Aktualności Rok 2019
30.12.2019
Szkolenia z Automatyki i Mechatroniki nagrodzone Medalem Europejskim
Nasze szkolenia z Automatyki i Mechatroniki zostały nagrodzone w tegorocznej edycji Medalu Europejskiego, organizowanego przez Business Centre Club przy Honorowym Patronacie Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego oraz Ministra Spraw Zagranicznych RP. To już czwarte wyróżnienie dla kursów EMT-Systems.
Dział szkoleń Automatyka i Mechatronika obejmuje kursy z zakresu nauki obsługi oraz diagnozowania błędów komponentów automatyki i bezpieczeństwa na innowacyjnych stanowiskach, które odzwierciedlają prawdziwą szafę sterowniczą. Urządzenia łączy się zgodnie ze schematami za pomocą samodzielnie przygotowanych przewodów.
Doceniono nasze nowatorskie podejście – zbudowaliśmy autorskie stanowiska dydaktyczne, wyposażone w rzeczywiste komponenty, wkomponowane w makietę szafy sterowniczej. Dajemy możliwość budowania i konstruowania od zera oraz możliwość popełniania błędów w bezpieczny sposób.
Szkolenia skierowane są do mechaników, technologów oraz osób rozpoczynających pracę w dziale utrzymania ruchu, którzy posiadają braki w wiedzy z zakresu automatyki. Kursy pozwalają skrócić czas niezbędny do zapoznania pracownika z zadaniami i problemami występującymi na stanowisku pracy.
23.12.2019
Skąd tak naprawdę biorą się prezenty świąteczne?
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia pragniemy złożyć życzenia radości, wielu ciepłych chwil oraz odpoczynku
w gronie najbliższych. Dziękujemy za kolejny intensywny rok i życzymy zawodowej satysfakcji i sukcesów
w nadchodzącym 2020!
Pamiętacie, skąd tak naprawdę biorą się prezenty świąteczne? 😉
18.12.2019
Nowe urządzenie na szkoleniach z Pneumatyki przemysłowej i Diagnostyki maszyn
Od kilku tygodni, na szkoleniach z zakresu Pneumatyki przemysłowej oraz Diagnostyki maszyn, stosujemy najnowsze rozwiązanie firmy Synergys Technologies w zakresie detekcji wycieków powietrza: Ultradźwiękowy wykrywacz nieszczelności z kamerą LEAKSHOOTER V2+ (V3+) z całkowicie nowymi funkcjami.
Urządzenie umożliwia m.in. szybką i efektywną lokalizację wycieków gazów sprężonych, obliczanie szacunkowej wielkości wycieku i automatyczne badanie separatorów kondensatu na instalacjach pary. Detektor posiada większy ekran, lepszą kamerę i celownik, słuchawki bezprzewodowe na bluetooth oraz emiter ultradźwięków do badania pomieszczeń lub dużych zbiorników.
Rozwiązanie stosujemy dzięki współpracy z naszym partnerem – firmą P.T.SIGNAL – detektory.pl
12.12.2019
Wywiad z Prezesem Grzegorzem Wszołkiem
Europerspektywy: EMT-Systems jest firmą, która świetnie wpisuje się w ideę Przemysłu 4.0. Jak Pan uważa, czy polscy przedsiębiorcy są przygotowani do realizacji tych idei? W jaki sposób mogliby się do nich przygotować?
Grzegorz Wszołek: To stosunkowo nowe zjawisko. W europejskim raporcie związanym z Industry 4.0 Polskę zakwalifikowano do grona państw „wahających się”, nie do końca przygotowanych na rozwój w kierunku bardzo zaawansowanej automatyzacji produkcji. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, jakie korzyści możemy dzięki niej uzyskać. Jest to przede wszystkim optymalizacja procesów i podniesienie produktywności. Bardzo ważna jest również integracja systemów w obszarze predictive maintenance, której zadaniem jest ostrzeganie użytkowników przed potencjalnymi zagrożeniami i awariami.
Zapraszamy do lektury ostatniego wydania miesięcznika Europerspektywy, w którym w ramach cyklu „Rozmowa miesiąca” przeczytacie Państwo wywiad z Prezesem Grzegorz Wszołek m.in. na temat strategii rozwoju EMT-Systems oraz stanu polskiego przemysłu u progu czwartej rewolucji przemysłowej:
11.12.2019
Gramy o przyszłość – Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju już w naszych rękach
Za nami udział w 4. Forum Inteligentnego Rozwoju w Uniejowie, które w tym roku odbywało się pod hasłem „Gramy o przyszłość”. EMT-Systems znalazło się w zaszczytnym gronie laureatów Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju w kategorii INNOWACYJNE TECHNOLOGIE PRZYSZŁOŚCI. Wyróżnienie przyznano nam za wdrażanie w życie szkoleń o największym stopniu zajęć praktycznych poprzez inwestycje w rozwój innowacyjnej infrastruktury – m.in. budowę ultranowoczesnego laboratorium z zakresu tworzyw sztucznych, druku 3D, hydrauliki siłowej i pneumatyki, CNC oraz obrabiarek konwencjonalnych, a także rozbudowę laboratorium robotów przemysłowych. Statuetkę podczas uroczystej Gali Inteligentnego Rozwoju odebrał Prezes Grzegorz Wszołek. Serdecznie gratulujemy także APA Sp. z o.o. – drugiej gliwickiej firmie, która otrzymała nagrodę, a także jej Prezesowi Arturowi Pollakowi.
W wydarzeniu wzięło udział ponad 400 osób – naukowców, samorządowców oraz przedsiębiorców wyróżniających się proinnowacyjnym sposobem działania. Program forum obejmował kilkanaście paneli dyskusyjnych i wykładów oraz prezentacje dotyczące m.in. najnowszych technologii, automatyzacji czy sztucznej inteligencji.
Głównym organizatorem i inicjatorem Forum Inteligentnego Rozwoju było Centrum Inteligentnego Rozwoju. EMT-Systems sprawowało patronat merytoryczny nad wydarzeniem, a wśród patronów honorowych znaleźli się min.: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Energii, Ministerstwo Cyfryzacji, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Urząd Patentowy.
22.11.2019
EMT-Systems w projekcie badawczym Uniwersytetu Jagiellońskiego
W tym tygodniu mieliśmy okazję gościć ekspertów z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie,
doc. dr Agnieszkę Sobalę-Gwosdz oraz dr. hab. Krzysztofa Gwosdza, prof. UJ, którzy prowadzą projekt badawczy Zakładu Rozwoju Regionalnego Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej.
Celem projektu pt. „Czynniki i trajektorie awansu polskiego przemysłu w globalnych sieciach produkcyjnych” jest poznanie i ocena wpływu zachodzących przemian w branży samochodowej, lotniczej i AGD na zmiany pozycji firm i zakładów zlokalizowanych w Polsce. Kluczowym elementem badań są rozmowy z osobami zarządzającymi wiodącymi organizacjami i firmami w branży.
EMT-Systems zostało zaproszone do wzięcia udziału w tym ciekawym doświadczeniu. Badanie polegało na wywiadzie dotyczącym zmian w przemyśle w dobie czwartej rewolucji przemysłowej, zapotrzebowania na nowe kompetencje oraz modeli kształcenia pozaszkolnego. Poruszono m.in. takie tematy, jak:
- Uwarunkowania obecnej pozycji firm zlokalizowanych w Polsce w łańcuchach wartości dodanej, możliwości i bariery ich awansu w tym zakresie
- Rola współpracy między przedsiębiorstwami z polskim kapitałem oraz między przedsiębiorstwami z polskim kapitałem a firmami o kapitale zagranicznym
- Ocena wpływu głównych trendów (Przemysł 4.0, elektromobilność, zmiany na rynku pracy) na firmy zlokalizowane w Polsce w perspektywie najbliższych 5-10 lat
- Motywacje, czynniki i bariery wdrażania rozwiązań Przemysłu 4.0
- Czynniki wzrostu kompetencji firm i zakładów zlokalizowanych w Polsce (produkty i technologie, organizacja produkcji, kompetencje B+R)
- Rola regulacji międzynarodowych i krajowych, trafność i skuteczność wsparcia przez władze publiczne
Cieszymy się, że nasze doświadczenia w realny sposób wpływają na analizę mechanizmów rozwoju różnych branż przemysłu w Polsce. Wyniki badań posłużą do wypracowania rekomendacji dla kształtowania polityki gospodarczej na poziomie krajowym i UE.
20.11.2019
Współpracujący z nami trener ekspertem przemysłu przyszłości
Wsparcie i transformacja w kierunku Przemysłu 4.0 to jeden z naczelnych celów EMT-Systems i naszych współpracowników.
Ostatnie miesiące w EMT-Systems związane są z intensywnymi działaniami, dążącymi do spełnienia wszystkich oczekiwań szkoleniowych naszych kursantów. Koniec roku rządzi się swoimi prawami. Pracujemy na poziomie bieżących potrzeb służb utrzymania ruchu i działów produkcyjnych, nie zapominamy jednak o popularyzacji idei czwartej rewolucji przemysłowej, zwanej potocznie „Przemysłem 4.0”, i wszystkich jej filarów.
W okresie od 05 sierpnia do 03 października 2019 roku, z inicjatywy Platformy Przemysłu Przyszłości, miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Jeden ze współpracujących również z nami ekspertów, dr hab. inż., prof. PŚ Mariusz Hetmańczyk, uczestniczył w programie stażowym Industrial Technical Instructor Training Program (2019 MOEA Seed Instructor – Intelligent Machinery), realizowanym w ośrodku TCNR (Taichung-Changhua-Nantou Regional Branch) w Tajwanie. Zakres stażu sponsorowanego przez International Cooperation Department (ICD), Ministry of Economic Affairs, ROC, obejmował budowę i zastosowanie inteligentnych maszyn w przemyśle oraz wdrażanie technologii przemysłu przyszłości w procesach produkcyjnych.
W trakcie wyjazdu prof. Hetmańczyk odwiedził także kluczowe jednostki wdrożeniowe oraz zakłady wiodące w dziedzinie rozwoju i wdrażania technologii Industry 4.0, m.in. Central Taiwan Science Park; Goodway Machine Corp.; LITE-ON; Mangrove Technology Corporation; ITRI (Industrial Technology Research Institute) I4.0 Factory, Intelligent Manufacturing Pilot Production Site; YINSH Precision Industrial Co.. Wizyta obejmowała również udział w targach automatyki w Tajpej (Taipei International Industrial Automation Exhibition).
Mariusz Hetmańczyk miał również okazję wygłosić referat skierowany do reprezentantów MOEA (Ministry of Economic Affairs), TCNR (Taichung-Changhua-Nantou Regional Branch) oraz uczestników programu Industrial Technical Instructor Training Program (2019 MOEA Seed Instructor – Intelligent Machinery). Tematyka referatu (The Polish Industry 4.0 implementation system against the background of experience gained in Taiwan) obejmowała porównanie doświadczeń oraz aspektów związanych z rozwojem, a także z wdrażaniem koncepcji nowoczesnego przemysłu w Tajwanie oraz w Polsce.
Mariusz Hetmańczyk jest profesorem Politechniki Śląskiej na co dzień związanym z Katedrą Automatyzacji Procesów Technologicznych i Zintegrowanych Systemów Wytwarzania Wydziału Mechanicznego Technologicznego.
Od blisko 10 lat prof. Hetmańczyk współpracuje również z EMT-Systems. To autor wielu innowacyjnych programów szkoleniowych, materiałów dydaktycznych, projektów stanowisk szkoleniowych, ale przede wszystkim ceniony trener.
Od 5 lat mieliśmy przyjemność wspólnie z prof. Hetmańczykiem prowadzić proces transformacji wiedzy naszych klientów w kierunku Przemysłu 4.0. Organizowaliśmy wiele warsztatów (EMT Tour), spotkań, konferencji, na których jako prelegent prezentował różne aspekty związane z cyfrową rewolucją:
- Technologie Przemysłu 4.0 w fabrykach przyszłości
- Monitorowanie stanu maszyn i przewidywanie awarii – predykcja w działach UR
- Dostosowanie układów pneumatycznych oraz elektropneumatycznych w aspekcie koncepcji Industry 4.0
- Diagnoza i predykcja stanu eksploatacyjnego systemów pneumatycznych oraz elektropneumatycznych
Przed prof. Hetmańczykiem wiele wyzwań związanych z Przemysłem 4.0. Jako ekspert Platformy Przemysłu Przyszłości będzie zapewne wspierał transformację i uzbrajał polski przemysłu w nowoczesne technologie.
13.11.2019
Bezpłatne szkolenie „Przemysł 4.0 dla menadżerów przedsiębiorstw”
EMT-Systems oraz Śląskie Centrum Kompetencji Przemysłu 4.0 zapraszają do udziału w BEZPŁATNYM 2-dniowym szkoleniu z zakresu:
Przemysł 4.0 – przekrojowy, inspirujący i praktyczny warsztat dla menadżerów przedsiębiorstw
Termin:
- 5 – 6 grudnia
Cel szkolenia
Celem szkolenia jest rozwijanie ekosystemu Przemysłu 4.0 w Polsce. Warsztaty prowadzone będą na terenie Gliwic w wybranych siedzibach firm technologicznych.
Podczas szkolenia przewidujemy prezentację nowych technologii, modeli biznesowych i informacje na temat aktualnych działań na poziomie krajowym i lokalnym, a także opisu przypadków transformacji firm i wprowadzania nowych technologii.
Chcielibyśmy także, żeby warsztaty były czasem networkingu.
Organizacja warsztatów koordynowana jest przez Polską Platformę Przemysłu Przyszłości działającą na zlecenie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.
Agenda
Dzień 1
- 08:00 – 09:30: Wprowadzenie do Przemysłu 4.0
- 09:30 – 10:00: Forum dyskusyjne
- 10:15 – 11:45: VR i AR, Sztuczna Inteligencja, uczenie maszynowe, Blockchain w przemysłowe, nowe generacje robotów przemysłowych i inne
- 11:45 – 12:15: Forum dyskusyjne
- 12:30 – 14:00: Przemysłowy Internet Rzeczy, wytwarzanie przyrostowe, Digital Twin, integracja danych w łańcuchu wartości i inne
- 14:00 – 14:30: Forum dyskusyjne
- 14:30 – 15:00: Przerwa obiadowa
- 15:00 – 16:30: Społeczne aspekty wprowadzenie P4.0: zmiana zawodów, uczenie, oduczenie, uczenie ponowne, sposoby uczenia się, obawy
- 16:30 – 17:00: Forum dyskusyjne
Dzień 2
- 08:00 – 09:30: Modele biznesowe wprowadzania nowych technologii wraz z możliwością ich wprowadzenia w firmie o określonej strukturze, wycena
- 09:30 – 10:00: Forum dyskusyjne
- 10:15 – 11:45: Przykład transformacji przedsiębiorstwa – studium przypadku (cz. I)
- 11:45 – 12:15: Forum dyskusyjne
- 12:30 – 14:00: Przykład transformacji przedsiębiorstwa – studium przypadku (cz. II)
- 14:00 – 14:30: Forum dyskusyjne
- 14:30 – 15:00: Przerwa obiadowa
- 15:00 – 16:30: Polska Platforma Przemysłu 4.0 oraz Centra Kompetencji Przemysłu 4.0 – struktura, rozwiązania prawne
- 16:30 – 17:00: Forum dyskusyjne
Zapisy
Zapisy odbywają się na stronie Platformy Przemysłu Przyszłości.
Więcej informacji o szkoleniach można uzyskać na stronach Platformy Przemysłu Przyszłości oraz Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.
29.10.2019
Innowacyjne szkolenia z integracji robotów przemysłowych
Odpowiedzią na zmieniające się zapotrzebowanie rynku są innowacyjne szkolenia z integracji robotów przemysłowych. W zeszłym tygodniu w EMT-Systems odbyło się szkolenie z integracji robotów KUKA ze sterownikiem PLC Siemens SIMATIC. To rewolucja na rynku automatyki przemysłowej!
Do niedawna funkcjonowały tylko odrębne kursy z programowania robotów czy sterowników. My połączyliśmy je w jedno, dzięki czemu nasi kursanci otrzymują kompleksową dawkę wiedzy i umiejętności z zakresu robotyki i automatyki, niezbędną do pracy ze zautomatyzowaną linią produkcyjną. Po szkoleniu pracownik potrafi rozwiązać złożone problemy produkcyjne, projektuje cykl produkcyjny z wykorzystaniem różnych maszyn oraz programuje procesy nadrzędne, sterujące robotami przemysłowymi na sterowniku logicznym.
Z tego typu kursów korzysta przede wszystkim branża automotive, jednak odbiorcami szkoleń z integracji robotów mogą być również firmy dążące do zwiększenia wydajności i poprawy warunków pracy poprzez automatyzację produkcji – firmy z branż precyzyjnych.
O naszych szkoleniach z integracji robotów i drodze do ich powołania opowiadają Agata Rakotny – w wywiadzie dla Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości i Piotr Podgórski – w wywiadzie dla Pulsu Biznesu:
10.10.2019
EMT-Systems w programie stażowym Siemensa
Na ostatnim spotkaniu partnerów Piotr Grychtoł, który wspiera EMT-Systems z ramienia Siemensa, zaproponował, żeby to właśnie nasza firma uczestniczyła w nowym projekcie, związanym z mapowaniem potrzeb klientów. Wiązało się to z zaproszeniem do nas jednego z uczestników (którzy brawurowo przebrnęli przez 3-etapowy nabór) programu stażowego wsparcia sprzedaży dla Siemens Digital Industries.
Robert Włosek miał okazję poznać nasz model organizacyjny, model współpracy z klientami, trenerami czy firmami inżynierskimi, zobaczył jak wykorzystujemy podejście Agile. Jak sobie poradził? Piotr Podgórski opowiada o stażu i inicjatywie Roberta:
Program stażowy Siemensa to intensywny czas, w trakcie którego absolwenci i studenci ostatnich lat studiów zdobywają doświadczenie niezbędne do tego, aby budować swoje portfolio umiejętności eksperckich na rynku pracy. Jest to szansa na poznanie od środka sposobu funkcjonowania innowacyjnej organizacji z branży technologicznej. Udział w programie rozwija, poszerza kompetencje i doświadczenie oraz jest świetnym startem dla przyszłej kariery zawodowej. Nabór do projektu prowadzony jest raz w roku.
03.10.2019
Harmonogram targów i konferencji 2019
Wystartował jesienny sezon wyjazdowy. Nasza obecność na branżowych targach i konferencjach jest w tym roku bardzo intensywna -zapraszamy do zapoznania się z aktualnym harmonogramem wydarzeń, podczas których będzie można się z nami spotkać i zapoznać z ofertą EMT-Systems:
- 2 – 3 października – Targi Maintenance, EXPO KRAKÓW: 10. Międzynarodowe Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji, Pobierz zaproszenie na targi
- 4 października – EMT TOUR: Diagnostyka sieci PROFINET – bezpłatne warsztaty techniczne EMT-Systems w Gliwicach
- 8 – 9 października – Targi KOMPOZYT EXPO w Krakowie: 10. Międzynarodowe Targi Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych
- 12 października – Noc Naukowców Politechniki Śląskiej w Zabrzu
- 16 października – Konferencja Axon Media w Koninie – Niezawodność i Utrzymanie Ruchu w zakładach produkcyjnych
- 16 – 18 października – Targi Biznes EXPO podczas Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach
- 22 – 23 października – Ogólnopolskie Szkolenie Służb Utrzymania Ruchu w Luboniu: Tajniki przeprowadzania transformacji w Dziale UR
- 23 października – Konferencja Axon Media w Bytomiu – Roboty przemysłowe i roboty współpracujące w przemyśle
- 25 października – EMT TOUR: Ethernet przemysłowy – bezpłatne warsztaty techniczne EMT-Systems w Gliwicach
- 6 listopada – Konferencja Axon Media w Kielcach – Niezawodność i Utrzymanie Ruchu w zakładach produkcyjnych
- 8 listopada – EMT TOUR: Diagnostyka sieci PROFINET – bezpłatne warsztaty techniczne EMT-Systems w Gliwicach
- 14 listopada – Konferencja Axon Media w Słupsku – Niezawodność i Utrzymanie Ruchu w zakładach produkcyjnych
- 22 listopada – EMT TOUR: Automatyzacja i robotyzacja procesu wtryskiwania tworzyw sztucznych – bezpłatne warsztaty techniczne EMT-Systems w Gliwicach
- 28 – 19 listopada – Forum Inteligentnego Rozwoju w Uniejowie
- 29 listopada – EMT TOUR: Optymalizacja czasu cyklu stanowisk zrobotyzowanych – bezpłatne warsztaty techniczne EMT-Systems w Gliwicach
Zapraszamy na nasze stoiska!
13.09.2019
Współpraca z Politechniką Śląską
12 września miało miejsce uroczyste podpisanie ważnego dla nas porozumienia o współpracy pomiędzy Politechniką Śląską reprezentowaną przez Rektora Pol. Śl. prof. dr. hab. inż. Arkadiusza Mężyka a EMT-Systems reprezentowaną przez Prezesa dr. hab. inż. Grzegorza Wszołka. Zarówno Politechnika, jak i nasza firma wyraziły wolę nawiązania wzajemnej współpracy w obszarze badawczym, edukacyjnym i kadrowym, w ramach której zarysowane zostały kierunki działań m.in.:
- Uzgadnianie tematów prac badawczych i magisterskich,
- Współdziałanie dotyczące zatrudniania absolwentów,
- Wymiana doświadczeń w zakresie zarządzania wiedzą, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki rozwoju kompetencji,
- Wzajemnie prezentowanie i propagowanie osiągnięć.
Spotkanie miało miejsce w rektoracie Politechniki Śląskiej.
12.09.2019
Odznaczenie państwowe oraz prestiżowe nagrody BCC w rękach Prezesa Wszołka
Podczas 24. Śląskiej Gali Business Centre Club Prezes EMT-Systems Grzegorz Wszołek został uhonorowany Srebrnym Krzyżem Zasługi za działalność w dziedzinie szkolnictwa wyższego. To odznaczenie państwowe jest nagrodą dla osób, które położyły zasługi dla Państwa lub obywateli, spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść Państwu lub obywatelom.
Prezes odebrał również Złotą Statuetkę Menedżera 25-lecia (za łączenie rozwoju firmy z działaniem na rzecz idei przedsiębiorczości) oraz Antracyt Biznesu: Kowal Młodych Talentów – nagrodę przyznaną przez Studenckie Forum BCC za „przekształcanie młodych w doświadczonych”. Tegorocznej Gali przyświecała wizja Koncepcji Przemysłu 4.0 oraz Technologii Jutra. W uroczystości zorganizowanej w Zameczku Myśliwskim w Promnicach wzięło udział kilkuset przedsiębiorców i polityków. Wydarzenie jest największym tego typu przedsięwzięciem regionalnym i gromadzi środowiska intelektualne, finansowe i polityczne regionu.
Gala była także okazją do wręczenia czeków charytatywnych organizacjom pożytku publicznego, fundacjom, sportowcom, hospicjom oraz szkołom i uczelniom. EMT-Systems na ręce Klaudii Kosedy – Wiceprezes Stowarzyszenia Naukowego Studentów Automatyk przy Politechnice Wrocławskiej – przekazało voucher na organizację i nagrody w Mistrzostwach Polski Programistów PLC.
30.08.2019
Hydraulika siłowa – najbardziej kompleksowa ścieżka szkoleniowa w Polsce
Prezentujemy najbardziej kompleksową w kraju ścieżkę szkoleniową z HYDRAULIKI SIŁOWEJ. Każde nasze szkolenie to wiele godzin praktycznych ćwiczeń na rzeczywistych komponentach przemysłowych w wysokiej klasy laboratoriach.
Wirtualny spacer po naszym laboratorium szkoleniowym:
Szkolenia z Hydrauliki Siłowej w EMT-Systems to:
- Masa ćwiczeń praktycznych
- Przejrzyste skrypty szkoleniowe
- Doświadczeni prowadzący
- Doskonałe warunki szkoleniowe w jednej z najnowocześniejszych pracowni hydrauliki siłowej w Polsce, na stanowiskach opartych o komponenty największych producentów: PARKER Hannifin, Manuli Fluiconnecto, HYDAC, PONAR, BOSCH Rexroth
- Możliwość montażu i sprawdzenia działania dowolnie zestawionych układów hydraulicznych sterowanych konwencjonalnie oraz elektrycznie
H1: Budowa i obsługa elementów i układów hydrauliki siłowej
Czas trwania: 3 dni
Najbliższe wolne terminy: 2-4 września, 11-13 września, 18-20 września
Koszt: 2200 zł
„Interesujący przebieg szkolenia, sporo praktyki. Mocne strony: wspaniałe podejście do kursanta, sposób, w jaki trener przekazuje wiedzę, jakość przekazywania informacji, duża ilość elementów złącznych rozdzielających etc.”
– Marcin, Bytom
H2: Napędy i sterowanie hydrauliczne w maszynach i urządzeniach
Czas trwania: 3 dni
Najbliższe wolne terminy: 29-31 października, 06-08 listopada, 4-6 grudnia
Koszt: 2200 zł
„Szkolenie odbyło się na bardzo wysokim poziomie jeżeli chodzi o wiedzę prowadzącego i sposób jej przekazania, dużo ćwiczeń praktycznych, które wpływają na lepsze utrwalenie wiedzy. Elementy hydrauliczne, zawory, rozdzielacze, pompy przedstawione w przekrojach rzeczywistych, co jest najlepszą metodą zrozumienia zasady ich działania. Wysoka kultura osobista opiekunek szkolenia, zawsze uśmiechnięte i chętne do pomocy.”
– Maciej, Świnoujście
H3: Elektrohydraulika i hydraulika proporcjonalna
Czas trwania: 3 dni
Najbliższe wolne terminy: 13-15 listopada, 11-13 grudnia
Koszt: 2200 zł
„Duża ilość zaworów hydraulicznych, poznanie ich działania oraz rozszyfrowanie schematów. Możliwość podłączenia zaworów do odbiorników, ustawianie parametrów działania. Świetne laboratorium.”
– Krzysztof, Zawiercie
H4: Napędy i sterowania serwohydrauliczne NOWOŚĆ
Czas trwania: 3 dni
Najbliższe wolne terminy: 27-29 listopada
Koszt: 2500 zł
H5:Diagnostyka, eksploatacja i serwis urządzeń i układów hydraulicznych
Czas trwania: 3 dni
Najbliższe wolne terminy: 4-6 września, 11-13 września, 9-11 października
Koszt: 2700 zł
„Przekazanie wiedzy w interesujący sposób, zarówno teorii, jak i praktyki 🙂 Obszerne omówienie przykładów uszkodzeń w hydraulice siłowej oraz przykładów rozwiązań tych problemów. Szkolenie z całą pewnością przyda się w pracy.”
– Karol, Gdynia
H6:Projektowanie napędów i sterowań hydraulicznych
Czas trwania: 3 dni
Najbliższe wolne terminy: 16-18 października
Koszt: 2800 zł
H7: Efektywność energetyczna napędów hydraulicznych NOWOŚĆ
Czas trwania: 2 dni
Najbliższe wolne terminy: 14-15 września 2020
Koszt: 1800 zł
HM1: Podstawy hydrauliki mobilnej w maszynach i urządzeniach
Czas trwania: 3 dni
Najbliższe wolne terminy: 23-25 października, 20-22 listopada
Koszt: 2500 zł
„Praca na realnych układach hydraulicznych, poznanie budowy i zasady działania pomp, rozdzielaczy, zaworów, poznanie różnych środków i sposobów diagnostyki układów hydraulicznych. Duża wiedza i umiejętności prowadzącego, ciekawe porównania w przypadku niezrozumienia tematu, zachęcanie do myślenia i analizy problemów i przyczyn awarii. Bardzo dobra komunikacja. Z czystym sumieniem POLECAM!”- Kamil, Chełm
HM2: Układy napędowe i sterowania w hydraulice mobilnej
Czas trwania: 3 dni
Najbliższe wolne terminy: 4-6 grudnia
Koszt: 2500 zł
Zapraszamy do kontaktu: 32 4111 000 oraz info@emt-systems.pl
Zobacz, jak wyglądają nasze szkolenia z HYDRAULIKI SIŁOWEJ
20.08.2019
Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju w naszych rękach!
Z wielką dumą informujemy, że zostaliśmy laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju! Nagroda została nam przyznana w kategorii „Innowacyjne technologie przyszłości” za wdrażanie w życie szkoleń o największym stopniu zajęć praktycznych poprzez inwestycje w rozwój innowacyjnej infrastruktury – m.in. budowę ultranowoczesnego laboratorium z zakresu tworzyw sztucznych, druku 3D, hydrauliki siłowej i pneumatyki, CNC oraz obrabiarek konwencjonalnych, a także rozbudowę laboratorium robotów przemysłowych.
Laureatami Nagrody zostają organizacje, które w swojej działalności wykazują się ukierunkowaniem na przyszłość. Wszystkie projekty, inwestycje i przedsięwzięcia realizowane przez laureatów charakteryzują się innowacyjnością i są najlepszymi przykładami zrównoważonego i inteligentnego rozwoju.
Nagrody zostaną wręczone 28 i 29 listopada w Uniejowie, podczas IV Forum Inteligentnego Rozwoju – prestiżowego wydarzenia gospodarczego poświęconego innowacjom i inwestycjom, które przełożą się na zrównoważony rozwój życia w oparciu o inteligentne specjalizacje. Na tegoroczny program Forum złożą się dyskusje przedsiębiorców, samorządowców praktyków biznesu, innowatorów, inwestorów, ekspertów, mówców motywacyjnych i przedstawicieli władz państwowych, zaplanowane w trzech formułach: dyskusji panelowych, warsztatów tematycznych i debat.
Podczas 15 paneli dyskusyjnych eksperci skupią się na identyfikacji możliwości komercyjnego wykorzystania wyników badań, wiedzy oraz kompetencji, poznawaniu wzajemnych potrzeb i oczekiwań środowiska biznesowego, samorządowego, naukowego i społecznego, a także promocji innowacji i inwestycji. Jako Partner wydarzenia zapraszamy do udziału w Forum oraz odwiedzenia naszego stoika i porozmawiania o możliwości współpracy w zakresie usług szkoleniowych. Rejestracja i pełne informacje na temat wydarzenia znajdują się na: www.irforum.pl
Głównym organizatorem i inicjatorem Forum jest Centrum Inteligentnego Rozwoju, współorganizatorami – Miasto i Gmina Uniejów i Grupa Eurokreator T&C, a patronami honorowymi – Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Energii, Ministerstwo Cyfryzacji, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Urząd Patentowy.
30.07.2019
Pierwsze w Polsce studia MBA o profilu PRZEMYSŁ 4.0
Wraz z Politechniką Śląską zapraszamy na pierwsze w Polsce studia MBA o profilu PRZEMYSŁ 4.0. Projekt ten jest szansą na doskonalenie zaawansowanych umiejętności menedżerskich oraz pogłębianie wiedzy na temat najnowszych trendów w przemyśle.
Industry 4.0 stawia przed firmami technologicznymi nowe wyzwania i determinuje zmiany w działaniach kadry zarządzającej. Jak podkreśla prof. Janusz Kotowicz, studia MBA to realna inwestycja w wiedzę i unikatowe umiejętności, które służą do efektywnego zarządzania nowoczesnymi przedsiębiorstwami.
Część praktyczna studiów odbywa się w laboratoriach EMT-Systems. Idea Przemysłu 4.0 jest żywo obecna w naszych działach, dzięki czemu uczestnicy szkoleń nigdy nie pozostają w tyle za szybko rozwijającą się technologią.
15.07.2019
Startują zapisy na jesienną edycję EMT TOUR
Zapraszamy na nową edycję warsztatów EMT TOUR: Optymalizacja czasu cyklu stanowisk zrobotyzowanych. EMT TOUR to wydarzenie organizowane w ramach kampanii społecznej „Dzielimy się wiedzą”. Do tej pory odbyło się ponad 50 spotkań obejmujących kilkanaście tematów odpowiadających potrzebom przemysłu produkcyjnego oraz Służbom Utrzymania Ruchu. Prelekcje poświęcone są aktualnym problemom oraz praktycznym i innowacyjnym rozwiązaniom.
Cele i zakres warsztatu:
- Optymalizacja zrobotyzowanych procesów wielonarzędziowych z wykorzystaniem wykresu Gantta – roboty ABB
- Optymalizacja procesu paletyzacji części – roboty FANUC
- Optymalizacja programowania i obsługi robotów KUKA
- Proces Simulate – optymalne projektowanie i uruchamianie stanowisk zrobotyzowanych
Terminy:
- 27 września
- 29 listopada
Miejsce:
- Park Naukowo-Technologiczny TECHNOPARK Gliwice, ul. Konarskiego 18C, sala konferencyjna.
Kontakt:
- Zgłoszenia przyjmujemy mailowo: info@emt-systems.pl. Formularz zgłoszeniowy, jak i więcej informacji można znaleźć na stronie: EMT TOUR.
03.07.2019
Prestiżowe nominacje za innowacyjne projekty
EMT-Systems otrzymało nominacje w dwóch prestiżowych konkursach związanych z innowacyjnymi projektami. Pierwszy z nich to Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju pod patronatem dr Alicji Adamczak, Prezes Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej. Celem wyróżnienia jest popularyzowanie i promowanie proinnowacyjnego sposobu myślenia oraz wyłonienie, docenienie i promowanie podmiotów:
- realizujących innowacyjne projekty z wykorzystaniem funduszy w ramach programów unijnych, krajowych oraz ze środków własnych, mających wpływ na zrównoważony rozwój społeczeństwa
i gospodarki; - dbających o rozwój sfery badawczo-rozwojowej;
- działających na rzecz podniesienia atrakcyjności gospodarczej regionów.
Zostaliśmy nominowani w kategorii „Innowacyjne technologie przyszłości” za realizację projektu „TOP Inżynier – kursy specjalistyczne programowania PLC oraz projektowania CAD / CAM – NX”. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi jesienią podczas IV Forum Inteligentnego Rozwoju.
Z kolei Polska Agencja Przedsiębiorczości wraz z redakcją Forum Przedsiębiorczości w Dzienniku Gazecie Prawnej, przyznała nam nominację do tytułu Polska Nagroda Innowacyjności 2019 za projekt: „Wprowadzenie innowacyjnych usług szkoleniowych w zakresie rozwoju oprogramowania systemów automatyki i robotyki w trybach wirtualnym i rzeczywistym do oferty szkoleniowej”. Projekt umożliwił nam uruchomienie szkoleń z zakresu integracji robotów przemysłowych ABB / KUKA ze sterownikiem PLC Siemens SIMATIC oraz z obrabiarką CNC ze sterowaniem SINUMERIK.
Bardzo dziękujemy za wyróżnienia!
26.06.2019
Szukamy partnerów do projektu: Letnia Akademia Talentów Inżynierskich
Szukasz do swojego zespołu zmotywowanego pracownika z potencjałem inżynierskim i podstawowymi kompetencjami z zakresu automatyki i robotyki, na początku swojej ścieżki zawodowej?
Zapraszamy do współpracy z Letnią Akademią Talentów Inżynierskich, w ramach której:
- Zidentyfikujemy i zrekrutujemy osoby z potencjałem do pracy na stanowiskach inżynierskich
- Będziemy wspierać te osoby w określeniu ich ścieżki rozwoju zawodowego
- Rozwiniemy ich kompetencje zgodnie z zapotrzebowaniem pracodawców
- Umożliwimy absolwentom Akademii realizację swojej kariery zgodnie z własnym potencjałem, szybsze wejście na rynek pracy oraz osiągnięcie wysokiej efektywności na stanowiskach inżynierskich
Kto może być uczestnikiem Akademii?
- Uczestnikami są absolwenci śląskich szkół średnich, w tym techników o profilu: mechatronik, elektronik, mechanik, którzy planują podjęcie pracy, z rozpoznanym potencjałem technicznym w oparciu o profil inżynierski (Eng.Talents.DNA) oraz zainteresowaniami z zakresu automatyki / robotyki.
Jakie są korzyści dla Partnera / Pracodawcy?
- Dostęp do profili absolwentów Akademii, w tym preferowanych warunków pracy (np. gotowości do delegacji, zmianowego systemu pracy itp.)
- Speed Dating (spotkania rekrutacyjne)
- Możliwość zatrudnienia absolwenta
- Dopasowanie kompetencji uczestników Akademii do potrzeb organizacji
- Budowanie marki Pracodawcy – organizacji dającej możliwość rozwoju talentów
Jaki jest koszt dla pracodawcy?
- 4 500 zł netto
- Koszt obejmuje objęcie mecenatem jednego uczestnika Akademii wraz z możliwością zatrudnienia.
W jaki sposób uczestnicy nabędą umiejętności z zakresu automatyki i robotyki?
- Uczestnicy wezmą udział w kursie praktycznym PLC1: Podstawy Programowania Sterowników Logicznych Siemens SIMATIC S7-300/400 oraz RK1: Podstawy Programowania Robotów Przemysłowych KUKA
- Po zakończonym kursie otrzymają portfolio swojej pracy oraz certyfikat potwierdzający nabyte umiejętności
REKRUTACJA oraz dodatkowe informacje:
- Nabór prowadzi nasz partner: Global Talents Center GoK2.
Jeżeli jesteś zainteresowany udziałem lub masz pytania – napisz na adres: gok2@landster.pl
Szczegółowe informacje dotyczące szkolenia:
Terminy:
- 15-19 lipca
- 26-30 sierpnia
Agenda szkolenia:
- 5 dni – codziennie: 8.30-17.00
Szczegółowy zakres szkolenia:
Dzień 1
• Historia i rodzina sterowników SIEMENS
• Tworzenie projektu STEP7
• Konfiguracja połączenia ze sterownikiem
• Tworzenie konfiguracji sprzętowej
• Zasady adresacji wejść i wyjść w sterowniku
• Podstawowa obsługa jednostki centralnej
• Tablica symboli
• Zasady pisania programów – struktura i elementy programów
• Operacje logiczne
• Programy w języku LAD
• Narzędzia monitorowania i testowania programu
• Pamięć sterownika
• Podstawy programowania strukturalnego – korzystanie z funkcji bez parametrów
• Funkcje FC
Dzień 2
• Przerzutniki i zbocza LAD
• Elementy programu w FBD
• Bramka XOR w FBD
• Programy w języku FBD
• Tablica zmiennych VAT
• Zakresy zmiennych bit, Bajt, WORD, DOUBLE WORD
• Kolejność bajtów w słowie
• Typy całkowite INT i DINT
• Systemy liczbowe (dziesiętny, binarny, szesnastkowy, BCD)
• Blok MOVE
Dzień 3
• Konwertery systemów liczbowych
• Funkcje arytmetyczne liczb całkowitych
• Licznik
• Funkcje porównania liczb całkowitych
• Zmienne typu S5Time
• Układy czasowe (timer’y)
• Pomoc w SIMATIC MANAGER
• Zarządzanie projektem
• Archiwizacja projektu
• Symulator PLC SIM
• Clock Memory – Generator impulsów
• Podstawy diagnostyki
• Forsowanie zmiennych
Dzień 4
• Skoki w LAD
• Wprowadzenie do języka STL
• Narzędzia monitorowania programu w języku STL
• Akumulatory – rejestry w pamięci
• Rozkazy operacji na akumulatorach
• Konwersja liczb typu całkowitego w STL
• Operacje arytmetyczne w STL
• Rozkazy porównań INT i DINT w STL
• Rozkazy skoków w STL
• Liczniki i układy czasowe w STL
Dzień 5
• Bezpieczeństwo pracy przy i z robotem KUKA – procedury bezpiecznej pracy podczas programowania i pracy automatycznej
• Ogólna budowa robota (mechaniczna – manipulatory, elektryczna – układy sterowania)
• Panel operatora (KCP). Budowa i funkcje. Opcje dostępne w menu na poziomie operatora
• Archiwizacja programów
• Poruszanie manipulatorem przy pomocy przycisków kierunku i za pomocą myszy 6D (układy współrzędnych, ruchy osiami manipulatora w trybie pracy ręcznej, wykonywanie programu)
• Wyznaczanie układów współrzędnych (narzędzia i bazy)
Zapraszamy!
14.06.2019
Wakacyjne szkolenia ze sterowników w gorącej cenie 1350 zł!
Tropikalna gorączka w EMT-Systems!
Wakacyjne szkolenia ze sterowników w gorącej cenie 1350 zł!
Wykaz terminów szkoleń w cenie 1350 zł netto (oferta obowiązuje do wypełnienia miejsc w grupach):
PLC1: Programowanie sterowników logicznych Siemens Simatic S7-300/400 – KURS PODSTAWOWY
Cena regularna – 2200 zł
- 1-5 lipca
- 8-12 lipca
- 22-26 lipca
- 19-23 sierpnia
- 26-30 sierpnia
PLC2: Programowanie sterowników logicznych Siemens Simatic S7-300/400 – KURS ZAAWANSOWANY
Cena regularna – 2200 zł
- 8-12 lipca
- 19-23 sierpnia
PLC9: Programowanie sterowników logicznych S7-1200 w TIA Portal – KURS PODSTAWOWY
Cena regularna – 2200 zł
- 1-5 lipca
- 15-19 lipca
- 29 lipca-2 sierpnia
- 5-9 sierpnia
- 19-23 sierpnia
- 26-30 sierpnia
PLC10: Programowanie sterowników logicznych S7-1200 w TIA Portal – KURS ZAAWANSOWANY
Cena regularna – 2200 zł
- 8-12 lipca
- 22-26 lipca
TIA1500-1: Programowanie sterowników logicznych SIEMENS SIMATIC S7-1500 w TIA Portal – KURS PODSTAWOWY
Cena regularna – 2200 zł
- 1-5 lipca
- 22-26 lipca
- 29 lipca-2 sierpnia
- 26-30 sierpnia
TIA1500-2: Programowanie sterowników logicznych SIEMENS SIMATIC S7-1500 w TIA Portal – KURS ZAAWANSOWANY
Cena regularna – 2200 zł
- 15-19 lipca
- 19-23 sierpnia
TIAW1: WinCC panele HMI w TIA Portal
Cena regularna – 2900 zł
- 8-12 lipca
Formularz zgłoszeniowy
Pobierz formularz i wyślij go na info@emt-systems.pl
14.06.2019
Zakończyliśmy pierwszy cykl warsztatów w ramach Akademii EMTechnics
Zakończyliśmy pierwszy cykl warsztatów w ramach Akademii EMTechnics – projektu mającego na celu udoskonalenie procesu kształcenia zawodowego dla uczniów szkół branżowych i techników. Od stycznia trzynastu uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rudzie Śląskiej wzięło udział w pięciu specjalistycznych zajęciach z programowania maszyn CNC, obejmujących:
- Programowanie cykli obróbki z zastosowaniem Siemens SinuTrain, moduł ShopTurn (Toczenie)
- Programowanie TOKAREK CNC ze sterowaniem Siemens SINUMERIK 828D
- Programowanie cykli obróbki z zastosowaniem Siemens SinuTrain, moduł ShopMill (Frezowanie)
- Programowanie FREZAREK CNC ze sterowaniem Siemens SINUMERIK 828D
- Programowanie cykli obróbki z zastosowaniem FANUC NCGuide
Uczniowie mieli okazję pracować na rzeczywistych frezarkach i tokarkach CNC oraz symulatorze panela operatorskiego FANUC. Projekt możliwy był dzięki inicjatywie dyrektora szkoły – pana Pawła Cieplińskiego. Mamy nadzieję, że wiedza i umiejętności przekazane chłopakom przez naszego trenera Wojtka Grygierka przydadzą im się w późniejszym życiu zawodowym. 💪💪💪
05.06.2019
„Poznaj. Zrozum. Zastosuj”. Konferencja Blockchain-Przemysł 4.0
W Centrum Nowych Technologii Politechniki Śląskiej w Gliwicach pod hasłem „Poznaj. Zrozum. Zastosuj” odbyła się konferencja Blockchain-Przemysł 4.0, omawiająca możliwości oraz wyzwania, jakie stawiają obie technologie. Jako członek Rady Patronackiej mogliśmy podzielić się doświadczeniem związanym
z dostosowaniem kompetencji do zmieniających się wymagań rewolucji przemysłowej.
Wydarzenie zainaugurowali: prof. dr hab. inż. Jerzy Buzek – Przewodniczący Rady Programowej, prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk – Rektor Politechniki Śląskiej, dr hab. inż. Zygmunt Frankiewicz – Prezydent Miasta Gliwice, Maciej Martyniuk – Dyrektor Działu Rozwoju Innowacyjnych Metod Zarządzania Projektami w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju oraz Wiktor Pawlik – Prezes Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach, która była głównym organizatorem spotkania. Konferencja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i przyciągnęła przedstawicieli świata biznesu, nauki oraz mediów z całej Polski.
Fot. Kazimierz Walczyk-Olpiński
31.05.2019
Wyniki konkursu „EUREKA! – czyli historia wynalazku, który zmienił świat”
Z wielką przyjemnością przedstawiamy wyniki Wojewódzkiego Konkursu „EUREKA! – czyli historia wynalazku, który zmienił świat”! Otrzymaliśmy wiele kreatywnych filmów, których twórcy wykazali się ogromnym zaangażowaniem i przygotowaniem merytorycznym.
Po długich naradach jury zdecydowało, że zwycięzcami zostaną:
W kategorii klas kl. IV – VI:
Nagroda główna – uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Łące (kl. 5):
- Oliver Walder
- Kamil Czernik
- Filip Bratek
- Nataniel Kowalik
Nagrodę przyznano za film o wynalezieniu żarówki:
Wyróżnienie – uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kozłowie:
- Maria Kloc
- Filip Buk
- Mateusz Król
- Alicja Kloc
- Dawid Buk
- Adam Kloc
- Michał Król
- Małgorzata Kloc
Wyróżnienie przyznano za film o wynalezieniu silnika elektrycznego:
W kategorii klas VII – VIII:
Nagroda główna – uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Gliwicach (kl. 8c):
- Anna Gabryś
- Aleksandra Cyparska
- Anna Chrapka
- Kacper Beyer
- Michał Michalski
- Kacper Doniesiewicz
- Przemysław Sobczak
- Mateusz Magda
Nagrodę przyznano za film o wynalezieniu kamizelki kuloodpornej:
Wyróżnienie – uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Będzinie (kl. 7a):
- Anna Bujny
- Zofia Piaskowska
- Julia Sochacka
- Gabriela Sochacka
- Wiktoria Supernak
Wyróżnienie przyznano za film o wynalezieniu koła:
Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i gratulujemy laureatom. 🙂 Wkrótce dotrą do Was dyplomy i wspaniałe nagrody ufundowane przez Akademię EMT Kids, a ze zwycięzcami nagród głównych już niedługo spotkamy się na niesamowitych warsztatach technicznych!
Z okazji Dnia Dziecka Akademia EMT Kids serdecznie zaprasza wszystkich uczniów śląskich szkół podstawowych klas IV-VIII do udziału w konkursie EUREKA.
Idea Akademii EMT KIDS powstała w wyniku współpracy pomiędzy EMT-Systems oraz Akademią Nauki i Rozwoju. Już od najmłodszych lat wprowadzamy w świat programowania komputerowego czy robotyki. Rozwijamy niezbędne kompetencje informatyczne oraz wykorzystując metody naturalnego uczenia się poprzez zabawę, uwalniamy drzemiący w dzieciach potencjał twórczy. Innowacyjny program zajęć przygotowany jest w taki sposób, by różne dziedziny nauki, które do tej pory zarezerwowane były dla dorosłych, stały się przyjazne i zrozumiałe dla młodszych.
🚀 Na czym polega konkurs Eureka?
Należy stworzyć film (max. 5-minutowy) prezentujący historię wynalazku, który Waszym zdaniem zmienił świat. Film może być fabularyzowany, ale kluczowe fakty muszą się zgadzać.
🚀 Kto może wziąć udział w konkursie?
Konkurs będzie rozstrzygnięty w dwóch kategoriach: kl. 4-6 oraz 7-8. Do konkursu mogą przystąpić grupy liczące od 4 do 8 osób.
🚀 Co można wygrać?
Nagrodą w konkursie jest udział w warsztatach Akademii EMT Kids z druku 3D i robotyki oraz pakiety gadżetów ♥. Każdy uczestnik otrzyma wydrukowany 3D brelok – dinozaura EMT-Rex 🙂
🚀 Jak przesłać film?
Film można przesłać na dowolnym nośniku na adres:
EMT-Systems
ul. Wincentego Pola 16
44-100 Gliwice
lub poprzez wetransfer na adres: agata.rakotny@emt-systems.pl
🚀 Do kiedy można przesyłać filmy?
Termin nadsyłania filmów to 7 czerwca 2019.
UWAGA!
Film należy wykonać z poszanowaniem praw autorskich. Uważajcie na to szczególnie w przypadku muzyki do podkładu, jeśli takiej będziecie używać.
Powodzenia i dobrej zabawy! 🙂
Dokumenty do pobrania
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY EUREKA
Oświadczenie konkursowe (zgoda na przetwarzanie danych osobowych)
REGULAMIN-KONKURSU-FILMOWEGO-EUREKA
Skrócony-Regulamin_EUREKA
17.05.2019
Nagroda Siemens w kategorii EDUKACJA
Dobra passa trwa! Podczas XXII Spotkania Partnerów Siemens „SIMATIC: The Future of Automation” otrzymaliśmy wyjątkowo ważne dla nas wyróżnienie, z którego jesteśmy szalenie dumni! 💪 Nagrodę w kategorii EDUKACJA z rąk prezeski spółki Siemens Polska – Pani Dominiki Bettman oraz dyrektora Steffena Leidel odebrał Grzegorz Wszołek. Spotkanie było doskonałą okazją do dyskusji o kierunku, w jakim zmierza współczesna automatyka przemysłowa oraz o aktualnych trendach i wyzwaniach w przemyśle. Dziękujemy za możliwość uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu.
14.05.2019
EMT-Systems zdobywcą tytułu Firma Dobrze Widziana 2019!
W Pałacu Lubomirskich w Warszawie odbył się uroczysty finał X edycji konkursu Firma Dobrze Widziana, podczas którego Prezes Grzegorz Wszołek odebrał nagrodę dla EMT-Systems. 💪💪💪
To ważne dla nas wyróżnienie jest potwierdzeniem postawy szerzenia wiedzy na temat społecznej odpowiedzialności biznesu oraz zaangażowania w pomoc społeczną. Równie istotnym elementem, który podlegał ocenie jest polityka firmy wobec pracowników, w tym przestrzeganie zasad równouprawnienia, narzędzia i procedury wewnętrzne sprzyjające wyrównywaniu szans zawodowych kobiet i mężczyzn 👫
oraz przestrzeganie reguł społecznej odpowiedzialności biznesu w dziedzinie ekologii, rynku i działań charytatywnych.
Niezmiernie się cieszymy i dziękujemy kapitule konkursu, w której zasiadają min.: Paweł Łukasiak – prezes Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, Marek Goliszewski – prezes Business Centre Club, Paweł Oksanowicz – dziennikarz MUZO.FM oraz ksiądz Andrzej Sikorski – prezes Fundacji Być Bardziej. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Elżbieta Rafalska – Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Fot. BCC
26.04.2019
EMT TOUR: Diagnostyka sieci PROFIBUS
W maju odbędą się kolejne spotkania z cyklu EMT TOUR: Diagnostyka sieci PROFIBUS. W Gliwicach mamy już miejsca wypełnione, ale trwają jeszcze zapisy na warsztaty w Swarzędzu, które odbędą się 22 maja. W czasie przerw między prelekcjami będzie możliwość zdobycia umiejętności praktycznych. Do dyspozycji uczestników oddane zostaną narzędzia, wtyczki, przewody oraz wszystko to, co niezbędne do prawidłowego zarabiania i podłączania warstwy fizycznej sieci PROFIBUS. Dzięki temu uczestnicy będą mogli przećwiczyć prawidłowy proces podłączania i wyeliminować błędy powstające już na samym początku etapu łączenia instalacji sieci PROFIBUS.
Cele i zakres warsztatu:
- Zasady działania sieci PROFIBUS DP.
- Terminacja segmentu sieci.
- Ograniczenia ilościowe urządzeń w segmencie sieci.
- Ograniczenia długości segmentu wynikające z prędkości transmisji.
- Zastosowanie repeaterów.
- Wykorzystanie repeaterów do tworzenia różnych topologii sieci.
- Błędy na etapie instalacji warstwy fizycznej.
- Wizualna inspekcja sieci.
- Narzędzia diagnostyczne.
- Ochrona instalacji PROFIBUS DP przed zakłóceniami.
Kontakt:
- Zgłoszenia przyjmujemy mailowo: info@emt-systems.pl. Formularz zgłoszeniowy, jak i więcej informacji można znaleźć na stronie: EMT TOUR.
15.04.2019
EMT-Systems Parterem Strategicznym Śląskiego Centrum Kompetencji Przemysłu 4.0
Miło nam poinformować, iż zostaliśmy Partnerem Strategicznym Śląskiego Centrum Kompetencji Przemysłu 4.0. Partnerstwo ma na celu realizację wspólnych inicjatyw zmierzających do wdrożenia w przedsiębiorstwach rozwiązań w zakresie zaawansowanych technologii produkcji i systemów informatycznych, promocję idei Przemysłu 4.0 oraz współpracę w zakresach, takich jak: big data i analityka, symulacja procesów przemysłowych, rzeczywistość rozszerzona, systemy w chmurze, autonomiczne roboty, drukowanie 3D, cyberbezpieczeństwo oraz Internet rzeczy. List intencyjny o współpracy strategicznej podpisali: dr hab. inż. Anna Timofiejczuk, prof. PŚ – Prezes Zarządu Śląskiego Centrum Kompetencji Przemysłu 4.0., dr hab. inż. Jarosław Brodny – Wiceprezes Zarządu oraz dr hab. inż. Grzegorz Wszołek, Prezes Zarządu EMT-Systems. Współpraca wpisuje się w politykę wspierania kluczowych dla Polski gałęzi przemysłu.
26.03.2019
Konferencja „Project Management 2.0” – zarządzanie ofertą szkoleń inżynierskich
22 marca w Dąbrowie Górniczej już po raz drugi odbyła się organizowana przez Akademię WSB konferencja „Project Management 2.0”, stanowiąca platformę wymiany informacji w zakresie teorii i zarządzania projektami. EMT-Systems miało swój merytoryczny wkład w jej realizację – Dyrektor ds. Planowania, Organizacji i Rozwoju Produktu Piotr Podgórski wziął udział w panelu dyskusyjnym i zaprezentował nasz model kształcenia pracowników firm produkcyjnych, dzieląc się doświadczeniem w zarządzaniu ofertą 150 szkoleń inżynierskich. Prelekcja odbyła się w ramach panelu „Czas i jakość w klasycznym i nowoczesnym zarządzaniu projektami”. Pozostałe dwa bloki tematyczne dotyczyły nowych trendów i wyzwań w tym obszarze oraz zarządzania finansami i zespołami projektowymi. Uczestnicy konferencji wzięli również udział w wirtualnych quizach tematycznych oraz sesjach posterowych.
Patronat medialny na wydarzeniem objął Dziennik Zachodni oraz portal naszemiasto.pl
07.03.2019
Nowe unikatowe stanowisko szkoleniowe w laboratorium hydrauliki siłowej
Laboratoria szkoleniowe hydrauliki siłowej EMT-Systems zostały wzbogacone o kolejne niezwykle unikatowe stanowisko szkoleniowe. W oparciu o koncepcję stworzoną przez wykładowców EMT-Systems, we współpracy z firmą ARGO-HYTOS Polska Sp. z o.o. z Zatora, zbudowano zasilacz o nietypowym zastosowaniu. Jego konstrukcja zoptymalizowana jest pod kątem pracy jednostek wyporowych.
Zasilacz w całości składa się z komponentów przemysłowych. Wyposażony jest w dwa niezależne układy pompowe, złożone z pomp zębatych o różnych zarysach zębów (proste i skośne). Dzięki zastosowaniu transparentnego włazu rewizyjnego, przegrody wykonanej z tworzywa sztucznego oraz podświetlenia wnętrza zbiornika, zasilacz umożliwia wizualną analizę przepływu cieczy podczas rozruchu układu oraz w stanie ustalonym.
Zasilacz będzie wykorzystywany podczas ćwiczeń związanych z diagnostyką pomp, filtracją cieczy roboczej, projektowaniem układów hydraulicznych, docelowo diagnostyką drganiową, a w niedalekiej przyszłości zostanie zaimplementowany jako element napędowy budowanej prasy hydraulicznej.
28.02.2019
Wywiad z Prezesem EMT-Systems Grzegorzem Wszołkiem
Europerspektywy: Jesteście Państwo stale rozwijającą się firmą, która osiąga świetne rezultaty. Dowodem tego jest Złota Statuetka Lidera Polskiego Biznesu. W jaki sposób udaje się Państwu utrzymywać tak wysoki poziom usług?
Grzegorz Wszołek: Dziękuję, na to wyróżnienie zapracował cały zespół EMT-Systems. Na sukces bez wątpienia złożyło się kilka czynników. Najważniejszy z nich to baczne wsłuchiwanie się w potrzeby klienta. Rynek się zmienia, sprzęt się zmienia, a tym samym kompetencje pożądane przez pracodawców również ulegają zmianom. My staramy się traktować zmiany raczej jako szansę, niż zagrożenie. W związku z tym nieustannie modyfikujemy naszą ofertę tak, by jak najbardziej odpowiadała zapotrzebowaniu rynku. Z drugiej strony, wplatamy w programy szkoleniowe nowe idee (np. koncepcja Przemysłu 4.0) i przekładamy je na język praktycznych umiejętności, co sprawia, że nigdy nie pozostajemy w tyle za szybko rozwijającą się technologią.
O tym, gdzie leży klucz do sukcesu naszej firmy przeczytacie Państwo w artykule czasopisma Europerspektywy. Zapraszamy do lektury:
22.02.2019
EMT TOUR: Technologie Przemysłu 4.0 w integracji i utrzymaniu ruchu procesów produkcyjnych
Zapraszamy na nowy cykl bezpłatnych warsztatów EMT TOUR o tematyce przewodniej: TECHNOLOGIE PRZEMYSŁU 4.0 W INTEGRACJI I UTRZYMANIU RUCHU PROCESÓW PRODUKCYJNYCH. Oprócz prelekcji poświęconych zagadnieniom technicznym, zaplanowaliśmy także wystąpienie Jerzego Engela, byłego trenera Reprezentacji Polski w piłce nożnej, obecnie komentatora sportowego oraz eksperta w biznesie.
Terminy:
- 29 marca 2019
- 26 kwietnia 2019
- 31 maja 2019
- 14 czerwca 2019
Cele i zakres warsztatu:
- Technologie Przemysłu 4.0 w fabrykach przyszłości
- Rola lidera w aspekcie zmian i transformacji przemysłowej
- Ewolucja komponentów pneumatyki przemysłowej w odniesieniu do Przemysłu 4.0 oraz Robotyzacji
- Monitorowanie stanu maszyn i przewidywanie awarii – predykcja w działach UR
- Napędy i sterowania hydrauliczne w koncepcji Przemysłu 4.0
- Roboty współpracujące – automatyzacja dostępna dla każdego
- Industry 4.0 w aplikacjach magazynowych – mobilne roboty autonomiczne
- Prosta i szybka modernizacja z elementami komunikacji radiowej
- Innowacyjne rozwiązania wspierające ideę Przemysłu 4.0
Kontakt:
- Pod nr tel. 32 4111 000 oraz mailowo: info@emt-systems.pl trwają zapisy na wydarzenie. Formularz zgłoszeniowy, jak i więcej informacji można znaleźć na stronie: EMT TOUR.
06.02.2019
Harmonogram targów i konferencji 2019
Wydarzeniami, które skupiają przedstawicieli branż przemysłowych i dają możliwość bezpośredniego przybliżenia oferty oraz misji EMT-Systems są targi i konferencje techniczne, na których nasza obecność co roku jest bardzo intensywna.
Poniżej przedstawiamy listę miejsc, w których będzie można się z nami spotkać, wymienić doświadczeniem i porozmawiać o realizowanych przez nas szkoleniach.
- 14 lutego – IX Konferencja Budujemy Hale w Poznaniu z prelekcją naszego eksperta dr. hab. inż. Mariusza Hetmańczyka: Obszary bazowe koncepcji Industry 4.0 w aplikacjach magazynowych
- 20 lutego – Konferencja Axon Media w Luboniu k. Poznania – Automatyzacja i bezpieczeństwo w zakładach produkcyjnych
- 20 marca – Konferencja Axon Media w Siedlcach – Niezawodność i Utrzymanie Ruchu w zakładach produkcyjnych
- 20 – 21 marca – Konferencja Oficerów Przemysłu w Ołtarzewie
- 22 marca – Konferencja „Project Management 2.0” w Dąbrowie Górniczej z prelekcją Piotra Podgórskiego o zarządzaniu ofertą szkoleń inżynierskich
- 29 marca – EMT TOUR: Technologie Przemysłu 4.0 w integracji i utrzymaniu ruchu procesów produkcyjnych – bezpłatne warsztaty techniczne EMT-Systems w Gliwicach
- 09 – 10 kwietnia – Ogólnopolski Kongres Służb Utrzymania Ruchu PolMaintenance w Jachrance k. Warszawy z prelekcją Kamila Jastrzębskiego
- 10 kwietnia – Konferencja Axon Media w Gdyni – Czujniki dla niezawodnej i bezpiecznej produkcji
- 26 kwietnia – EMT TOUR: Technologie Przemysłu 4.0 w integracji i utrzymaniu ruchu procesów produkcyjnych – bezpłatne warsztaty techniczne EMT-Systems w Gliwicach
- 14 maja – Konferencja Axon Media we Wrocławiu – Pneumatyka, hydraulika i gazy techniczne w przemyśle
- 22 maja – Konferencja Axon Media w Szczecinie – Niezawodność i Utrzymanie Ruchu w zakładach produkcyjnych
- 23 maja – Konferencja Blockchain a Przemysł 4.0 w Gliwicach
- 31 maja – EMT TOUR: Technologie Przemysłu 4.0 w integracji i utrzymaniu ruchu procesów produkcyjnych – bezpłatne warsztaty techniczne EMT-Systems w Gliwicach
- 12 czerwca – Konferencja Axon Media w Rzeszowie – Niezawodność i Utrzymanie Ruchu w zakładach produkcyjnych
- 13 czerwca – Konferencja Axon Media w Rzeszowie – Automatyzacja i technika napędowa w zakładach produkcyjnych
- 14 czerwca – EMT TOUR: Technologie Przemysłu 4.0 w integracji i utrzymaniu ruchu procesów produkcyjnych – bezpłatne warsztaty techniczne EMT-Systems w Gliwicach
- 18 września – Konferencja Axon Media w Olsztynie – Automatyzacja w zakładach produkcyjnych
- 25 września – Konferencja Axon Media w Opolu – Niezawodność i Utrzymanie Ruchu w zakładach produkcyjnych
- 27 września – EMT TOUR: Optymalizacja czasu cyklu stanowisk zrobotyzowanych – bezpłatne warsztaty techniczne EMT-Systems w Gliwicach
- 2 – 3 października – Targi Maintenance, EXPO KRAKÓW: 10. Międzynarodowe Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji
- 16 października – Konferencja Axon Media w Koninie – Niezawodność i Utrzymanie Ruchu w zakładach produkcyjnych
- 22 – 23 października – Ogólnopolskie Szkolenie Służb Utrzymania Ruchu w Luboniu: Tajniki przeprowadzania transformacji w Dziale UR
- 23 października – Konferencja Axon Media na Śląsku – Roboty przemysłowe i roboty współpracujące w przemyśle
- 25 października – EMT TOUR: Ethernet przemysłowy – bezpłatne warsztaty techniczne EMT-Systems w Gliwicach
- 06 listopada – Konferencja Axon Media w Kielcach – Niezawodność i Utrzymanie Ruchu w zakładach produkcyjnych
- 14 listopada – Konferencja Axon Media w Słupsku – Niezawodność i Utrzymanie Ruchu w zakładach produkcyjnych
- 28 – 19 listopada – Forum Inteligentnego Rozwoju w Uniejowie
- 29 listopada – EMT TOUR: Optymalizacja czasu cyklu stanowisk zrobotyzowanych – bezpłatne warsztaty techniczne EMT-Systems w Gliwicach
Zapraszamy na nasze stoiska!
04.02.2019
Dzień Otwarty Akademii EMT KIDS
Wiele osób bardzo dobrze zna już naszą Akademię EMT KIDS. Z kolei ci, którzy do tej pory nie uczestniczyli w zajęciach z programowania, robotyki czy Minecraft Education, pod koniec roku mogli wziąć udział w Dniu Otwartym Akademii! Łącznie w ramach bezpłatnych zajęć w Technoparku Gliwice bawiło się 120 dzieci w wieku 6-15 lat. Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wyjątkowego wydarzenia. 😊
Akademia EMT KIDS to miejsce, w którym od najmłodszych lat można rozwijać wyobraźnię, zdolność logicznego myślenia oraz potencjał twórczy. Programy zajęć zostały przygotowane w taki sposób, aby różne dziedziny nauki stały się dla najmłodszych przyjazne i zrozumiałe poprzez zabawę.
Na ROBOTYCE za pomocą najnowszej serii edukacyjnej klocków LEGO® dzieci odkrywają świat nowoczesnych technologii, a podczas zajęć z PROGRAMOWANIA rozwijają niezbędne kompetencje informatyczne. Najmłodsi programiści tworzą własne gry z elementami kodowania i programują za pomocą bloków, natomiast starsi tworzą interaktywne historie, animacje i aplikacje na Androida.
Z kolei zajęcia z MINECRAFT EDUCATION to wprowadzenie do wirtualnego świata gry z ogromem możliwości edukacyjnych. Niezwykle popularny w Akademii EMT Kids jest również MINECRAFT EDUCATION IN ENGLISH prowadzony w całości w języku angielskim. Dzieci pracując w środowisku swojej ulubionej gry, w sposób naturalny przyswajają nie tylko słownictwo świata Minecraft, ale i język niezbędny do codziennej komunikacji.
Adres:
Akademia EMT KIDS / EMT-Systems
ul. Konarskiego 18C,
44-100 Gliwice
Zapisy trwają pod nr tel. 515 135 419 oraz mailowo: kids@emt-systems.pl
Więcej informacji o zajęciach można uzyskać na stronie: kids.emt-systems.pl oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/EMTKids/. Zapraszamy!
28.01.2019
EMT-Systems laureatem Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu!
Ogromny sukces EMT-Systems! W minioną sobotę w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie odbyła się Wielka Gala Liderów Polskiego Biznesu, podczas której Prezes Grzegorz Wszołek odebrał Złotą Statuetkę Lidera Polskiego Biznesu! Celem konkursu organizowanego przez Business Centre Club jest promocja firm dynamicznie rozwijających się, osiągających wysokie wyniki ekonomiczne oraz zaangażowanych w działalność społeczną i charytatywną. Jesteśmy niezwykle dumni z tego wyróżnienia!
Sukces zawdzięczamy ciągłemu rozwojowi, nieustannym poszukiwaniom nowych rozwiązań oraz pełnemu pasji zespołowi specjalistów. Naszym priorytetem są potrzeby klientów, otwartość na zmiany oraz podążanie za trendami wyznaczanymi przez czołowych producentów w branży przemysłowej. Równie ważna jest dla nas działalność społeczna – w ramach kampanii „Dzielimy się wiedzą” zorganizowaliśmy już ponad 50 bezpłatnych specjalistycznych warsztatów technicznych EMT TOUR. Z przyjemnością angażujemy się również w wiele inicjatyw lokalnych m.in. pomoc dzieciom z gliwickich świetlic środowiskowych.
23.01.2019
Spotkanie Loży Katowickiej BCC
22 stycznia 2019 r. w Parku Naukowo-Technologicznym TECHNOPARK Gliwice na zaproszenie Prezesa EMT-Systems Grzegorza Wszołka odbyło się spotkanie Loży Katowickiej Business Centre Club – największej w kraju ustawowej organizacji indywidualnych pracodawców oraz klubu biznesu dla przedsiębiorców.
Swoją obecnością zaszczycili nas m.in. Prof. Arkadiusz Mężyk, Rektor Politechniki Śląskiej, Prof. Eugeniusz Świtoński, Multi Doctor Honoris Causa, wieloletni Dyrektor Instytutu Mechaniki Teoretycznej i Stosowanej Politechniki Śląskiej, Prof. Marek Gzik, Dziekan Wydziału Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej, Radny Sejmiku Województwa Śląskiego, Prof. Wojciech Sitek, Prodziekan Wydziału Mechanicznego Technologicznego, Przedstawiciel Śląskiego Centrum Kompetencji Przemysłu 4.0, Prof. Jerzy Świder, Dyrektor Instytutu Automatyzacji Procesów Technologicznych i Zintegrowanych Systemów Wytwarzania, Dziekan dwóch kadencji Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Śląskiej, Bogdan Traczyk, Prezes Zarządu Górnośląskiej Agencji Przedsiębiorczości i Rozwoju oraz Prof. Jan Kosmol, Prezes Technoparku Gliwice.
Bieżące działania klubu omówił kanclerz Loży Katowickiej BCC Eugeniusz Budniok, natomiast tematem przewodnim spotkania była koncepcja Przemysłu 4.0 – głównego nurtu w rozwoju procesów przemysłowych. Zgromadzeni goście wysłuchali wykładu dotyczącego integracji inteligentnych maszyn i systemów oraz zmian, które następują w procesach produkcyjnych.
Jako członek BCC bierzemy aktywny udział w kształtowaniu obrazu polskiej gospodarki, a także dzielimy się nabytym podczas działalności doświadczeniem z początkującymi przedsiębiorcami. W najbliższą sobotę – 26 stycznia weźmiemy udział w rozstrzygającej konkurs BCC Gali, podczas której zostaną przyznane nagrody Liderów Polskiego Biznesu. EMT-Systems zostało nominowane do Złotej Statuetki, trzymajcie kciuki! 😊
09.01.2019
EMT-Systems w prestiżowym gronie członków Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych
Naturalnym następstwem intensywnego rozwoju naszego pionu szkoleniowego związanego z technologiami kompozytowymi jest podjęcie współpracy z instytucjami integrującymi tę branżę. W ostatnim czasie dołączyliśmy do prestiżowego grona członków Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych, którego główne cele to:
- doskonalenie wiedzy z zakresu materiałów kompozytowych oraz realizacja wspólnych projektów badawczych,
- promocja polskich technologii, firm i instytucji zajmujących się wytwarzaniem, badaniem i projektowaniem elementów kompozytowych, oraz polskiej myśli technologicznej dotyczącej urządzeń oraz komponentów służących do produkcji kompozytów,
- stworzenie silnego podmiotu reprezentującego potrzeby branży kompozytowej,
- ułatwienie współpracy polskich firm z partnerami zagranicznymi.
W grudniu odbyło się pierwsze spotkanie członków z naszym udziałem, podczas którego dyskutowaliśmy o branżowych priorytetach oraz wysłuchaliśmy prezentacji z obszaru napraw kompozytów w lotnictwie pasażerskim i wojskowym.
07.01.2019
To był rekordowy rok!
W 2019 rok wchodzimy z nową energią i głową pełną pomysłów! A jak było w 2018?
- Przeprowadziliśmy 900 szkoleń,
- Zorganizowaliśmy 10 bezpłatnych warsztatów EMT TOUR,
- Przeszkoliliśmy 8349 osób. Rekordowy okazał się październik, w którym w naszych szkoleniach uczestniczyło 1012 osób!
Nasze szkoleniowe bestsellery to:
- H1: Budowa i obsługa elementów i układów hydrauliki siłowej
- P1: Podstawy pneumatyki przemysłowej
- PLC1: Programowanie sterowników logicznych SIEMENS SIMATIC S7-300/400 – kurs podstawowy
- CNC1: Obsługa i programowanie obrabiarek sterowanych numerycznie – Operator / Programista CNC