niezawodnego zasilania w całej gospodarce.
Współpraca z EMT-Systems jest również dowodem na dbałość o procesy edukacyjne. Nasze laboratoria doposażyliśmy w pełni zawodowe przyrządy pomiarowe:
- Miernik parametrów instalacji elektrycznej – MPI-507 oraz MPI-540-PV
- Mierniki rezystancji uziemienia – MRU-120
- Analizatory jakości zasilania – PQM-707
- Tablice demonstracyjne – DB-1
- Lokalizatory kabli – LKZ-720
- Multimetry przemysłowe – CMM-60
- Mierniki cęgowe – CMP-403
Wzmacniamy tym samym potencjał laboratoryjny szkoleń:
- AM4 – Pomiary infrastruktury i urządzeń elektrycznych
- AB1 – Instalacje elektryczne obiektowe i budynkowe
- AB2 – Podstawy automatyki budynkowej
- AM1 – Elektrotechnika i aparatura szaf sterowniczych
- AM2 – Wprowadzenie do automatyki przemysłowej i sterowania
Za zaufanie dziękujmy Panom: Klaudiuszowi Staciwie, kierownikowi działu handlowego SONEL oraz Damianowi Kubasiakowi, doradcy techniczno – handlowemu.
Unboxingu dokonali: Alicja Moszyńska, Dyrektor Działu Obsługi Klienta oraz Krzysztof Drobny, Kierownik Działu Technicznego EMT-Systems.
09.04.2024
TIA-UNIM – szkolenie na nowoczesnych panelach WinCC Unified.
Jedną z najważniejszych zmian i nowości w edukacji z Siemens Industrial Automation Systems jest najnowsza wersja TIA Portal V19 oraz coraz większa liczba funkcjonalności paneli operatorskich WinCC Unified Comfort.
SIMATIC WinCC Unified to najnowsza i docelowo wiodąca platforma systemów wizualizacji w TIA Portal. Zastosowanie nowych technologii webowych, kolaboracja urządzeń WinCC Unified, grafik wektorowych czy obsługa aplikacji w warstwie brzegowej to tylko wybrane z kluczowych funkcjonalności, które wprowadzają systemy wizualizacji na zupełnie nowy poziom. W 2024 r. rozpocznie się proces wycofywania modeli paneli WinCC Comfort.
Mając na uwadze zmiany w edukacji z Siemens Industrial Automation Systems wyposażyliśmy nasze laboratoria w rzeczywiste panele WinCC Unified i zbudowaliśmy nowe zestawy szkoleniowe.
Za nami również realizacje szkoleń z wykorzystaniem najnowszych paneli. Po podstawowym kursie z zakresu WinCC Unified w TIA Portal przeprowadziliśmy szkolenie TIA-UNIM: Obsługa i programowanie paneli WINCC Unified Comfort dla użytkowników paneli Comfort .
Szkolenie TIA-UNIM to pozycja dla osób, które planują szybko i wydajnie przesiąść się do najnowszej platformy wizualizacji WinCC Unified. Intensywne 5 dni, w trakcie których omawiamy zasady migracji, nowe technologie, zmiany w skryptach, logowaniu czy zarządzaniu ekranami. Więcej możliwości standaryzacji kontrolek, więcej narzędzi edycyjnych, brak konieczności tworzenia rozwiązań „na około”. Jeszcze nie tak dawno przesiadaliśmy się ze sterowników PLC S7-300 do S7-1500. Teraz nadszedł czas na panele HMI. – podsumowuje Marcin Podsiadły, trener EMT-Systems.
Warto przypomnieć, że firma Siemens uznała EMT-Systems za jednego z najważniejszych partnerów edukacyjnych w tej części Europy doceniając nasze doświadczenie, zaangażowanie i nowatorskie podejście do szkoleń.
Zapraszamy również do zapoznania się z treścią naszych tutoriali z zakresu automatyki i systemów sterowania, a szczególnie z wykorzystania paneli – WinCC Unified Comfort – Tutorial EMT-Systems: Pierwszy projekt panelu HMI – WinCC Unified Comfort.
29.03.2024
Życzenia od całego zespołu EMT-Systems. Radosnego świętowania!
27.03.2024
SIMATIC Innovation Tour 2024 – warsztaty inżynierskie w 10 największych miastach Polski. Zapraszamy do Gliwic!
Siemens Polska rozpoczyna kolejną odsłonę SIMATIC Innovation Tour – serii warsztatów technicznych odbywających się w 10 miastach Polski. Podczas sesji prezentowane będą najnowsze innowacje firmy Siemens oraz sposoby ich praktycznego zastosowania. Dodatkowo, uczestnicy będą mieli szansę wziąć udział w towarzyszących spotkaniu mini targach.
Na tegorocznej mapie znalazły się również Gliwice, a miejscem warsztatów będzie siedziba EMT-Systems w Cechowni. Uczestników warsztatu SIMATIC Innovation Tour 2024 będziemy gościć już 18 kwietnia.
To kolejny element współpracy EMT-Systems z firmą Siemens, która doceniając nasze doświadczenie, zaangażowanie i nowatorskie podejście do szkoleń uznała EMT-Systems za jednego z najważniejszych partnerów edukacyjnych w tej części Europy.
Z Siemens Polska związani jesteśmy od początku naszej działalności, czyli prawie 18 lat. Prowadzimy szkolenia w oparciu o najnowsze technologie Siemens, w swoich laboratoriach dydaktycznych posiadamy 83 szt. sterowników S7-1500, 50 szt. sterowników S7-1200, 60 zestawów S7-300, 55 szt. przetwornic serii SINAMICS, panele Unified, Comfort, Basic, OP177B, oprogramowanie inżynierskie oraz aparaturę techniczną.
Dziękujmy zespołowi Siemens – Panu Prezesowi Mariuszowi Zielińskiemu, Pani Emilii Mantorskiej, Panu Mirosławowi Kuligowskiemu, Panu Grzegorzowi Petelickiemu, Panu Karolowi Kawalerowi za wybór naszego miasta i infrastruktury Cechowni.
Zapraszamy do zapisów. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wszystkie szczegóły oraz rejestracja znajdują się na stronie: SIMATIC Innovation Tour 2024.
26.03.2024
Inauguracja studiów MBA w Politechnice Śląskiej w partnerstwie z EMT-Systems
23 marca zainaugurowana została kolejna edycja studiów Master of Business Administration w Politechnice Śląskiej. Do uczestnictwa zakwalifikowało się aż 60 kandydatów. W czwartej edycji programu uruchomiono profil „Transformacja Energetyczna i Cyfrowa”.
Te zaawansowane studia prowadzone są przez Szkoła Biznesu Politechniki Śląskiej wraz z partnerami przemysłowymi. Obok Veolia Poland i AIUT w gronie głównych partnerów znajduje się EMT-Systems, a prezes zarządu naszej firmy dr hab. inż. Grzegorz Wszołek jest członkiem Rady Programowej Studiów MBA.
Od pierwszej edycji mamy przyjemność współtworzyć tą inicjatywę oraz wpływać na program kształcenia. Uczestnicy studiów regularnie odbywają zajęcia w siedzibie EMT-Systems. W inauguracji uczestniczył reprezentant EMT i absolwent pierwszej edycji MBA w Politechnice Śląskiej Piotr Podgórski.
Bardzo dziękujemy Pani dr hab. Małgorzacie Dobrowolskiej prof. PŚ za włączenie nas 6 lat temu w tę inicjatywę i możliwość aktywnego uczestnictwa w rozwoju programu.
EMT-Systems współtworzy dwa kierunki studiów podyplomowych w Politechnice Śląskiej:
Roczne techniczne studia podyplomowe „Automatyzacja, robotyzacja i cyfryzacja procesów produkcyjnych” wraz z Wydziałem Mechanicznym Technologicznym Politechniki Śląskiej.
Dwuletnie zaawansowane studia managerskie MBA „Transformacja Energetyczna i Cyfrowa”” wraz ze Szkołą Biznesu Politechniki Śląskiej.
Oto kilka zdjęć z inauguracji studiów Master of Business Administration MBA w Politechnice Śląskiej
fot. Martin Huć
25.03.2024
Nowoczesne metody wtryskiwania tworzyw polimerowych termoplastycznych. Kolejny rekordowy EMT Tour.
Ponad 120 specjalistów związanych z przetwórstwem tworzyw sztucznych wzięło udział w warsztatach w ramach cyklu EMT TOUR. Wraz z naszymi ekspertami i partnerami bezpłatnie dzieliliśmy się wiedzą na temat najnowszych technik wykorzystywanych w przemyśle.
Aktualne techniki wtryskiwania tworzyw polimerowych szeroko przedstawił prof. Józef Stabik, ekspert EMT-Systems. Nie zabrakło też praktycznych porad dotyczących prawidłowego ustawienia procesu wtryskiwania, które omówił Tomasz Olszewski.
Na stoiskach partnerów wydarzenia – HASCO, Zwick/Roell i Rectus Polska można było zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami stosowanymi na co dzień w zakładach produkcyjnych.
Podczas prelekcji eksperci poświęcili sporo miejsca nowoczesnym metodom badań niszczących tworzyw sztucznych i ewolucji form wtryskowych.
Aktualne metody badań materiałów polimerowych w kontekście procesu wtryskiwania w swoim wykładzie zaprezentował prof. Andrzej Pusz, ekspert EMT-Systems.
Aktualnie w naszym Centrum Szkoleniowym prowadzimy kursy dotyczące zdobywania kompetencji związanych ze znajomością tematyki tworzyw sztucznych – od poznania właściwości, poprzez projektowanie detali, następnie przetwórstwo tworzyw termoplastycznych, aż po eksploatację form wtryskowych.
Oto pełna lista szkoleń z działu Tworzyw Sztucznych:
Własności i badania
★ TS1: Tworzywa sztuczne i ich własności
Projektowanie
★ TS2: Projektowanie detali z tworzyw sztucznych
★ TS4: Dobór materiałów inżynierskich w projektowaniu form wtryskowych i ciśnieniowych
★ TS5: Projektowanie form wtryskowych
Przetwórstwo tworzyw termoplastycznych
★ TS3: Wtryskiwanie tworzyw termoplastycznych– obsługa i technologia
★ TS7: Formowanie elementów metodą wytłaczania z rozdmuchem – Blow Moulding
Narzędziownia i serwis
★ TS6: Eksploatacja form wtryskowych
22.03.2024
18 lat EMT-Systems. Razem dla przemysłu. Najwyższej jakości szkolenia w Polsce.
Przenosimy się dzisiaj myślami do małego biura w „Technoparku Gliwice”, gdzie dokładnie 18 lat temu Grzegorz Wszołek rozkręcał swoją jednoosobową działalność. Chyba nawet on sam – pomimo dużej, biznesowej odwagi – nie spodziewał się, jaką ewolucję, a właściwie rewolucję przejdzie założona przez niego firma – EMT-Systems.
Dziś naszymi klientami są największe zakłady przemysłowe w Polsce, każdego roku w EMT szkoli się ponad 12 000 osób – przedstawicieli wielu gałęzi przemysłu. Wszystkie starannie poukładane puzzle składają się na sprawnie działający mechanizm, ale jest to mechanizm z sercem.
EMT-Systems to przede wszystkim ludzie – kadra pracowników, trenerzy i partnerzy, którzy podchodzą do tego co robią z zaangażowaniem, z nastawieniem na to, by klienci byli w pełni zadowoleni z usług, jakie proponujemy.
Jest to w tym momencie ponad 230 szkoleń odpowiadających na potrzeby różnych stanowisk technicznych i zarządczych, jak również kursów ułatwiających stawianie pierwszych kroków w branży produkcyjnej.
Z dumą patrzymy na to, co dzieje się dzisiaj, ale nie mówimy jeszcze ostatniego słowa. Spodziewajcie się niespodziewanego. Dziękujemy, że jesteście!
Więcej o naszych urodzinach na Blogu EMT-Systems.
19.03.2024
Kolejna edycja warsztatów Strefa Kompetencji w TIA Portal V19. Tłumy w EMT-Systems.
Kluczowe zagadnienia Strefy Kompetencji w TIA Portal V19 to zdecydowanie najpopularniejsze wydarzenie w ramach bezpłatnych warsztatów EMT TOUR. Do naszej siedziby w gliwickiej Cechowni kolejny raz przybyło ponad 130 profesjonalistów.
Prelekcje ekspertów rozpoczęliśmy od zagadnień związanych z software’ową diagnostyką modułów sprzętowych SIMATIC oraz alarmowaniem sterownika PLC, przedyskutowaliśmy również możliwości udostępniania danych.
Nie zabrakło ciekawego case study dotyczącego wykorzystania protokołu OPC UA w analizie danych przemysłowych, zgłębiliśmy również temat SIMATIC Industrial Edge i rozwiązań IT w automatyce, z kolei eksperci Siemens omówili najnowsze funkcjonalności wybranych produktów z portfolio firmy.
Na zakończenie przedyskutowaliśmy temat wyboru regulatora PID w aplikacjach przemysłowych, a nasz trener Marcin Podsiadły zapoznał uczestników z najważniejszymi praktycznymi możliwościami nowej platformy wizualizacji – WinCC Unified.
Kolejna edycja warsztatów to element współpracy EMT-Systems z firmą Siemens, która doceniając nasze doświadczenie, zaangażowanie i nowatorskie podejście do szkoleń uznała EMT-Systems za jednego z najważniejszych partnerów edukacyjnych w tej części Europy.
Na stoiskach można było zobaczyć funkcjonujące rozwiązania technologiczne a także spróbować jak działają rzeczywiste panele WinCC Unified, wbudowane w nowe zestawy szkoleniowe. Zaprezentowane panele najnowszej generacji są oddane do dyspozycji kursantów i wykorzystywane w pionierskich szkoleniach realizowanych w EMT-Systems:
- TIA-UNIM: „Obsługa i programowanie paneli WINCC Unified Comfort dla użytkowników paneli Comfort”
- TIA-UNI1: „WinCC Unified w TIA Portal – Poziom 1”
Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników, wystawców oraz ekspertów i partnerów wydarzenia za aktywny udział i zaangażowanie – Siemens Polska , Inverse Control, STERCONTROL, Nowoczesny Przemysł
Aktualny harmonogram bezpłatnych warsztatów można znaleźć na: Lista warsztatów EMT TOUR
Zapraszamy do obejrzenia pełnej galerii na naszym Blogu.
13.03.2024
Specjalistyczne szkolenia w EMT-Systems. Nawet 100% finansowania dla mieszkańców Śląska i Małopolski Zachodniej
Zapraszamy do skorzystania z wyjątkowego projektu całkowitego finansowania szkoleń w EMT-Systems dla:
- pracowników mieszkających na terenie Małopolski Zachodniej (powiat oświęcimski, chrzanowski, olkuski, wadowicki), którzy pracują dla firm działających w swoim regionie lub na terenie Śląska,
- pracowników mieszkających na terenie Śląska, a pracujących w firmach mających swoje siedziby/oddziały/filie na terenie Małopolski Zachodniej (powiat oświęcimski, chrzanowski, olkuski, wadowicki).
Projekt dofinansowany z FEM 2021-2027 prowadzony jest przez firmę JMM Sp. z o.o. pod nazwą „Akcja zawodowa transformacja”.
Masz dobrych, lojalnych pracowników, ale czegoś im brakuje? Czy Twój pracownik:
- Utrzymuje ruch maszyn i urządzeń w Twojej firmie?
- Programuje sterowniki PLC i obsługuje automatykę przemysłową?
- Diagnozuje i naprawia napędy hydrauliczne i pneumatyczne?
- Obsługuje maszyny sterowne numerycznie?
- Projektuje w oprogramowaniu CAD/CAM?
Każde ze szkoleń podnoszących wyżej wymienione kompetencje może być finansowane przez okres nawet do 3 lat.
Udział w projekcie mogą wziąć osoby zatrudnione (także zagrożone zwolnieniem, przewidziane do zwolnienia lub zwolnione) w przedsiębiorstwach, w których przeważającym kodem działalności PKD jest jeden z wymienionych poniżej:
- sekcja B Górnictwo i wydobywanie (Działy 05, 06, 07, 09)
- sekcja C – 28.92 Z (Produkcja maszyn dla górnictwa i do wydobywania oraz budownictwa),
- sektory i podsektory energochłonne – zgodnie z Informacją Prezesa URE to: 24.10, 24.42, 24.43, 24.44, 24.45, 24.51, 20.13, 17.11, 17.12, 19.20, 23.14., 20.11
Zapraszamy do kontaktu i rozmów o kwalifikowaniu:
- Tel: 570 008 290
- Tel: 530 981 978
- Email: fst@jmm.net.pl
- Szczegóły: Akcja Zawodowa Transformacja
- Ulotka projektu – Pobierz
Czekamy na Ciebie w Gliwicach w laboratoriach szkoleniowych EMT-Systems!
01.03.2024
Nowa partia komponentów od Murrelektronik. Zobacz nasz najnowszy unboxing.
Najnowszy unboxing sprzętu – w wykonaniu Weroniki Maciak z Działu Obsługi Klienta – odbył się pod znakiem przewodów przemysłowych. Nasz niezawodny partner Murrelektronik dostarczył nam setki metrów konfekcjonowanych przewodów do łączenia modułów w stanowiskach szkoleniowych.
To już kolejna dostawa komponentów. Dzięki partnerstwu szybko i sprawnie połączyliśmy dziesiątki sterowników PLC z modułami sieciowymi przy pomocy przewodów sygnałowych M12 8, 5 i 3-pinowych, M12-RJ45 i M12-M12.
Oprócz przewodów dostarczono nam również moduły komunikacyjne do zaawansowanych stanowisk wykonawczych w automatyce. Serdecznie dziękujemy Panu Prezesowi Łukaszowi Jamborskiemu oraz całemu zespołowi Murrelektronik za współpracę i zaufanie naszym procesom edukacyjnym.
To właśnie szkolenia i ich efekty w postaci kadry kompetentnych techników i inżynierów są nadzieję na kolejne inwestycje w krajowych Specjalnych Strefach Ekonomicznych.
Zapraszamy do współpracy i wspierania rozwoju kompetencji nie tylko w utrzymaniu ruchu firm produkcji i montowni, ale również szeroko pojętej integracji, badań i developmentu.
Wszystkie zdjęcia z unboxingu w naszej Galerii
21.02.2024
Bezpieczna transformacja cyfrowa. Wdrażanie standardów zgodnych z NIS2 i Ustawą o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa. Szkolenia w EMT-Systems.
Transformacja cyfrowa ideowo ma pozytywnie wpłynąć na efektywność i funkcjonowanie przedsiębiorstw. Przeniesienie procesów produkcyjnych i biznesowych do przestrzeni cyfrowej wiąże się z zagrożeniami, które wynikają z niedoboru specjalistów cyberbezpieczeństwa, wiedzy eksperckiej, błędów, awarii, niedostępności usług, wycieków danych czy rosnącej cyberprzestępczości.
Aspekty prawne systemu cyberbezpieczeństwa porządkują dedykowane Dyrektywy UE oraz uregulowania krajowe. Jednym z najważniejszych dokumentów jest Dyrektywa NIS2, która zastępuje poprzednią dyrektywę NIS.
18 października 2024 r. minie termin implementacji założeń tej dyrektywy do prawa krajowego funkcjonującego w Polsce w ramach Ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa. Krajowy System Cyberbezpieczeństwa odnosi się do wybranych podmiotów, są to operatorzy usług kluczowych (OUK), dostawcy usług cyfrowych (DUC) i podmioty publiczne. Przedsiębiorstwa zidentyfikowane jako „Operatorzy Usług Kluczowych” mają od 3 do 12 miesięcy na dostosowanie się do wymogów zawartych w rozporządzeniu.
Podmioty kluczowe to energetyka, transport, bankowość, infrastruktura rynków finansowych, opieka zdrowotna, woda pitna, ścieki, infrastruktura cyfrowa, zarządzanie usługami OCT, administracja publiczna, przestrzeń kosmiczna.
Podmioty ważne to usługi pocztowe i kurierskie, gospodarowanie odpadami, produkcja, wytwarzanie i dystrybucja chemikaliów, produkcja/przetwarzanie i dystrybucja żywności, produkcja, dostawcy usług cyfrowych, badania naukowe.
Przedsiębiorstwa działające w grupie „podmiotów kluczowych” otrzymały lub otrzymują decyzje administracyjne w ramach aktualnie obowiązującego trybu NIS/KSC. Są one zobowiązane do realizacji obowiązków wynikających z UKSC.
W przypadku NIS2 „podmioty ważne” nie będą otrzymywać decyzji administracyjnych, co w konsekwencji nie zwalnia z wdrożenia, udokumentowania i wykazania zgodności. Obowiązuje zasada wielkościowa „Size cap”: Zakres stosowania NIS2 obejmuje wszystkie podmioty, które kwalifikują się jako średnie przedsiębiorstwa, działają w sektorach objętych dyrektywą, usługi lub działalność wskazaną w dyrektywie. Wyłączone są przedsiębiorstwa „MŚP” mikro, małe i średnie – zatrudniają mniej niż 250 osób/obroty roczne poniżej 50 mln EUR/ roczna suma bilansowa nie przekracza 43 mln EUR.
Zapraszamy do uczestnictwa w szkoleniach i warsztatach wspierających uzyskanie zgodności z KSC/NIS/NIS2, ze szczególnym uwzględnieniem systemów OT/ICS, które odpowiadają za ciągłość działania i dostępność krytycznych procesów w organizacji:
- CB1: Cyberbezpieczeństwo systemów automatyki – SCADA pod ochroną – poziom 1
- CB2: Cyberbezpieczeństwo: Ochrona sieci przemysłowych – poziom 2
- SP6: Ethernet przemysłowy w praktyce
Na każde szkolenie realizowane w EMT-Systems można otrzymać nawet 100% dofinansowania! Wszystkie szczegóły w naszym informatorze Dofinansowanie na szkolenia EMT-Systems
Zapraszamy również do kontaktu z naszym Działem Obsługi Klienta.
20.02.2024
Praktyczna wiedza na bazie doświadczeń przekazywana w nowatorski sposób. Szkolenia w EMT-Systems.
W zawodzie automatyka przemysłowego doświadczenie praktyczne i umiejętność pracy z różnymi systemami są bezcenne. Rozwój kompetencji specjalistów z tego obszaru powinien więc obejmować nie tylko teoretyczną, lecz przede wszystkim praktyczną znajomość dostępnych na rynku rozwiązań.
Tak opisuje działalność EMT-Systems firma Siemens w case study „Jak przekazywać inżynierom automatyki wiedzę praktyczną?”. Autorzy raportu zwracają również uwagę na fakt, że do dyspozycji trenerów i kursantów jest nowoczesna i bogata infrastruktura w starannie odrestaurowanym, postindustrialnym wnętrzu z pełnym zapleczem socjalnym.
Dbając o najwyższy poziom przekazywanej wiedzy w EMT-Systems stale dołączamy do swojej oferty nowe kursy, aktualizujące wiedzę inżynierów o praktyczne zastosowanie najnowszych produktów Siemensa.
Aktualnie prowadzimy 45 kursów z zakresu Siemens Industrial Automation. Współpracujemy z 30 wykładowcami, będącymi ekspertami w tej dziedzinie.
Do dyspozycji naszych kursantów oddajemy 25 laboratoriów szkoleniowych z automatyką przemysłową Siemensa, a w nich: 65 szt. sterowników SIMATIC S7-1500 w nowoczesnych zestawach szkoleniowych, 50 szt. zestawów szkoleniowych opartych o SIMATIC S7-1200, 60 zestawów opartych o serię S7-300, 55 przetwornic częstotliwości Siemensa różnych serii – Sinamics G120, S120, V90, sterowniki SINAMICS oraz 70 paneli operatorskich Siemensa różnych serii: Unified, Comfort, Basic, OP177B.
Ponadto w laboratoriach wykorzystujemy aparaturę elektrotechniczną oraz specjalistyczne oprogramowanie firmy Siemens. Wspólnie realizujemy też projekt bezpłatnych warsztatów EMT TOUR, na których dzielimy się wiedzą z zakresu nowości w TIA Portal V19.
Firma Siemens, doceniając nasze doświadczenie, zaangażowanie i nowatorskie podejście do szkoleń uznała EMT-Systems za jednego z najważniejszych partnerów edukacyjnych w tej części Europy. Dziękujemy za zaufanie!
Zobacz film zrealizowany przez ekipę Siemens w siedzibie EMT-Systems:
19.02.2024
Monitoring i optymalizacja procesów związanych z działaniem inteligentnych układów hydraulicznych na EMT TOUR.
Rozmowy o optymalizacji działania i energooszczędności zdominowały wydarzenie pod hasłem „Oszczędne i wydajne systemy hydrauliki siłowej”, które zgromadziło w siedzibie EMT-Systems blisko 100 profesjonalistów. To kolejna odsłona największego w Polsce cyklu bezpłatnych warsztatów technicznych EMT TOUR.
W czasie prelekcji eksperci dzielili się swoimi doświadczeniami z realizacji wdrożeń w zakładach przemysłowych.
– Kluczem do właściwego podejścia w kontekście czekającej nas w niedalekiej przyszłości redukcji emisji CO2 jest stały monitoring i optymalizacja procesów związanych z działaniem inteligentnych układów hydraulicznych. – zapewniał Artur Mazur z firmy HYDAC, partnera warsztatów.
Zdaniem ekspertów pomogą w tym inteligentne technologie prowadzące do obniżenia zużycia energii, zwiększenia czasu eksploatacji, monitoringu zużycia i poprawy sprawności, gotowości i wydajności maszyn.
– Niezwykle istotna jest świadomość źródeł oszczędności – zapewniał dr inż. Dominik Rabsztyn, ekspert i trener EMT-Systems. – Zamiast zmieniać żarówki w całym zakładzie warto przyjrzeć się, ile energii pobiera nasz system hydrauliczny i tu starać się szukać oszczędności. – poradził uczestnikom warsztatów.
Na stoiskach partnerów zaprezentowano najnowsze rozwiązania stosowane na liniach produkcyjnych. Uczestnicy zwiedzili również nowocześnie wyposażone laboratoria szkoleniowe EMT-Systems, w których na co dzień odbywają się specjalistyczne kursy z różnych poziomów zaawansowania hydrauliki siłowej i mobilnej. Od wielu lat te szkolenia cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Tylko w podstawowych kursach z hydrauliki w ubiegłym roku wzięło udział prawie 1100 osób! Sugerowaną ścieżkę szkoleniową dla osób chcących zwiększać swoje kompetencje w tym zakresie można znaleźć tutaj.
Na stoisku czasopisma Nowoczesny Przemysł, które objęło patronat medialny nad warsztatami EMT TOUR – można było również porozmawiać z redaktorem naczelnym Rafałem Wasilewskim. Dziękujemy za odwiedziny!
Zdjęcia z wydarzenia można zobaczyć w naszej Galerii
Kolejny raz temat wydajności systemów hydrauliki siłowej podejmiemy już 12 kwietnia. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Konieczna jest rejestracja – 12 kwietnia 2024: Oszczędne i wydajne systemy hydrauliki siłowej
Zobacz, jak przebiegają szkolenia realizowane w laboratoriach hydrauliki siłowej w EMT-Systems:
13.02.2024
Imponująca kwota zbiórki dla pacjentów onkologicznych podczas I Gliwickiego Balu Charytatywnego.
Z imponującą kwotą 123 000 zł zebraną podczas aukcji na rzecz Górnośląskiej Fundacji Onkologicznej przy Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach zakończył się I Gliwicki Bal Charytatywny. Hojność gości ze świata biznesu, polityki i nauki przełoży się na realne wsparcie leczenia małych i dorosłych pacjentów onkologicznych.
Wśród licytowanych przedmiotów znalazł się m.in. ufundowany przez EMT-Systems voucher na przelot samolotem dwusilnikowym, Złoty Karnet na wszystkie tegoroczne koncerty w Cechowni czy też dzień w Sejmie z prof. Markiem Gzikiem.
Eleganckie wnętrza Restauracji Cechownia, w której odbywał się Bal, stworzyły doskonałą atmosferę sprzyjającą zarówno kuluarowym rozmowom, jak i tańcom na parkiecie.
Dziękujemy serdecznie wszystkim współorganizatorom oraz gościom, którzy włączyli się w to szlachetne przedsięwzięcie. Mamy mamy nadzieję, że event na stałe zagości na charytatywnej mapie Śląska.
Organizatorzy:
- EMT-Systems wraz z prezesem zarządu Grzegorzem Wszołkiem,
- Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Gliwicach wraz z prezydentem Wiktorem Pawlikiem,
- Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Gliwice wraz z prezesem Krzysztofem Szalińskim,
- Drukarnia J&L wraz z dyrektorem zarządzającym Leszkiem Żochowskim.
Honorowy patronat nad Balem objął prof. dr hab. n. med. Krzysztof Składowski, dyrektor Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach, Prezydent Miasta Gliwice Adam Neumann oraz Górnośląska Fundacja Onkologiczna.
Patronat medialny: Europerspektywy, Dzisiaj w Gliwicach, Why Story Polska.
Fot. Krzysztof Krzemiński | Krzemiński Photography.
Zapraszamy do obejrzenia pełnej galerii na naszym BLOGU.
12.02.2024
Pogłębiamy współpracę z Balluff Polska – kolejny etap rozwoju edukacji z IO-Link i czujników przemysłowych.
Balluff to doskonale znany światowy dostawca komponentów automatyki przemysłowej – ponad 100 lat tradycji, 25 lat obecności w Polsce. Od początku istnienia firmy kursanci EMT-Systems korzystają z komponentów Balluffa na różnych szkoleniach – czujniki i sieci przemysłowe, diagnostyka maszyn, automatyka.
Przedsiębiorstwo wielokrotnie dostarczało sprzęt do różnych projektów stanowisk szkoleniowych EMT-Systems. Początek nowego roku przyniósł finalizację kolejnej umowy o współpracy i dostawę wielu rzeczywistych komponentów automatyki do budowy makiet edukacyjnych.
Dzięki kooperacji już niedługo przedstawimy nowe stanowiska, które będą wykorzystywane m.in. podczas szkoleń ze standardu komunikacyjnego IO-Link oraz czujników przemysłowych. Firma Balluff dostarczyła nam najnowocześniejsze rozwiązania w postaci masterów sieciowych i urządzeń IO-Link Wireless, modułów sieciowych Profinet, koncentratorów sygnałów z interfejsem IO-Link, lamp sygnalizacyjnych SmartLight, zasilaczy Heartbeat® z interfejsem IO-Link, głowic RFID HF do odczytu/zapisu (13,56 MHz) z wbudowanym procesorem, wielofunkcyjnych czujników Condition Monitoring. Na bieżąco będziemy informować o postępie w budowie nowych stanowisk.
Wielkie podziękowania kierujemy w stronę przedstawicieli Balluff Polska i przyjaciół naszego centrum – Marka Kowalskiego – Country Managera Balluff Polska oraz Tomasza Dawida – Marketing Managera Balluff Polska
Zapraszamy do obejrzenia galerii z unboxingu w wykonaniu Anny Król – Lidera Działu Obsługi Klienta.
06.02.2024
Gambit Systems z największym w Polsce magazynem komponentów do budowy rurociągów przemysłowych – nowym członkiem grupy kapitałowej EMT GROUP.
Z dumą informujemy, że do grupy kapitałowej firm EMT GROUP dołączył Gambit Systems. Przedsiębiorstwo jest dystrybutorem oraz partnerem premium produktów szwajcarskiego koncernu Georg Fischer +GF+, posiada też największy w Polsce magazyn komponentów do budowy rurociągów przemysłowych z tworzyw sztucznych (takich jak PVC-U, PVC-C, PP-H, PE, PVDF), przede wszystkim do agresywnych mediów. W tym roku firma obchodzi 30-lecie swojej działalności.
Gambit Systems to zgrany zespół specjalistów z pasją, ogromnym zasobem wiedzy i doświadczenia, który prowadzi doradztwo zarówno na rynku rodzimym, jak i międzynarodowym. EMT-Systems jako nowy właściciel Gambit Systems będzie wspierać działania i nowe plany przedsiębiorstwa – promowanie automatyki oraz systemu kontrolno-pomiarowego, który od wielu lat znajduje się w portfolio firmy Georg Fischer +GF+, a także rozszerzanie asortymentu magazynu o produkty niezbędne w budowie systemów rurociągów.
Wspólna przyszłość daje wiele nowych perspektyw, witamy na pokładzie!
Po więcej szczegółów zapraszamy na strony GAMBIT SYSTEMS:
- O firmie: https://gambitsystems.pl/
- Sklep: https://sklep.gambitsystems.pl/
- Blog: https://gambitsystems.pl/blog
- Kanał YT z tutorialami dotyczącymi doboru produktów i zagadnieniami związanymi z rurociągami z tworzyw sztucznych: https://www.youtube.com/@gambitsystems7574
05.02.2024
Nowości w TIA Portal V19 i panele WinCC Unified. Ogromne zainteresowanie warsztatami EMT Tour.
Ponad 100 profesjonalistów wzięło udział w pierwszym w tym roku wydarzeniu w ramach cyklu bezpłatnych warsztatów technicznych EMT Tour. Wraz z naszymi partnerami z firm Siemens Polska i Inverse Control przedstawiliśmy najnowsze możliwości zintegrowanego środowiska programistycznego TIA Portal V19.
W programie warsztatu znalazło się wiele zagadnień związanych z najnowszymi rozwiązaniami SIMATIC Industrial Edge i nową platformą systemów wizualizacji WinCC Unified. Zaprezentowano również przegląd możliwości komunikacyjnych – OPC UA, WebAPI i S7.
To wydarzenie było kolejnym elementem współpracy EMT-Systems z firmą Siemens, która doceniając nasze doświadczenie, zaangażowanie i nowatorskie podejście do szkoleń uznała EMT-Systems za jednego z najważniejszych partnerów edukacyjnych w tej części Europy.
Eksperci z Siemens Polska – Artur Nowocień i Mirosław Kuligowski – wskazali na najnowsze funkcjonalności i rozwiązania IT w automatyce przemysłowej. Z kolei eksperci i trenerzy EMT-Systems skupili się na praktycznych rozwiązaniach stosowanych w analizie danych przemysłowych. Michał Frątczak przedstawił praktyczne wykorzystanie protokołu OPC UA w analizie danych przemysłowych a Patryk Grelewicz omówił zagadnienia związane z wyborem regulatora PID w aplikacjach przemysłowych.
Bardzo istotnym elementem warsztatu była praktyczna prezentacja możliwości nowej platformy wizualizacji WinCC Unified. Ekspert i trener EMT-Systems Marcin Podsiadły w bardzo przystępny sposób pokazał możliwości, jakie daje ta, docelowo wiodąca, platforma w TIA Portal. Przypomnijmy, że zgodnie z zapowiedzią w 2024 r. rozpocznie się proces wycofywania modeli paneli WinCC Comfort.
Nowością w ramach EMT Tour była możliwość indywidualnych konsultacji z ekspertami na specjalnie przygotowanych stanowiskach.
Na stoiskach partnerów Siemens, Inverse Control i Stercontrol oraz gospodarza można było zobaczyć funkcjonujące rozwiązania technologiczne a także spróbować jak działają rzeczywiste panele WinCC Unified, wbudowane w nowe zestawy szkoleniowe. Zaprezentowane panele najnowszej generacji są oddane do dyspozycji kursantów i wykorzystywane w pionierskich szkoleniach realizowanych w EMT-Systems:
- TIA-UNIM: „Obsługa i programowanie paneli WINCC Unified Comfort dla użytkowników paneli Comfort”
- TIA-UNI1: „WinCC Unified w TIA Portal – Poziom 1”
Kolejne warsztaty pod hasłem „Strefa Kompetencji w TIA Portal V19 – najnowsze możliwości zintegrowanego środowiska programistycznego” już 15 marca.
Zapraszamy do obejrzenia galerii na naszym Blogu.
30.01.2024
Kolejne sterowniki Siemens SIMATIC S7-1500 wzbogacą laboratoria szkoleniowe EMT-Systems
Docierają do nas kolejne urządzenia Siemens Industrial Automation – właśnie otrzymaliśmy pakiet najnowszych modeli sterowników serii SIMATIC S7-1500 i przystępujemy do budowy dodatkowych zestawów szkoleniowych.
Już w kwietniu udostępnimy naszym kursantom 12 nowych stanowisk do ćwiczeń praktycznych, co przełoży się na większą dostępność miejsc i terminów szkoleń.
Aktualnie w 25 laboratoriach z automatyką przemysłową prowadzimy 45 kursów z zakresu Siemens Industrial Automation. Współpracujemy z 30 wykładowcami, będącymi ekspertami w tej dziedzinie.
Do dyspozycji naszych kursantów oddajemy 25 laboratoriów szkoleniowych z automatyką przemysłową Siemensa a w nich: 65 szt. sterowników SIMATIC S7-1500 w nowoczesnych zestawach szkoleniowych, 50 szt. zestawów szkoleniowych opartych o SIMATIC S7-1200, 60 zestawów z opartych serię S7-300, 55 przetwornic częstotliwości Siemensa różnych serii – Sinamics G120, S120, V90, sterowniki SINAMICS oraz 70 paneli operatorskich Siemensa różnych serii: Unifide, Comfort, Basic, OP177B.
Ponadto w laboratoriach wykorzystujemy aparaturę elektrotechniczną oraz specjalistyczne oprogramowanie firmy Siemens.
Zawsze możemy również liczyć na wsparcie Siemens Polska – zobacz relację i film podsumowujący naszą współpracę – Jak przekazywać inżynierom automatyki wiedzę praktyczną?
Szczególne podziękowania kierujmy do – Pana Mirosława Kuligowskiego, Grzegorza Petelickiego i Karola Kawalera.
Zapraszamy do obejrzenia galerii z unboxingu w wykonaniu Katarzyny Kowalskiej z Działu Obsługi Klienta.
22.01.2024
EMT Tour 2024. Pierwsze bezpłatne warsztaty już 2 lutego. Poznaj tematy i zarezerwuj miejsca!
EMT TOUR to największy w Polsce cykl bezpłatnych warsztatów technicznych dla profesjonalistów organizowany przez EMT-Systems już od 11 lat. Wydarzenia odbywają się w siedzibie naszego centrum szkoleniowego w Cechowni w Gliwicach i trwają ok. 6-7 godzin.
Podczas warsztatów przekazujemy praktyczne wskazówki i wspieramy w rozwiązywaniu najczęstszych problemów występujących na danym stanowisku pracy. Razem z partnerami i specjalistami z różnych sektorów przemysłu promujemy skuteczne metody z zakresu produkcji i utrzymania ruchu.
Rok 2024 rozpoczynamy omówieniem najnowszych możliwości zintegrowanego środowiska programistycznego TIA Portal. 2 lutego odbędzie się wydarzenie pod hasłem „Strefa Kompetencji w TIA Portal V19 – najnowsze możliwości zintegrowanego środowiska programistycznego”. W programie warsztatu m.in. przegląd możliwości komunikacyjnych – OPC UA, WebAPI, S7, SIMATIC Industrial Edge – rozwiązania IT w automatyce czy WinCC Unified – najważniejsze praktyczne możliwości nowej platformy wizualizacji.
To wydarzenie jest kolejnym elementem współpracy EMT-Systems z firmą Siemens, która doceniając nasze doświadczenie, zaangażowanie i nowatorskie podejście do szkoleń uznała EMT-Systems za jednego z najważniejszych partnerów edukacyjnych w tej części Europy.
Dwa tygodnie później – 16 lutego – omówimy „Oszczędne i wydajne systemy hydrauliki siłowej”. Partnerem tego wydarzenia jest firma HYDAC.
Udział we wszystkich warsztatach EMT Tour jest bezpłatny, jednak konieczna jest rejestracja! Podczas wydarzeń uczestnicy mają możliwość zadawania pytań i indywidualnych rozmów z ekspertami, a także otrzymują imienne zaświadczenia o udziale w warsztatach, zawierające program merytoryczny. Zapewniamy również bezpłatny catering i nielimitowany dostęp do barku kawowego.
Zapraszamy!
18.01.2024
Wspieramy pacjentów onkologicznych. Gliwicki Charytatywny Bal Karnawałowy w Cechowni.
10 lutego – po raz pierwszy w historii – odbędzie się Gliwicki Charytatywny Bal Karnawałowy. W jego trakcie odbędzie się aukcja przedmiotów, z której całkowity dochód będzie przeznaczony na wsparcie leczenia małych i dorosłych pacjentów onkologicznych.
Bal odbędzie się w Restauracji Cechownia przy ul. Bojkowskiej 35A w Gliwicach. Organizatorami Balu są: EMT-Systems – prezes Zarządu Grzegorz Wszołek oraz Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Gliwicach – prezydent Wiktor Pawlik, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Gliwice – prezes Krzysztof Szaliński, J&L – dyrektor zarządzający Leszek Żochowski.
Honorowy patronat nad Balem objął prof. dr hab. n. med. Krzysztof Składowski, dyrektor Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach, Prezydent Miasta Gliwice Adam Neuman oraz Górnośląska Fundacja Onkologiczna.
Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem email: sekretariat@riph.com.pl. Koszt zaproszenia to 120 zł/netto/os.
W związku z ograniczoną ilością miejsc o uczestnictwie w Balu decyduje kolejność zgłoszeń.
09.01.2024
Nowość w EMT-Systems. Szkolenia na rzeczywistych panelach Siemens WinCC Unified Comfort w TIA Portal.
Jedną z najważniejszych zmian i nowości w edukacji z Siemens Industrial Automation Systems jest nie tylko wersja TIA Portal V19, ale przede wszystkim coraz większa liczba funkcjonalności paneli operatorskich WinCC Unified Comfort.
SIMATIC WinCC Unified to najnowsza i docelowo wiodąca platforma systemów wizualizacji w TIA Portal. Zastosowanie najnowszych technologii webowych, kolaboracja urządzeń WinCC Unified, grafik wektorowych czy obsługa aplikacji w warstwie brzegowej to tylko wybrane z kluczowych funkcjonalności, które wprowadzają systemy wizualizacji na zupełnie nowy poziom. Należy przy tym pamiętać, że w roku 2024 r. rozpocznie się proces wycofywania modeli paneli WinCC Comfort.
Firma Siemens uznała EMT-Systems za jednego z najważniejszych partnerów edukacyjnych w tej części Europy doceniając nasze doświadczenie, zaangażowanie i nowatorskie podejście do szkoleń.
W EMT-Systems jesteśmy również gotowi na nadchodzące zmiany w edukacji z Siemens Industrial Automation Systems. Pod koniec ubiegłego roku wyposażyliśmy nasze laboratoria w rzeczywiste panele WinCC Unified i zbudowaliśmy nowe zestawy szkoleniowe. Powołano również pionierskie propozycje szkoleń:
- TIA-UNIM: „Obsługa i programowanie paneli WINCC Unified Comfort dla użytkowników paneli Comfort”
- TIA-UNI1: „WinCC Unified w TIA Portal – Poziom 1”
Za nami również pierwsze pełne pilotażowe realizacje szkoleń WinCC Unified w TIA Portal dla klientów przemysłowych, po których uczestnicy podzielili się opiniami:
„Zdecydowanie polecam szkolenie. Profesjonalne podejście, nowoczesny sprzęt i wyposażenie laboratorium. Zdecydowanie na plus otwartość i wszechstronna wiedza prowadzącego poparta doświadczeniem oraz ciągłym rozwojem.” – Michał, Katowice
„Polecam to szkolenie! Nowości przedstawione w przyjemny sposób. Prowadzący posiada wielka wiedzę.” – Przemek, Bielsko-Biała
„Duża dawka wiedzy podana w przyjemnej atmosferze!” – Mateusz, Tychy
„Konkretne przykłady oparte na doświadczeniu prowadzącego, reakcja na pytania uczestników.” – Dariusz, Chemnitz
Już niebawem przekażemy kolejne szczegóły tego projektu.
08.01.2024
Rok 2023 w EMT-Systems. Rekordowa liczba szkoleń i uczestników. Nowe wyposażenie laboratoriów i prestiżowe wyróżnienia.
Z dumą ogłaszamy, że miniony rok był dla naszej firmy rekordowy pod wieloma względami. Osiągnięcia, jakie udało nam się zrealizować, świadczą o nieustannym wysiłku i determinacji całego zespołu EMT-Systems w dążeniu do doskonałości i sukcesów w dynamicznie rozwijającej się branży technologicznej. Wyniki potwierdzają pozycję lidera rozwoju i innowacji na rynku szkoleniowym w Polsce.
W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy osiągnęliśmy rekordową liczbę zrealizowanych szkoleń, a liczba uczestników przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania. Jesteśmy dumni, że udało nam się dostarczyć najwyższej jakości, innowacyjne szkolenia techniczne, spełniając potrzeby klientów z różnych branż.
Nasza bogato wyposażona baza szkoleniowa, profesjonalizm trenerów oraz niezawodna obsługa kursantów czynią szkolenia w EMT-Systems wartościowymi, wyjątkowymi i skutecznymi w rozwijaniu potencjału uczestników.
W pierwszym półroczu 2023 roku przeprowadziliśmy 629 szkoleń dla 5713 osób. Z kolei od lipca do grudnia w naszych 658 szkoleniach uczestniczyły 5952 osoby.
To złożyło się na rekordowy wynik i najlepszy rok w działalności EMT-Systems – 1287 profesjonalnych szkoleń i 11667 przeszkolonych osób!
Tylko w podstawowych szkoleniach z Siemens TIA Portal przeszkoliliśmy ponad 500 osób! Ze szkoleń działu Automatyka i Mechatronika skorzystało blisko 1000 osób, a z kursów Hydrauliki Siłowej i Mobilnej prawie 1100!
Jeśli chodzi o szkolenia dla operatorów i programistów CNC w 2023 roku z naszej bogatej bazy szkoleniowej skorzystało blisko 550 uczestników. W 4 laboratoriach EMT-Systems ze stanowiskami rzeczywistych 18 robotów przemysłowych ABB, KUKA, FANUC oraz YASKAWA przeszkoliliśmy niemal 700 osób!
Rok 2023 zakończyliśmy z największą w historii liczbą oferowanych szkoleń. Aktualnie w naszym nowoczesnym centrum realizujemy 235 szkoleń z różnych działów przemysłu. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniem zmieniającego się rynku w ciągu ostatnich 12 miesięcy uruchomiliśmy 37 nowych kursów! Oferta szkoleniowa EMT-Systems mocno rozbudowała się o szkolenia wspierające między innymi energetykę, zarządzanie jakością czy zarządzanie zakładem produkcyjnym.
Na szczególną uwagę zasługuje również EMT TOUR. To największy w Polsce cykl bezpłatnych warsztatów technicznych dla profesjonalistów organizowany przez EMT-Systems już od ponad 10 lat. W 2023 roku zorganizowaliśmy 11 wydarzeń, w których wzięło udział prawie 800 uczestników.
Więcej informacji na naszym Blogu.