W dynamicznie rozwijającym się środowisku przemysłowym robotyzacja odgrywa coraz większą rolę, a umiejętność obsługi i programowania robotów staje się niezbędna dla poprawy wydajności produkcji.

Według raportu World Robotics Report 2022 przygotowanego przez International Federation of Robotics (IFR), Polska jest jednym z liderów wzrostu robotyzacji w Europie i zajmuje 15-tą pozycję na świecie z wynikiem 3,3 tys. nowych instalacji robotów przemysłowych i 56 % dynamiką wzrostu.

W EMT-Systems zauważamy rozwój robotyzacji polskich przedsiębiorstw i dlatego stale rozbudowujemy nasze laboratoria, a także rozwijamy ofertę szkoleniową w tym zakresie.

Obecnie w naszym Centrum Szkoleń Inżynierskich w Gliwicach, najbardziej kompleksowym ośrodku kursów technicznych w kraju, dysponującym potężnym zapleczem technicznym, ulokowanym w 45 zaawansowanych laboratoriach szkoleniowych, oferujemy 229 różnych kursów technicznych. Wśród nich jest aż 13 jest bezpośrednio skupionych na robotach przemysłowych.

Strefa robotów przemysłowych obejmuje cztery sale ze stanowiskami rzeczywistych 18 robotów ABB, KUKA, FANUC oraz YASKAWA. Szkolenia prowadzone są również na robotach COMAU dostępnych w danym zakładzie pracy.

Programowanie robotów przemysłowych w EMT-Systems - infografika

W trakcie szkoleń dostarczamy kompetencje na różnych poziomach zaawansowania. Trenerzy z doświadczeniem w przemyśle przekazują wiedzę z zakresu budowy, zasad działania oraz konfiguracji, programowania i uruchamiania robotów przemysłowych najważniejszych liderów rynku.

Szkolenia skupiają się przede wszystkim na praktyce. Już od pierwszego dnia kursu pracownik jest zdolny do zaprogramowania maszyny w kilku prostych krokach, a w ostatnim dniu szkolenia potrafi samodzielnie pracować z różnymi modelami robotów w cyklu automatycznym.

Roboty Przemysłowe to jeden z najpopularniejszych pionów szkoleniowych w EMT-Systems. Do końca bieżącego roku liczba przeprowadzonych kursów zamknie się w setce, a ilość przeszkolonych uczestników wyniesie ponad 600 osób.

Automatyzacja procesu produkcji przeżywa obecnie gwałtowny rozwój i wkrótce roboty wspomagane sztuczną inteligencją prawie całkowicie zastąpią człowieka wszędzie tam, gdzie charakter pracy jest uciążliwy, niebezpieczny, monotonny lub wymaga wyjątkowej precyzji.

Jeśli chcesz rozpocząć przygodę z robotami i zostać technikiem, operatorem lub programistą robotów przemysłowych albo zwiększyć swoje kompetencje w ich obsłudze – zapraszamy do zapoznania się z listą szkoleń z Działu „Programowanie Robotów Przemysłowych”.

Poznaj EMT-Systems – największe Centrum Szkoleń Inżynierskich w Polsce!